Image
12.2.2015 0 Comments

Vysoká miera pirátstva odrádza vývojárov od tvorby aplikácií pre Android

Podľa vyjadrenia androidového vývojára Jacka Underwooda si jeho aplikáciu, ktorá stojí 5,99 dolára, pirátsky stiahlo až 85 % používateľov. Tradičné antipirátske opatrenia sú vraj len strata času. Teraz však zlepšil svoju aplikáciu a pripravil pre pirátov špeciálne prekvapenie.

Nákup softvéru predstavoval vždy nákladnú záležitosť, no používať ho chceli aj tí, ktorí mali obmedzený rozpočet. Vysoká cena softvéru však neoprávňuje na jeho získanie nelegálnym spôsobom. Navyše s nástupom smartfónov a tabletov sa aplikácie stali lacnejšími ako kedysi, mnohé sú k dispozícii len za pár dolárov.

Jedna z takých aplikácií je aj Today Calendar Pro od Jacka Underwooda, populárna zlepšená verzia kalendára pre Android so 4,5 hviezdičkami od niekoľko tisíc hlasujúcich na Google Play. Underwood sa snaží nájsť netradičný spôsob, ako znížiť mieru pirátstva. Ak jeho aplikácia deteguje pirátsku inštaláciu, začne do kalendára vkladať vymyslené udalosti s pirátskou tematikou.

pirate_matey.jpg

Podobne autori obľúbenej hry Monument Valley, ktorá je k dispozícii pre iOS aj Android, vyhlásili, že len 5 percent inštalácií pre Android je legitímnych. V prípade iOS je miera pirátstva 60 %. Ani toto číslo nie je veľmi povzbudzujúce a naznačuje, že tak Apple, ako aj Google by mali viac pomáhať vývojárom chrániť výsledky ich práce.

Pri takejto vysokej miere pirátstva si vývojári dvakrát rozmyslia, či budú vytvárať aplikácie pre Android. Jedno z ich opatrení je častejšie využívanie modelu free-to-play namiesto platby vopred. Napríklad hra Badland, ktorá sa v App Store predáva za 3,99 dolára, je v Google Play k dispozícii zadarmo, no obsahuje in-app nákupy, ktorými možno odomknúť ďalšie levely.

Zdroj: torrentfreak.com
pcworld.com


Mohlo by Vás zaujímať

Bezpečnosť 1

Kybernetické útoky spôsobili výpadky na weboch Twitteru, PayPalu či Netflixu

24.10.2016 00:07

Kybernetické útoky vyradili v piatok dočasne z prevádzky alebo výrazne spomalili webové stránky spoločností Twitter, Paypal, Netflix, Spotify a ďalších. Výpadky či spomalenia zaznamenali v Európe a ti ...

Bezpečnosť

Vesmírni hackeri: Budú satelity ďalším bojiskom kybervojny?

24.10.2016 00:25

Nová správa Chatham House, nezávislého politického inštitútu so sídlom v Londýne, varuje, že hackerský útok na kozmické systémy a satelity by mohol viesť ku „globálnej katastrofe“. Hackeri by mohli vá ...

Bezpečnosť 2

Apple už nebude iPhone vo svojich predajniach priväzovať a ľudia si ho budú môcť dať do vrecka

24.10.2016 00:13

Apple skúša v niektorých svojich obchodoch vo Veľkej Británii a Kanade nový spôsob vystavovania iPhonov a iPadov. Odstránil z nich bezpečnostný kábel, ktorý ich mal chrániť proti krádeži, no zároveň k ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá