Image
30.4.2014 0 Comments

Vývojári smartfónu Blackphone zverejnili špecifikácie zariadenia založeného na súkromí používateľa

blackphone2.jpg Tvorcovia smartfónu Blackphone, ktorého hlavnou devízou bude bezpečnosť dát používateľa a jeho súkromie, sa rozhodli zverejniť hardvérové špecifikácie pripravovaného zariadenia. No nepôjde o žiadneho „trhača asfaltu", i keď ponúkne dostatok výkonu na všetky bežné úkony.

Blackphone BP1 bude poháňaný štvorjadrom od nVidie, konkrétne Tegrou 4i taktovanou na 2 GHz. Základom tohto čipu SoC sú 4 jadrá ARM Cortex-A9 a 60 grafických jadier.

Chýbať, samozrejme, nebude ani modem LTE nVidia i500. Z ďalších špecifikácií spomenieme 1 GB RAM, 16 GB vnútorné úložisko na dáta a 4,7" displej IPS s HD 720p rozlíšením. Hlavný fotoaparát dostal do služieb 8 Mpx čip a predný fotoaparát si musí vystačiť s 5 Mpx. Konektivitu zariadenia zabezpečí Wi-Fi 802.11n, Bluetooth 4.0 či GPS. Napájanie dostane na starosti 2000 mAh batéria.

No hardvér ani nie je tak to, čo je na tomto zariadení dôležité. Hlavné obchodné lákadlo je totiž operačný systém smartfónu - PrivatOS, ktorý je založený na Androide 4.4 KitKat. Ten je navrhnutý tak, že používatelia budú môcť vykonávať šifrované hlasové hovory a videohovory a takisto posielať šifrované textové správy. K dispozícii bude aj SpiderOak - šifrované cloudové úložisko dát.

Blackphone bol prvýkrát oznámený v januári a predávať by sa mal začať v júni, no najprv ho získajú zákazníci v rámci predobjednávky.

Zaujímavé je, že prvotná várka sa hneď vypredala aj napriek tomu, že neboli známe žiadne informácie o procesore a počiatočná cena sa pohybovala na úrovni 629 dolárov. Prvotné správy takisto uvádzali veľkosť operačnej pamäte 2 GB.

Zdroj: Svet IT


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Bluetooth 5.0 prichádza s dvojnásobnou rýchlosťou a štvornásobným dosahom oproti verzii 4.2

08.12.2016 11:17

Bluetooth SIG vydal finálnu špecifikáciu pre nový štandard Bluetooth 5 pre OEM, ktorí teraz môžu vyvíjať hardvér na  jeho podporu. Nová špecifikácia je spätne kompatibilná so všetkými predchádzajúcim ...

Produkty

Microsoft môže kúpiť LinkedIn, Európska komisia si však dala podmienky

08.12.2016 00:07

Európska komisia (EK) schválila prevzatie profesijnej sociálnej siete LinkedIn spoločnosťou Microsoft. Súhlas je však podmienený dodržiavaním série záväzkov, ktorých cieľom je zachovanie konkurencie m ...

Produkty 1

Tripleton Enigma E2 – aktuálne najlepšie zabezpečený šifrovaný mobilný telefón na svete

08.12.2016 00:10

Šifrovaný telefón využíva priekopnícke techniky ochrany proti odpočúvaniu, ako sú napríklad autorizácie pomocou špeciálnej karty a šifrovacej techniky, ktorú podľa výrobcov nemožno prelomiť. I napriek ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá