Image
8.4.2014 0 Comments

Výskum: Smartfóny menia názor spoločnosti na digitálne hry

ericsson_game.jpg Digitálny herný priemysel sa mení ako nikdy predtým. Podľa správy „New ways to play games" sa hry stávajú spoločensky prijateľnými a vďaka rozšíreniu smartfónov a tabletov ešte viac dostupnými. Spotrebitelia stále viac vyhľadávajú inovatívne zariadenia a nástroje, ktoré neustále posúvajú hranice ich zážitku z hrania.

Rozšírenie personalizovaných, viacúčelových zariadení ako sú smartfóny, ako aj používanie aplikácií, umožňuje hrám oslovovať omnoho širšie publikum ako kedykoľvek predtým. Množstvo dnešných hier využíva internet, najmä pre hranie zo skutočnými protivníkmi v reálnom čase. Výskum preukázal, že hráči za kľúčové považujú kvalitné internetové pokrytie a spoľahlivú a výkonnú sieť. V prípade nestability siete totiž prichádzajú o samotný zážitok z hry.

Závery výskumu „v kocke":

- Profil hráča sa mení. Výskum ukázal, že hry na rôznych zariadeniach (počítače, mobily, tablety) hrá 85 % opýtaných v Južnej Kórei, 75 % v USA a 53 % v Brazílii. Rozdelenie hráčov podľa pohlaví je približne vyrovnané, v Brazílii je medzi používateľmi zastúpených nepatrne viac mužov. 50 % hráčov v USA je starších ako 34 rokov, zatiaľ čo v Južnej Kórei je 50 % používateľov vo veku 40 a viac rokov. Naproti tomu takmer 60 % hráčov v Brazílii je naopak mladších ako 30 rokov.

- Nie je to šírka pásma, ktorá je najdôležitejším aspektom pre hranie hier, ale skôr stabilita a spoľahlivosť siete. Prerušenie súvislého herného procesu je pre hráčov frustrujúce.

- Hry sa stávajú bežnou súčasťou života a používatelia si zvykajú na sofistikovanejšie zariadenia. Táto skúsenosť bude mať vplyv na rozšírenie hier do ďalších oblastí ako je vzdelávanie a osobný rozvoj.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Prieskumy trhu

CES 2017: BMW i Inside Future a BMW HoloActive Touch – toto je budúcnosť automobilizmu

05.01.2017 09:42

BMW predstavilo nové koncepty a technológie pre autonómne riadené vozidlá. Na tlačovej konferencii bola predstavená štúdia elektromobilu BMW i Inside Future ktorá má za úlohu návštevníkom ukázať ako b ...

Prieskumy trhu

Prieskum: Výdavky na digitálne iniciatívy narastú v priebehu dvoch rokov o 50 %

27.12.2016 00:08

Že sa CIO v Európe, ale aj na strednom východe a v Afrike (región EMEA), zapájajú do digitálneho biznisu, dokazujú výsledky prieskumu Gartner 2017 CIO Agenda. Organizácia plnej polovice z nich sú aktí ...

Prieskumy trhu

Prieskum: Stredoeurópania sa prihlasujú na Facebook sedemkrát denne

23.12.2016 00:05

Spoločnosť Ericsson vo svojom najnovšom vydaní štúdie konštatuje, že telekomunikačný trh v strednej a východnej Európy (CEE) má rastúci trend, najmä vďaka stúpajúcemu používaniu smartfónov a aplikácií ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocer TASK

Najnovšie videá