Image
12.2.2015 0 Comments

Vysoká miera pirátstva odrádza vývojárov od tvorby aplikácií pre Android

Podľa vyjadrenia androidového vývojára Jacka Underwooda si jeho aplikáciu, ktorá stojí 5,99 dolára, pirátsky stiahlo až 85 % používateľov. Tradičné antipirátske opatrenia sú vraj len strata času. Teraz však zlepšil svoju aplikáciu a pripravil pre pirátov špeciálne prekvapenie.

Nákup softvéru predstavoval vždy nákladnú záležitosť, no používať ho chceli aj tí, ktorí mali obmedzený rozpočet. Vysoká cena softvéru však neoprávňuje na jeho získanie nelegálnym spôsobom. Navyše s nástupom smartfónov a tabletov sa aplikácie stali lacnejšími ako kedysi, mnohé sú k dispozícii len za pár dolárov.

Jedna z takých aplikácií je aj Today Calendar Pro od Jacka Underwooda, populárna zlepšená verzia kalendára pre Android so 4,5 hviezdičkami od niekoľko tisíc hlasujúcich na Google Play. Underwood sa snaží nájsť netradičný spôsob, ako znížiť mieru pirátstva. Ak jeho aplikácia deteguje pirátsku inštaláciu, začne do kalendára vkladať vymyslené udalosti s pirátskou tematikou.

pirate_matey.jpg

Podobne autori obľúbenej hry Monument Valley, ktorá je k dispozícii pre iOS aj Android, vyhlásili, že len 5 percent inštalácií pre Android je legitímnych. V prípade iOS je miera pirátstva 60 %. Ani toto číslo nie je veľmi povzbudzujúce a naznačuje, že tak Apple, ako aj Google by mali viac pomáhať vývojárom chrániť výsledky ich práce.

Pri takejto vysokej miere pirátstva si vývojári dvakrát rozmyslia, či budú vytvárať aplikácie pre Android. Jedno z ich opatrení je častejšie využívanie modelu free-to-play namiesto platby vopred. Napríklad hra Badland, ktorá sa v App Store predáva za 3,99 dolára, je v Google Play k dispozícii zadarmo, no obsahuje in-app nákupy, ktorými možno odomknúť ďalšie levely.

Zdroj: torrentfreak.com
pcworld.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Bezpečnosť

Elektrické autá budú musieť pri nízkych rýchlostiach vydávať umelý zvuk, aby neohrozovali chodcov

29.11.2016 00:22

Podľa nového nariadenia vydaného americkým Národným úradom pre bezpečnosť cestnej premávky budú musieť byť elektrické a hybridné vozidlá hlučnejšie počas jazdy pri nízkej rýchlosti. Má sa tým zabrániť ...

Bezpečnosť

Aj slúchadlá vás môžu špehovať. Malvér z nich urobí mikrofón

28.11.2016 00:16

Opatrní používatelia počítačov prelepujú ich webovú kameru páskou. Iní sa obávajú sledovania pomocou mikrofónov, preto vypínajú či dokonca odstraňujú tieto audiokomponenty. No skupina izraelských výsk ...

Bezpečnosť

Generálmajor Jonathan Shaw: Kybernetickú bezpečnosť musí riešiť manažment, a nie IT oddelenie

25.11.2016 00:13

Pod názvom Judgment Day sa v Bratislave konal už 11. ročník konferencie zameranej na informačnú bezpečnosť. Na konferencii, ktorú pripravuje TEMPEST spolu so svojimi partnermi, sa každoročne stretáva ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá