Image
12.2.2015 0 Comments

Vysoká miera pirátstva odrádza vývojárov od tvorby aplikácií pre Android

Podľa vyjadrenia androidového vývojára Jacka Underwooda si jeho aplikáciu, ktorá stojí 5,99 dolára, pirátsky stiahlo až 85 % používateľov. Tradičné antipirátske opatrenia sú vraj len strata času. Teraz však zlepšil svoju aplikáciu a pripravil pre pirátov špeciálne prekvapenie.

Nákup softvéru predstavoval vždy nákladnú záležitosť, no používať ho chceli aj tí, ktorí mali obmedzený rozpočet. Vysoká cena softvéru však neoprávňuje na jeho získanie nelegálnym spôsobom. Navyše s nástupom smartfónov a tabletov sa aplikácie stali lacnejšími ako kedysi, mnohé sú k dispozícii len za pár dolárov.

Jedna z takých aplikácií je aj Today Calendar Pro od Jacka Underwooda, populárna zlepšená verzia kalendára pre Android so 4,5 hviezdičkami od niekoľko tisíc hlasujúcich na Google Play. Underwood sa snaží nájsť netradičný spôsob, ako znížiť mieru pirátstva. Ak jeho aplikácia deteguje pirátsku inštaláciu, začne do kalendára vkladať vymyslené udalosti s pirátskou tematikou.

pirate_matey.jpg

Podobne autori obľúbenej hry Monument Valley, ktorá je k dispozícii pre iOS aj Android, vyhlásili, že len 5 percent inštalácií pre Android je legitímnych. V prípade iOS je miera pirátstva 60 %. Ani toto číslo nie je veľmi povzbudzujúce a naznačuje, že tak Apple, ako aj Google by mali viac pomáhať vývojárom chrániť výsledky ich práce.

Pri takejto vysokej miere pirátstva si vývojári dvakrát rozmyslia, či budú vytvárať aplikácie pre Android. Jedno z ich opatrení je častejšie využívanie modelu free-to-play namiesto platby vopred. Napríklad hra Badland, ktorá sa v App Store predáva za 3,99 dolára, je v Google Play k dispozícii zadarmo, no obsahuje in-app nákupy, ktorými možno odomknúť ďalšie levely.

Zdroj: torrentfreak.com
pcworld.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Bezpečnosť 1

Hackerská skupina Anonymous vyhlásila vojnu Donaldovi Trumpovi

20.01.2017 00:15

Skupina Anonymous vyzvala svojich priaznivcov na útok proti novo zvolenému americkému prezidentovi Donaldovi Trumpovi. Jeden z najobľúbenejších účtov spojených s hackerskou skupinou zverejnil na Twitt ...

Bezpečnosť

Čo nás čaká v bezpečnosti v roku 2017?

19.01.2017 00:15

Tak ako postupuje svet technológií míľovými krokmi dopredu, objavujú sa nové výzvy a problémy v oblasti bezpečnosti. Okrem novej legislatívy, ako je GDPR (General Data Protection Regulation, regulácia ...

Bezpečnosť

Návrat k faxom? Sedem hlavných bezpečnostných trendov na rok 2017

17.01.2017 00:10

Podľa spoločnosti GFI Software budú v oblasti podnikovej IT bezpečnosti v roku 2017 pokračovať trendy minulého roka, ktorý môžeme v mnohých ohľadoch považovať za prelomový. Prudký nárast ransomvéru, k ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocer TASK

Najnovšie videá