Image
14.12.2015 0 Comments

Využitie umelej inteligencie uľahčí server od Facebooku

Facebook predstavil dizajn jednoduchého a výkonného servera na využitie systémov umelej inteligencie (AI). Chce ho nasadiť nielen u seba, ale ponúknuť ho aj ďalším záujemcom.

Je to prvýkrát, čo ponúkol komplexné riešenie AI i s hardvérom, doteraz poskytol záujemcom len niektoré programové komponenty AI formou open source. Nový produkt má kódové označenie Big Sur a Facebook ho poskytol aj organizácii Open Compute Project, kde môžu rôzne subjekty zdieľať dizajn pre nové typy hardvéru.

Novinka využíva predovšetkým čipy GPU, ktoré sa vraj pre AI hodia lepšie než CPU. Hlavnou náplňou nového stroja má byť zatiaľ rozoznávanie obrázkov či videa, respektíve objektov v ňom. Systém možno nasadiť aj na ľubovoľne veľký súbor dát, napríklad na rozoznanie spamu alebo podvodov s platobnými kartami.

Big Sur obsahuje spolu osem jednotiek GPU PCIe (každú s výkonom 300 wattov), ​​pričom ponúka aj široké možnosti správy. Oproti predchádzajúcej privátnej verzii podobného riešenia ponúka dvojnásobný výkon.

Dôležité podľa Facebooku je to, že nepotrebuje žiadne špeciálne chladenie ani inú špecifickú infraštruktúru. Netreba tak riešiť drahé systémy chladenia, ktoré sú zvyčajne so systémami HPC (high performance computers) spojené, často napríklad prostredníctvom cenovo náročných kvapalín.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Japonská neurónová sieť vie vyfarbiť čiernobiele obrázky. Vyskúšajte si to

01.12.2016 00:16

Máte čiernobiele fotografie, no radi by ste z nich urobili farebné? Pomôcť vám môže šikovný nástroj založený na neurónovej sieti, ktorý vytvorili japonskí akademici z tokijskej Waseda University. Nás ...

Technológie

Nová zobrazovacia technológia lepšia ako LED. Grafénové bubliny meniace farbu fungujú ako mechanické pixely

30.11.2016 00:19

Výskumníci z Delftskej technologickej univerzity v Holandsku objavili nový typ zobrazovacej technológie: bubliny grafénu, ktoré menia farbu, ako sa rozpínajú a zmršťujú. Vedci tvrdia, že tieto „mechan ...

Technológie

Tesla a SolarCity zabezpečia 100 % energie pre cely ostrov Tau výhradne pomocou solárnych panelov a batérií

28.11.2016 00:19

Tesla v týchto dňoch oficiálne získala spoločnosť SolarCity a spoločne predstavili zaujímavý projekt. Týka sa ostrova Tau so 600 obyvateľmi, ktorý tvorí súčasť súostrovia Americká Samoa. Celý ostrov, ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá