Image
16.1.2013 0 Comments

Vytvorte si kľúč USB, ktorý vás zachráni v prípade problémov s PC

usbprvejpomoci_151.jpg Základom každého „kľúča USB prvej pomoci“ by mal byť softvér PortableApps. Ide o výborný nástroj, ktorý spravuje inštalácie jednotlivých programov a zároveň umožňuje jednoducho prezerať a spúšťať nainštalované programy. PortableApps na oficiálnych stránkach informuje o aplikáciách, s ktorými je utilita kompatibilná, pričom mnohé z nich možno nainštalovať priamo z prostredia programu.

ClamWin Portable je ďalší z nástrojov, ktoré vám pomôžu s odstraňovaním škodlivého kódu z PC. Clam je antivírusový program, ktorý neponúka ochranu v reálnom čase, v prípade potreby však dokáže skontrolovať, či počítač nie je infikovaný.

Kaspersky TDSSKiller oceníte, ak vaše problémy nevyriešil Spybot ani ClamWin. V takom prípade máte v počítači pravdepodobne rootkit malware. Táto utilita dokáže väčšinu škodlivého kódu tohto typu odstrániť.

FileAssassin vám pomôže pri mazaní súborov. V prípade infikovaného počítača je neraz problém odstrániť niektoré súbory, táto utilita si však dokáže s ťažkosťami poradiť. K dispozícii je aj prenosná verzia.

Eraser Portable dokáže súbory zmazať kompletne a naveky. V prípade bežného mazania sa súbory totiž dajú niekedy obnoviť. Eraser však odstránené súbory a zložky prepíše, aby sa obnoviť nedali.

Revo Uninstaller Portable predstavuje jeden z najjednoduchších spôsobov, ako z počítača rýchlo odstrániť programy, ktoré nepotrebujete.

Autoruns Portable je ďalšia užitočná utilita - umožňuje vám jednoducho spravovať, ktoré aplikácie a procesy sa spustia po štarte počítača.

SystemRescueCD je ultimátne riešenie, pokiaľ je počítač v takom stave, že sa nedokážete prihlásiť ani do operačného systému. SystemRescueCD je v podstate jednoduchý operačný systém, ktorý netreba nainštalovať na pevný disk, pobeží aj z kľúča USB. Súčasťou systému je viacero utilít, ktoré vám umožnia zachrániť potrebné dáta, prípadne možno aj opraviť „pokazený" operačný systém. K dispozícii je aj podrobný návod, ako si pripraviť USB kľúč so SystemRescueCD.


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Microsoft predstavil svoju 3D víziu a Surface Book, ktorý by mal výkonom knokautovať konkurenciu

27.10.2016 11:23

V stredu 26. októbra Microsoft predstavil novú zásadnú aktualizáciu Windows 10 s názvom Creators Update (CU), novinky z oblasti gamingu a profesionálny desktop z rodiny Surface. Prezentoval aj inovova ...

Produkty

Luxusný Xiaomi Mi Mix má 6,4“ displej bez rámčeka a so zaoblenými rohmi. Cena vás prekvapí

27.10.2016 00:25

Na nedávnom tlačovom podujatí, kde Xiaomi uviedlo smartfón Mi Note 2, bol predvedený aj ďalší telefón – Mi Mix. Hoci ho spoločnosť predstavila ako „koncept telefónu“, ukázalo sa, že si ho bude možné a ...

Produkty

Xiaomi Mi Note 2 sa veľmi nápadne podobá na Galaxy Note 7. Prichádza s globálnou podporou pásiem LTE

27.10.2016 00:13

Xiaomi v týchto dňoch predstavilo nový smartfón Mi Note 2, ktorý sa nápadne podobá na Samsung Note 7 (dúfajme, že riziko požiaru je menšie). Jeho špecifikácie sú vcelku impozantné: - 5,7-palcový zaob ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Bratislava Game Jam

Najnovšie videá