16.5.2016 0 Comments

Vysokoškoláci môžu súťažiť so svojou absolventskou prácou

Študenti bakalárskeho, magisterského a doktorandského programu na ľubovoľnej vysokej škole na Slovensku či v Českej republike sa môžu zúčastniť súťaže Cisco Outstanding Thesis Award. Prihlásiť môžu akúkoľvek absolventskú prácu, obhájenú v roku 2016, ktorá spadá do okruhu počítačových vied, najmä strojového učenia. Autori najlepších prác získajú finančnú odmenu 10-tisíc, 25-tisíc, respektíve 35-tisíc českých korún a referenciu pre svojich budúcich zamestnávateľov. Informovala o tom spoločnosť Cisco s tým, že cieľom súťaže je identifikovať talenty na kybernetickú bezpečnosť.

Spoločnosť Cisco vyhlásila súťaž v spolupráci s Fakultou elektrotechnickou na vysokej škole České vysoké učení technické v Prahe už tretí rok po sebe. Hoci je organizátor, výskumné a vývojové centrum pre kybernetickú bezpečnosť spoločnosti Cisco, zameraný predovšetkým na kybernetickú bezpečnosť, prihlásené práce sa nemusia týkať len tejto oblasti. "Ukazuje sa, že pri boji s pokročilými hrozbami možno využiť aj skúsenosti z iných odborov a oblastí. A ako dokazujú minulé ročníky, na súťaži sa naozaj nezúčastňujú len študenti technických škôl. Do súčasného ročníka možno prihlásiť práce zaoberajúce sa metódami strojového učenia a rozpoznávania, detekciami anomálií, klasifikáciou komplexných a štruktúrovaných dát, učením reprezentácie, technológiami spracovávania veľkých dát, softvérovým inžinierstvom, spracovaním signálu a teóriou hier a grafov," informuje spoločnosť Cisco.

Vedúci inžinierskeho tímu výskumného a vývojového centra spoločnosti Cisco v Prahe Jaroslav Gergič hovorí, že obrana voči útokom dnešných kybernetických zločincov si vyžaduje nové prístupy. Behaviorálna analýza hrá pri ich detekcii stále dôležitejšiu úlohu. Podľa Gergiča sa nedá spoliehať už len na porovnávanie známych nákaz, ale zo správania kódu v sieti treba spoznať, že môže ísť o kybernetický útok. Aj preto napríklad vlani uspela študentka, ktorej práca bola zameraná na automatické rozpoznanie buniek vo fotografii Petriho misky.

Študenti môžu svoje práce do súťaže prihlásiť do 23. septembra na adrese výskumného a vývojového centra spoločnosti Cisco na Karlovom námestí 2 v Prahe. Súťažná komisia vyberie finalistov do 21. októbra. Následne ich čaká prezentácia výsledkov ich práce a napokon vyhlásia víťazov jednotlivých kategórií.

Víťazi aj finalisti získajú okrem finančnej odmeny aj priamy kontakt s výskumným pracoviskom Cisco, ktoré je previazané s tímami v Kalifornii, Texase a Londýne, s potenciálnou možnosťou budúcej spolupráce.

Autor: SITA

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

ČR: NETGEAR predstavil najrýchlejší Wifi router R9000

21.10.2016 10:10

Společnost NETGEAR, Inc. (NASDAQGM: NTGR), globální dodavatel inovativních síťových produktů pro koncové uživatele, firmy i poskytovatele služeb, představuje Nighthawk X10 (R9000), první a nejrychlejš ...

Tlačové správy

Microsoft podporuje Europe Code Week a učí deti programovať

21.10.2016 10:00

Jednou z najdôležitejších výziev pracovného trhu Európskej únie bude riešenie priepasti medzi ponukami práce v odbore moderných technológií a digitálnymi zručnosťami mladých ľudí. Pracovný trh Únie to ...

Tlačové správy

Facebook denne priláka viac ako milardu používateľov. Sociálne siete ale prinášajú riziká

21.10.2016 09:40

Obľuba sociálnych sietí stále rastie. Podľa výskumu spoločnosti PewResearch Center využíva sociálne médiá 90 % ľudí vo veku od 18 do 29 rokov, výrazný nárast pozorujeme aj u starších užívateľov. Na so ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá