Image
16.1.2013 0 Comments

Vytvorte si kľúč USB, ktorý vás zachráni v prípade problémov s PC

usbprvejpomoci_151.jpg Základom každého „kľúča USB prvej pomoci“ by mal byť softvér PortableApps. Ide o výborný nástroj, ktorý spravuje inštalácie jednotlivých programov a zároveň umožňuje jednoducho prezerať a spúšťať nainštalované programy. PortableApps na oficiálnych stránkach informuje o aplikáciách, s ktorými je utilita kompatibilná, pričom mnohé z nich možno nainštalovať priamo z prostredia programu.

ClamWin Portable je ďalší z nástrojov, ktoré vám pomôžu s odstraňovaním škodlivého kódu z PC. Clam je antivírusový program, ktorý neponúka ochranu v reálnom čase, v prípade potreby však dokáže skontrolovať, či počítač nie je infikovaný.

Kaspersky TDSSKiller oceníte, ak vaše problémy nevyriešil Spybot ani ClamWin. V takom prípade máte v počítači pravdepodobne rootkit malware. Táto utilita dokáže väčšinu škodlivého kódu tohto typu odstrániť.

FileAssassin vám pomôže pri mazaní súborov. V prípade infikovaného počítača je neraz problém odstrániť niektoré súbory, táto utilita si však dokáže s ťažkosťami poradiť. K dispozícii je aj prenosná verzia.

Eraser Portable dokáže súbory zmazať kompletne a naveky. V prípade bežného mazania sa súbory totiž dajú niekedy obnoviť. Eraser však odstránené súbory a zložky prepíše, aby sa obnoviť nedali.

Revo Uninstaller Portable predstavuje jeden z najjednoduchších spôsobov, ako z počítača rýchlo odstrániť programy, ktoré nepotrebujete.

Autoruns Portable je ďalšia užitočná utilita - umožňuje vám jednoducho spravovať, ktoré aplikácie a procesy sa spustia po štarte počítača.

SystemRescueCD je ultimátne riešenie, pokiaľ je počítač v takom stave, že sa nedokážete prihlásiť ani do operačného systému. SystemRescueCD je v podstate jednoduchý operačný systém, ktorý netreba nainštalovať na pevný disk, pobeží aj z kľúča USB. Súčasťou systému je viacero utilít, ktoré vám umožnia zachrániť potrebné dáta, prípadne možno aj opraviť „pokazený" operačný systém. K dispozícii je aj podrobný návod, ako si pripraviť USB kľúč so SystemRescueCD.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Modulárna stavebnica CellRobot umožní zhotoviť robota z gúľ

16.01.2017 00:20

Čínska spoločnosť KEY predvádzala na CES 2017 unikátnu stavebnicu, ktorá umožní postaviť robota pozostávajúceho z gúľ. Jadrom systému CellRobot je jednotka, v ktorej sídli CPU a batéria. Okrem toho o ...

Produkty

Nové procesory Intelu možno napadnúť cez port USB. Netreba špeciálne vybavenie a útok nemožno ani detegovať

16.01.2017 00:35

Výskumníci zo spoločnosti Positive Technologies odhalili, že niektoré nové procesory Intelu obsahujú rozhranie JTAG (Joint Test Action Group) na ladenie a konfiguráciu, prístupné cez porty USB 3.0, kt ...

Produkty

Roj bojových mikrodronov Perdix sa správa ako inteligentný kolektívny organizmus

13.01.2017 00:20

Americká armáda používa drony už dlhé roky. Teraz ministerstvo obrany predstavilo vo videu najnovší pokrok v technológii bezpilotných lietadiel. Ide o úspešné nasadenie celej letky dronov Perdix. Tes ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITSMF jar

Najnovšie videá