Image
16.1.2013 0 Comments

Vytvorte si kľúč USB, ktorý vás zachráni v prípade problémov s PC

usbprvejpomoci_151.jpg Základom každého „kľúča USB prvej pomoci“ by mal byť softvér PortableApps. Ide o výborný nástroj, ktorý spravuje inštalácie jednotlivých programov a zároveň umožňuje jednoducho prezerať a spúšťať nainštalované programy. PortableApps na oficiálnych stránkach informuje o aplikáciách, s ktorými je utilita kompatibilná, pričom mnohé z nich možno nainštalovať priamo z prostredia programu.

ClamWin Portable je ďalší z nástrojov, ktoré vám pomôžu s odstraňovaním škodlivého kódu z PC. Clam je antivírusový program, ktorý neponúka ochranu v reálnom čase, v prípade potreby však dokáže skontrolovať, či počítač nie je infikovaný.

Kaspersky TDSSKiller oceníte, ak vaše problémy nevyriešil Spybot ani ClamWin. V takom prípade máte v počítači pravdepodobne rootkit malware. Táto utilita dokáže väčšinu škodlivého kódu tohto typu odstrániť.

FileAssassin vám pomôže pri mazaní súborov. V prípade infikovaného počítača je neraz problém odstrániť niektoré súbory, táto utilita si však dokáže s ťažkosťami poradiť. K dispozícii je aj prenosná verzia.

Eraser Portable dokáže súbory zmazať kompletne a naveky. V prípade bežného mazania sa súbory totiž dajú niekedy obnoviť. Eraser však odstránené súbory a zložky prepíše, aby sa obnoviť nedali.

Revo Uninstaller Portable predstavuje jeden z najjednoduchších spôsobov, ako z počítača rýchlo odstrániť programy, ktoré nepotrebujete.

Autoruns Portable je ďalšia užitočná utilita - umožňuje vám jednoducho spravovať, ktoré aplikácie a procesy sa spustia po štarte počítača.

SystemRescueCD je ultimátne riešenie, pokiaľ je počítač v takom stave, že sa nedokážete prihlásiť ani do operačného systému. SystemRescueCD je v podstate jednoduchý operačný systém, ktorý netreba nainštalovať na pevný disk, pobeží aj z kľúča USB. Súčasťou systému je viacero utilít, ktoré vám umožnia zachrániť potrebné dáta, prípadne možno aj opraviť „pokazený" operačný systém. K dispozícii je aj podrobný návod, ako si pripraviť USB kľúč so SystemRescueCD.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Microsoft to s mobilmi nevzdáva. Ukázal, že na mobiloch bude možné spustiť Windows 10 i Photoshop

09.12.2016 10:00

Na konferencii WinHEC v Číne Microsoft demonštroval, že sa mu podarilo spustiť operačný systém Windows 10 na procesore Qualcomm Snapdragon 820. Je to teda prvý procesor ARM s podporou plnohodnotného W ...

Produkty

Ako v IMAX. Prvý projektor DLP so 4K rozlíšením a certifikáciou THX HD Display

09.12.2016 00:10

Spoločnosť BenQ uvádza na trh nový model pre domáce kino BenQ W11000. Prvý a zatiaľ svetovo jediný 4K UHD projektor DLP s prestížnou certifikáciou THX na HD obraz ponúka 8,3 milióna pixelov, farebné p ...

Produkty

Gionee ponúkne prémiový smartfón so 7000 mAh batériou, trojicou foťákov a 6 GB RAM

09.12.2016 00:25

U nás málo známy čínsky výrobca Gionee pripravuje zaujímavý smartfón. Bude určený len na domáci trh, ale aj tak si zaslúži pozornosť pre svoju impozantnú hardvérovú konfiguráciu. Síce ešte nebol ofici ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá