Image
30.5.2016 1 Comments

Vývojársky kit One Dollar Board má naučiť deti základom programovania. Stáť bude naozaj 1 dolár

Cieľom nového projektu na portáli Indiegogo je umožniť  ľuďom z rozvojových krajín prístup k hardvéru, ktorý ich naučí základy technologickej gramotnosti, robotiky, programovania, internetu vecí. Pomôcť im pri tom má doska PCB (Printable Card Board), ktorá stojí iba 1 dolár (+ poštovné).

Je kompatibilná s obľúbeným open source softvérom Arduino/Genuino a dodáva sa k nej tlačená príručka. One Dollar Board je navrhnutý predovšetkým ako školská pomôcka pre deti na osvojenie programovania. Vďaka kompaktnému dizajnu a veľkosti kreditnej karty sa doska zmestí do peňaženky, možno ju zaslať v obálke alebo nosiť vo vrecku.

K dispozícii bude aj portál, kde sa používatelia budú môcť zaregistrovať a mať prístup k obsahu vytvorenému tímom One Dollar Board, ako aj používateľmi. Dostupné tu budú videá a výučbové programy. Každá doska bude mať registračný kód. Ten sa okrem registrácie na prístup k obsahu bude používať aj na sledovanie demografických informácií zobrazovaných na živej mape znázorňujúcej aktivované kódy po celom svete.

Pokiaľ ide o špecifikácie, One Dollar Board obsahuje 8-bitové CPU, 6 vstupných a výstupných portov (GPIO), rozhranie USB, 8 KB pamäte flash, rozšíriteľnej až na 256 KB, 2 LED indikátory, tlačidlo na reset. Tlačený sprievodca je dostupný v niekoľkých jazykoch.

Cieľová suma crowdfundingovej kampane je 50 000 dolárov, zatiaľ sa vyzbieralo viac ako 8500 dolárov od vyše 640 investorov, no kampaň potrvá ešte 2 mesiace.

Zdroj: www.indiegogo.com

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Video: V Monaku vyskúšali naozaj funkčný a dobre ovládateľný jetpack

21.10.2016 10:01

Na začiatku októbra 2016 JetPack Aviation, výrobca batohov s prúdovým motorom, ukázal najnovšiu verziu svojho Jetpacku JB-9 v Monaku. JetPack JB-9 je schopný zvislého vzletu a pristátia. Mal by byť d ...

Produkty

Google chce pomôcť odhaliť na webe články obsahujúce dezinformácie, bludy, hoaxy a nezmysly

21.10.2016 00:22

Web je skvelý zdroj informácií, no nie všetky z nich sú hodnoverné. Možno sa tu stretnúť aj s množstvom falošných a zavádzajúcich správ, dezinformujúcich článkov, senzáciechtivých  titulkov, chybných ...

Produkty

Apple už o týždeň predstaví nové počítače Mac. Podľa parametrov to vyzerá zaujímavo

21.10.2016 00:19

Po uvedení nových telefónov iPhone a Apple Watch minulý mesiac Apple rozposlal pozvánky aj na ďalšie svoje podujatie, ktoré sa uskutoční 27. Októbra. Podľa očakávania na ňom majú debutovať nové počíta ...

1 Comments

  1. Chyba reakcia na: Vývojársky kit One Dollar Board má naučiť deti základom programovania. Stáť bude naozaj 1 dolár
    4.6.2016 11:06
    Majú tam regsiter namiesto register
    Reagovať

Vyhľadávanie

Najnovšie videá