Image
30.9.2015 0 Comments

Vyšiel nový ESET Smart Security 9 a ESET NOD32 Antivirus 9

ESET vydal nové bezpečnostné riešenia pre domácich používateľov s operačným systémom Windows: ESET Smart Security 9 a ESET NOD32 Antivirus 9. Obe majú kompletne prepracované používateľské rozhranie, ESET Smart Security 9 zároveň obsahuje nový nástroj na ochranu bankových transakcií a internetových platieb.

ESET prepracoval svoje bezpečnostné produkty tak, aby zvýšil ich použiteľnosť a výkon a zároveň nezvyšoval záťaž systému, na ktorom riešenia bežia. Oba produkty sú kompatibilné s Windows 10, najnovším operačným systémom spoločnosti Microsoft.

Okrem technológií, ktoré chránia zákazníkov pred internetovými hrozbami, obsahuje ESET Smart Security 9 aj novú ochranu on-line platieb. Táto vlastnosť zabezpečuje internetový prehliadač zvolený používateľom, aby bola chránená každá on-line transakcia. Funkcia sa pri používaní internet bankingu spúšťa automaticky.

Dopyt po takejto vlastnosti vzišiel z celosvetovo rastúceho používania internetového bankovníctva, čo z tejto služby urobilo cieľ kyberkriminálnikov. „Produkty ESET sú vyvíjané s viacvrstvovým prístupom, ktorý chráni používateľov pred rôznymi typmi hrozieb na rozličných úrovniach. Pozorujeme konštantný nárast škodlivého kódu, ktorý útočí na bankové a finančné informácie a operácie. Napriek tomu, že máme zavedenú technológiu, ktorá dokáže tento malvér blokovať, vytvorili sme kompletne novú vlastnosť, ktorá zlepší zážitok našich zákazníkov a zabezpečí ich on-line platby na úplne inej úrovni," hovorí Palo Luka, technologický riaditeľ spoločnosti ESET.

ESET Smart Security 9 takisto obsahuje overené technológie, ako je ochrana pred botnetmi, Exploit Blocker a štít zraniteľností. Tieto a mnohé iné sú detailnejšie opísané na technologickej stránke ESETu. Ochrana pred botnetmi zabezpečuje používateľov počítač pred tým, aby sa ho vzdialene zmocnil útočník a použil ho ako súčasť siete infikovaných počítačov na nekalú činnosť. Exploit Blocker je vytvorený na posilnenie aplikácií v používateľovom systéme, v ktorých sa často objavujú zraniteľnosti. Ide napríklad o internetové prehliadače, čítačky PDF, e-mailových klientov alebo komponenty Microsoft Office. Oproti tomu štít zraniteľností zlepšuje detekciu známych zraniteľností na sieťovej úrovni.

Softpedia.com, spravodajský web a zároveň stránka na download, dala ESET Smart Security 4,5 hviezdičiek z piatich. „ESET je známy veľmi dobrými výsledkami v detekcii vírusov, rýchlosti skenovania a využitia zdrojov. Smart Security robí česť svojmu menu, používateľom poskytuje viacero vrstiev zabezpečenia pred internetovými hrozbami pri používaní webu, alebo keď iným používateľom prideľujú práva do svojho počítača," uzatvára Softpedia svoje hodnotenie.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Bezpečnosť

Hacking kreditky za šesť sekúnd. Zločinci môžu bez problémov získať všetky údaje o platobnej karte

08.12.2016 00:13

Vedci z Newcastle University prišli na spôsob, ako môžu zločinci za menej ako 6 sekúnd zistiť číslo, dátum platnosti a bezpečnostný kód na kreditnej alebo debetnej karte Visa. Je to vraj „nebezpečne ľ ...

Bezpečnosť

Čísla kreditiek už nelákajú. Kyberzločinci sa zameriavajú na lekárske záznamy, čísla sociálneho zabezpečenia a útoky DDoS.

07.12.2016 00:12

V dnešnej modernej a čoraz viac prepojenej dobe sú dáta používateľov, korporácií či štátnych inštitúcií pod neustále rastúcim tlakom. Tieto dáta predstavujú poklad v rukách kyberkriminálnikov a  trend ...

Bezpečnosť 2

Ovplyvnilo Rusko americké prezidentské voľby? Podľa expertov boli niektoré hlasovacie prístroje infikované

06.12.2016 00:16

Podľa kyberbezpečnostnej firmy FireEye ruská vláda počas kampane pred americkými prezidentskými voľbami nielen vykonávala hackerské útoky, ale využívala aj sociálne siete na ovplyvňovanie názorov. Šír ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá