Image
6.11.2012 0 Comments

Vývojári dostávajú nový PS4 devkit

Nová verzia PS4 devkitu práve prichádza vývojárom a má byť, tak ako sa hovorilo doteraz, postavená na AMD technológii, Konkrétne je postavená na AMD APU technológii a zabalená v PC krabici. Nakoniec je to aj PC technológia.

PS4-de.jpg

Je to zatiaľ druhá verzia konzoly, znovu bližšie k finálnej špecifikácii, ďalšia verzia podľa informácii príde vývojárom v januári a posledná, finálna verzia príde v lete. Vývojári, tak budú mať čas doladiť svoje hry na finálnu špecifikáciu konzoly ešte pred jesenným vydaním.

Orbis, ako Sony konzolu oficiálne nazýva je postavený na AMD A10 APU sérii, kde procesor kombinuje CPU a GPU. Systém je upravený a oproti štandardnému A10 s cieľom spustiť hry v 1080p 60 fps v 3D bez problémov. Devkity majú 8GB alebo 16GB RAM, Bluray a 256GB HDD.

Sony plánuje v nasledujúcich týždňoch stretnutia s vývojármi, kde im v prezentáciách priblíži možnosti konzoly. Detaily ovládača, alebo typov ovládačov majú byť priblížené vývojárom v priebehu mesiaca.

Čo sa týka UI, Sony už zmení svoje štandardné menu a napríklad umožní stlačiť PS tlačidlo počas hry a presunúť sa hocikam v systéme. Napríklad nakúpiť DLC a vrátiť sa späť do hry. Sony sa to snaží spraviť čo najplynulejšie. Systém má byť navrhnutý tak, aby mohol príjmať systémové a produktové updaty v pozadí a bude vždy v standby móde.

Cieľom Sony je vyhnúť sa problémom ktorým čelila PS3 pri štarte a vytvoriť veľmi dostupnú konzolu s decentným výkonom.

Zdroj: sector.sk


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Bluetooth 5.0 prichádza s dvojnásobnou rýchlosťou a štvornásobným dosahom oproti verzii 4.2

08.12.2016 11:17

Bluetooth SIG vydal finálnu špecifikáciu pre nový štandard Bluetooth 5 pre OEM, ktorí teraz môžu vyvíjať hardvér na  jeho podporu. Nová špecifikácia je spätne kompatibilná so všetkými predchádzajúcim ...

Produkty

Microsoft môže kúpiť LinkedIn, Európska komisia si však dala podmienky

08.12.2016 00:07

Európska komisia (EK) schválila prevzatie profesijnej sociálnej siete LinkedIn spoločnosťou Microsoft. Súhlas je však podmienený dodržiavaním série záväzkov, ktorých cieľom je zachovanie konkurencie m ...

Produkty 1

Tripleton Enigma E2 – aktuálne najlepšie zabezpečený šifrovaný mobilný telefón na svete

08.12.2016 00:10

Šifrovaný telefón využíva priekopnícke techniky ochrany proti odpočúvaniu, ako sú napríklad autorizácie pomocou špeciálnej karty a šifrovacej techniky, ktorú podľa výrobcov nemožno prelomiť. I napriek ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá