Image
30.4.2014 0 Comments

Vývojári smartfónu Blackphone zverejnili špecifikácie zariadenia založeného na súkromí používateľa

blackphone2.jpg Tvorcovia smartfónu Blackphone, ktorého hlavnou devízou bude bezpečnosť dát používateľa a jeho súkromie, sa rozhodli zverejniť hardvérové špecifikácie pripravovaného zariadenia. No nepôjde o žiadneho „trhača asfaltu", i keď ponúkne dostatok výkonu na všetky bežné úkony.

Blackphone BP1 bude poháňaný štvorjadrom od nVidie, konkrétne Tegrou 4i taktovanou na 2 GHz. Základom tohto čipu SoC sú 4 jadrá ARM Cortex-A9 a 60 grafických jadier.

Chýbať, samozrejme, nebude ani modem LTE nVidia i500. Z ďalších špecifikácií spomenieme 1 GB RAM, 16 GB vnútorné úložisko na dáta a 4,7" displej IPS s HD 720p rozlíšením. Hlavný fotoaparát dostal do služieb 8 Mpx čip a predný fotoaparát si musí vystačiť s 5 Mpx. Konektivitu zariadenia zabezpečí Wi-Fi 802.11n, Bluetooth 4.0 či GPS. Napájanie dostane na starosti 2000 mAh batéria.

No hardvér ani nie je tak to, čo je na tomto zariadení dôležité. Hlavné obchodné lákadlo je totiž operačný systém smartfónu - PrivatOS, ktorý je založený na Androide 4.4 KitKat. Ten je navrhnutý tak, že používatelia budú môcť vykonávať šifrované hlasové hovory a videohovory a takisto posielať šifrované textové správy. K dispozícii bude aj SpiderOak - šifrované cloudové úložisko dát.

Blackphone bol prvýkrát oznámený v januári a predávať by sa mal začať v júni, no najprv ho získajú zákazníci v rámci predobjednávky.

Zaujímavé je, že prvotná várka sa hneď vypredala aj napriek tomu, že neboli známe žiadne informácie o procesore a počiatočná cena sa pohybovala na úrovni 629 dolárov. Prvotné správy takisto uvádzali veľkosť operačnej pamäte 2 GB.

Zdroj: Svet IT


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Video: V Monaku vyskúšali naozaj funkčný a dobre ovládateľný jetpack

21.10.2016 10:01

Na začiatku októbra 2016 JetPack Aviation, výrobca batohov s prúdovým motorom, ukázal najnovšiu verziu svojho Jetpacku JB-9 v Monaku. JetPack JB-9 je schopný zvislého vzletu a pristátia. Mal by byť d ...

Produkty

Google chce pomôcť odhaliť na webe články obsahujúce dezinformácie, bludy, hoaxy a nezmysly

21.10.2016 00:22

Web je skvelý zdroj informácií, no nie všetky z nich sú hodnoverné. Možno sa tu stretnúť aj s množstvom falošných a zavádzajúcich správ, dezinformujúcich článkov, senzáciechtivých  titulkov, chybných ...

Produkty

Apple už o týždeň predstaví nové počítače Mac. Podľa parametrov to vyzerá zaujímavo

21.10.2016 00:19

Po uvedení nových telefónov iPhone a Apple Watch minulý mesiac Apple rozposlal pozvánky aj na ďalšie svoje podujatie, ktoré sa uskutoční 27. Októbra. Podľa očakávania na ňom majú debutovať nové počíta ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá