Image
30.4.2014 0 Comments

Vývojári smartfónu Blackphone zverejnili špecifikácie zariadenia založeného na súkromí používateľa

blackphone2.jpg Tvorcovia smartfónu Blackphone, ktorého hlavnou devízou bude bezpečnosť dát používateľa a jeho súkromie, sa rozhodli zverejniť hardvérové špecifikácie pripravovaného zariadenia. No nepôjde o žiadneho „trhača asfaltu", i keď ponúkne dostatok výkonu na všetky bežné úkony.

Blackphone BP1 bude poháňaný štvorjadrom od nVidie, konkrétne Tegrou 4i taktovanou na 2 GHz. Základom tohto čipu SoC sú 4 jadrá ARM Cortex-A9 a 60 grafických jadier.

Chýbať, samozrejme, nebude ani modem LTE nVidia i500. Z ďalších špecifikácií spomenieme 1 GB RAM, 16 GB vnútorné úložisko na dáta a 4,7" displej IPS s HD 720p rozlíšením. Hlavný fotoaparát dostal do služieb 8 Mpx čip a predný fotoaparát si musí vystačiť s 5 Mpx. Konektivitu zariadenia zabezpečí Wi-Fi 802.11n, Bluetooth 4.0 či GPS. Napájanie dostane na starosti 2000 mAh batéria.

No hardvér ani nie je tak to, čo je na tomto zariadení dôležité. Hlavné obchodné lákadlo je totiž operačný systém smartfónu - PrivatOS, ktorý je založený na Androide 4.4 KitKat. Ten je navrhnutý tak, že používatelia budú môcť vykonávať šifrované hlasové hovory a videohovory a takisto posielať šifrované textové správy. K dispozícii bude aj SpiderOak - šifrované cloudové úložisko dát.

Blackphone bol prvýkrát oznámený v januári a predávať by sa mal začať v júni, no najprv ho získajú zákazníci v rámci predobjednávky.

Zaujímavé je, že prvotná várka sa hneď vypredala aj napriek tomu, že neboli známe žiadne informácie o procesore a počiatočná cena sa pohybovala na úrovni 629 dolárov. Prvotné správy takisto uvádzali veľkosť operačnej pamäte 2 GB.

Zdroj: Svet IT


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Dohady: Samsung prinesie prvý skladateľný smartfón v druhej polovici tohto roka

17.01.2017 00:28

Podľa zvestí z Číny má Samsung oficiálne predstaviť svoj prvý skladací smartfón v treťom či štvrtom štvrťroku tohto roka, no presný termín ešte nebol odhalený. Správa pochádza z príspevku na webe Weib ...

Produkty

Opera predstavila Neon. Bude takto vyzerať budúcnosť prehliadania webu?

17.01.2017 00:25

Spoločnosť Opera Software ukázala novú koncepciu svojho webového prehliadač a názvom Opera Neon. Podľa vývojárov vraj ponúka „pohľad do budúcnosti desktopových prehliadačov“. Základom je takisto Chro ...

Produkty

Google používa strojové učenie na zníženie dátovej spotreby pri obrázkoch s vysokým rozlíšením

17.01.2017 00:22

Vlani v novembri Google predstavil technológiu RAISR (Rapid and Accurate Image Super-Resolution). Ide o metódu interpolácie, ktorá má zlepšiť zobrazenie fotiek s nízkym rozlíšením a ušetriť dátové pre ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITSMF jar

Najnovšie videá