19.10.2015 0 Comments

Vysokoškoláci aj výskumníci môžu získať štipendiá do Izraela

Študenti a absolventi vysokých škôl, doktorandi, postdoktorandi, vysokoškolskí učitelia aj výskumníci sa môžu uchádzať o štipendiá na študijné a výskumné pobyty alebo letné jazykové kurzy modernej hebrejčiny v Izraeli. Ako uviedla Adela Poláčková zo Slovenskej akademickej informačnej agentúry (SAIA), štipendium pokrýva životné náklady a základné zdravotné poistenie počas pobytu. Ministerstvo školstva štipendistom prepláca cestovné náklady do miesta pobytu a späť. Záujemcovia môžu poslať žiadosť o štipendium do 5. novembra.

Štipendiá, ktoré udeľujú na základe Programu spolupráce medzi vládou SR a vládou štátu Izrael v oblasti kultúry, školstva a vedy, administruje nezisková organizácia SAIA. Minulý rok sa o štipendiá uchádzalo 10 ľudí, z nich jeden na študijný pobyt a deväť na jazykový kurz. Podmienky predkladania žiadostí sú zverejnené v Databáze štipendií a grantov SAIA na internetovej stránke www.granty.saia.sk.

Slovenská akademická informačná agentúra je mimovládna nezisková organizácia, ktorá od roku 1990 svojimi programami a službami pomáha internacionalizácii vzdelávania a vedy na Slovensku. Na základe zmlúv s Ministerstvom školstva, vedy, výskumu a športu SR ako aj s Úradom vlády SR a ďalšími organizáciami administruje viacero štipendijných a grantových programov v oblasti vysokoškolského vzdelávania a vedy pre záujemcov zo Slovenska a zo zahraničia. Poskytuje tiež informácie o štúdiu v zahraničí pre záujemcov zo Slovenska ako aj informácie pre záujemcov zo zahraničia o štúdium na Slovensku.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITSMF jar

Najnovšie videá