Image
30.9.2015 0 Comments

Vyšiel nový ESET Smart Security 9 a ESET NOD32 Antivirus 9

ESET vydal nové bezpečnostné riešenia pre domácich používateľov s operačným systémom Windows: ESET Smart Security 9 a ESET NOD32 Antivirus 9. Obe majú kompletne prepracované používateľské rozhranie, ESET Smart Security 9 zároveň obsahuje nový nástroj na ochranu bankových transakcií a internetových platieb.

ESET prepracoval svoje bezpečnostné produkty tak, aby zvýšil ich použiteľnosť a výkon a zároveň nezvyšoval záťaž systému, na ktorom riešenia bežia. Oba produkty sú kompatibilné s Windows 10, najnovším operačným systémom spoločnosti Microsoft.

Okrem technológií, ktoré chránia zákazníkov pred internetovými hrozbami, obsahuje ESET Smart Security 9 aj novú ochranu on-line platieb. Táto vlastnosť zabezpečuje internetový prehliadač zvolený používateľom, aby bola chránená každá on-line transakcia. Funkcia sa pri používaní internet bankingu spúšťa automaticky.

Dopyt po takejto vlastnosti vzišiel z celosvetovo rastúceho používania internetového bankovníctva, čo z tejto služby urobilo cieľ kyberkriminálnikov. „Produkty ESET sú vyvíjané s viacvrstvovým prístupom, ktorý chráni používateľov pred rôznymi typmi hrozieb na rozličných úrovniach. Pozorujeme konštantný nárast škodlivého kódu, ktorý útočí na bankové a finančné informácie a operácie. Napriek tomu, že máme zavedenú technológiu, ktorá dokáže tento malvér blokovať, vytvorili sme kompletne novú vlastnosť, ktorá zlepší zážitok našich zákazníkov a zabezpečí ich on-line platby na úplne inej úrovni," hovorí Palo Luka, technologický riaditeľ spoločnosti ESET.

ESET Smart Security 9 takisto obsahuje overené technológie, ako je ochrana pred botnetmi, Exploit Blocker a štít zraniteľností. Tieto a mnohé iné sú detailnejšie opísané na technologickej stránke ESETu. Ochrana pred botnetmi zabezpečuje používateľov počítač pred tým, aby sa ho vzdialene zmocnil útočník a použil ho ako súčasť siete infikovaných počítačov na nekalú činnosť. Exploit Blocker je vytvorený na posilnenie aplikácií v používateľovom systéme, v ktorých sa často objavujú zraniteľnosti. Ide napríklad o internetové prehliadače, čítačky PDF, e-mailových klientov alebo komponenty Microsoft Office. Oproti tomu štít zraniteľností zlepšuje detekciu známych zraniteľností na sieťovej úrovni.

Softpedia.com, spravodajský web a zároveň stránka na download, dala ESET Smart Security 4,5 hviezdičiek z piatich. „ESET je známy veľmi dobrými výsledkami v detekcii vírusov, rýchlosti skenovania a využitia zdrojov. Smart Security robí česť svojmu menu, používateľom poskytuje viacero vrstiev zabezpečenia pred internetovými hrozbami pri používaní webu, alebo keď iným používateľom prideľujú práva do svojho počítača," uzatvára Softpedia svoje hodnotenie.


Mohlo by Vás zaujímať

Bezpečnosť 2

V USA vraj chystajú odvetný kyberútok proti Rusku. Ale či sa uskutoční, to sa možno ani nedozvieme

20.10.2016 00:16

Obamova administratíva vraj hrozí rozsiahlym kyberútokom proti Rusku, ktorý by mal byť odvetou za údajné zasahovanie krajiny v súvislosti s prezidentskými voľbami. Vyjadril sa tak viceprezident Joe Bi ...

Bezpečnosť

Americký úrad navrhuje zakázať dvojfaktorovú autentizáciu založenú na SMS. Nie je bezpečná

20.10.2016 00:25

Americký Národný inštitút pre štandardy a technológie (NIST) navrhuje, aby všetky on-line služby upustili od dvojfaktorovej autentizácie založenej na SMS. Podľa návrhu Digital Authentication Guideline ...

Bezpečnosť

Vírusový radar: IoT znamená Internet of Targets

14.10.2016 00:00

Sledovanie, ukradnuté dáta a heslá, zneužité citlivé informácie. Vskutku je dosť vecí, ktoré môžu používateľov znepokojovať pri ochrane súkromia. Nakoniec prvé a posledné, čo ľudia na internete hľadaj ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá