Image
30.5.2016 1 Comments

Vývojársky kit One Dollar Board má naučiť deti základom programovania. Stáť bude naozaj 1 dolár

Cieľom nového projektu na portáli Indiegogo je umožniť  ľuďom z rozvojových krajín prístup k hardvéru, ktorý ich naučí základy technologickej gramotnosti, robotiky, programovania, internetu vecí. Pomôcť im pri tom má doska PCB (Printable Card Board), ktorá stojí iba 1 dolár (+ poštovné).

Je kompatibilná s obľúbeným open source softvérom Arduino/Genuino a dodáva sa k nej tlačená príručka. One Dollar Board je navrhnutý predovšetkým ako školská pomôcka pre deti na osvojenie programovania. Vďaka kompaktnému dizajnu a veľkosti kreditnej karty sa doska zmestí do peňaženky, možno ju zaslať v obálke alebo nosiť vo vrecku.

K dispozícii bude aj portál, kde sa používatelia budú môcť zaregistrovať a mať prístup k obsahu vytvorenému tímom One Dollar Board, ako aj používateľmi. Dostupné tu budú videá a výučbové programy. Každá doska bude mať registračný kód. Ten sa okrem registrácie na prístup k obsahu bude používať aj na sledovanie demografických informácií zobrazovaných na živej mape znázorňujúcej aktivované kódy po celom svete.

Pokiaľ ide o špecifikácie, One Dollar Board obsahuje 8-bitové CPU, 6 vstupných a výstupných portov (GPIO), rozhranie USB, 8 KB pamäte flash, rozšíriteľnej až na 256 KB, 2 LED indikátory, tlačidlo na reset. Tlačený sprievodca je dostupný v niekoľkých jazykoch.

Cieľová suma crowdfundingovej kampane je 50 000 dolárov, zatiaľ sa vyzbieralo viac ako 8500 dolárov od vyše 640 investorov, no kampaň potrvá ešte 2 mesiace.

Zdroj: www.indiegogo.com

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Video: Koľko prejde Tesla Model S s nulovým ukazovateľom nabitia batérie?

06.12.2016 00:20

Dánsky youtuber MrFirelakeDK uverejnil na svojom YouTube virálne video, v ktorom chcel ukázať, koľko jeho elektromobil Tesla Model S 85D dokáže prejsť od chvíle, keď sa na prístrojovej doske zobrazí v ...

Produkty 1

HP vyrobilo pre študentov najtenší konvertibilný notebook na svete, ktorý zvládne aj pád z lavice

06.12.2016 00:12

Novinka v portfóliu HP reaguje na zmeny, ku ktorým v školských triedach v súčasnosti dochádza. Čoraz častejšie sa upúšťa od tradičných metód výučby, ktoré sú založené na prednáškach. Naopak, väčšia po ...

Produkty

Nový LCD panel IPS od Panasonicu prináša kontrast na úrovni OLED

06.12.2016 10:50

Vysoký kontrast je jedna z hlavných predností displejov OLED. No teraz Panasonic vyvinul panel LCD typu IPS (In-Plane Switching), ktorý dosahuje porovnateľný kontrastný pomer, konkrétne na úrovni 1 00 ...

1 Comments

  1. Chyba reakcia na: Vývojársky kit One Dollar Board má naučiť deti základom programovania. Stáť bude naozaj 1 dolár
    4.6.2016 11:06
    Majú tam regsiter namiesto register
    Reagovať

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá