Image
30.5.2016 1 Comments

Vývojársky kit One Dollar Board má naučiť deti základom programovania. Stáť bude naozaj 1 dolár

Cieľom nového projektu na portáli Indiegogo je umožniť  ľuďom z rozvojových krajín prístup k hardvéru, ktorý ich naučí základy technologickej gramotnosti, robotiky, programovania, internetu vecí. Pomôcť im pri tom má doska PCB (Printable Card Board), ktorá stojí iba 1 dolár (+ poštovné).

Je kompatibilná s obľúbeným open source softvérom Arduino/Genuino a dodáva sa k nej tlačená príručka. One Dollar Board je navrhnutý predovšetkým ako školská pomôcka pre deti na osvojenie programovania. Vďaka kompaktnému dizajnu a veľkosti kreditnej karty sa doska zmestí do peňaženky, možno ju zaslať v obálke alebo nosiť vo vrecku.

K dispozícii bude aj portál, kde sa používatelia budú môcť zaregistrovať a mať prístup k obsahu vytvorenému tímom One Dollar Board, ako aj používateľmi. Dostupné tu budú videá a výučbové programy. Každá doska bude mať registračný kód. Ten sa okrem registrácie na prístup k obsahu bude používať aj na sledovanie demografických informácií zobrazovaných na živej mape znázorňujúcej aktivované kódy po celom svete.

Pokiaľ ide o špecifikácie, One Dollar Board obsahuje 8-bitové CPU, 6 vstupných a výstupných portov (GPIO), rozhranie USB, 8 KB pamäte flash, rozšíriteľnej až na 256 KB, 2 LED indikátory, tlačidlo na reset. Tlačený sprievodca je dostupný v niekoľkých jazykoch.

Cieľová suma crowdfundingovej kampane je 50 000 dolárov, zatiaľ sa vyzbieralo viac ako 8500 dolárov od vyše 640 investorov, no kampaň potrvá ešte 2 mesiace.

Zdroj: www.indiegogo.com

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Roj bojových mikrodronov Perdix sa správa ako inteligentný kolektívny organizmus

13.01.2017 00:20

Americká armáda používa drony už dlhé roky. Teraz ministerstvo obrany predstavilo vo videu najnovší pokrok v technológii bezpilotných lietadiel. Ide o úspešné nasadenie celej letky dronov Perdix. Tes ...

Produkty

ODG ukázal pokročilé okuliare na rozšírenú realitu. V niektorých parametroch prekonávajú HoloLens

13.01.2017 00:25

Spoločnosť Osterhout Design Group (ODG) vystavovala na CES dvoje okuliarov na rozšírenú realitu, ktoré umožňujú umiestniť 3D objekty v reálnom priestore a sú určené pre bežných spotrebiteľov. Modely R ...

Produkty

Inteligentný náramok BACtrack Skyn vám ukáže, ako veľmi ste opití

13.01.2017 00:30

Nositeľné zariadenie BACtrack Skyn vám povie, či ste vypili priveľa. Môže sa vám to hodiť v situácii, keď sa rozhodujete, či si dáte ešte za pohárik. Náramok funguje samostatne alebo v integrácii s A ...

1 Comments

  1. Chyba reakcia na: Vývojársky kit One Dollar Board má naučiť deti základom programovania. Stáť bude naozaj 1 dolár
    4.6.2016 11:06
    Majú tam regsiter namiesto register
    Reagovať

Vyhľadávanie

Kyocer TASK

Najnovšie videá