Image
30.9.2015 0 Comments

Vyšiel nový ESET Smart Security 9 a ESET NOD32 Antivirus 9

ESET vydal nové bezpečnostné riešenia pre domácich používateľov s operačným systémom Windows: ESET Smart Security 9 a ESET NOD32 Antivirus 9. Obe majú kompletne prepracované používateľské rozhranie, ESET Smart Security 9 zároveň obsahuje nový nástroj na ochranu bankových transakcií a internetových platieb.

ESET prepracoval svoje bezpečnostné produkty tak, aby zvýšil ich použiteľnosť a výkon a zároveň nezvyšoval záťaž systému, na ktorom riešenia bežia. Oba produkty sú kompatibilné s Windows 10, najnovším operačným systémom spoločnosti Microsoft.

Okrem technológií, ktoré chránia zákazníkov pred internetovými hrozbami, obsahuje ESET Smart Security 9 aj novú ochranu on-line platieb. Táto vlastnosť zabezpečuje internetový prehliadač zvolený používateľom, aby bola chránená každá on-line transakcia. Funkcia sa pri používaní internet bankingu spúšťa automaticky.

Dopyt po takejto vlastnosti vzišiel z celosvetovo rastúceho používania internetového bankovníctva, čo z tejto služby urobilo cieľ kyberkriminálnikov. „Produkty ESET sú vyvíjané s viacvrstvovým prístupom, ktorý chráni používateľov pred rôznymi typmi hrozieb na rozličných úrovniach. Pozorujeme konštantný nárast škodlivého kódu, ktorý útočí na bankové a finančné informácie a operácie. Napriek tomu, že máme zavedenú technológiu, ktorá dokáže tento malvér blokovať, vytvorili sme kompletne novú vlastnosť, ktorá zlepší zážitok našich zákazníkov a zabezpečí ich on-line platby na úplne inej úrovni," hovorí Palo Luka, technologický riaditeľ spoločnosti ESET.

ESET Smart Security 9 takisto obsahuje overené technológie, ako je ochrana pred botnetmi, Exploit Blocker a štít zraniteľností. Tieto a mnohé iné sú detailnejšie opísané na technologickej stránke ESETu. Ochrana pred botnetmi zabezpečuje používateľov počítač pred tým, aby sa ho vzdialene zmocnil útočník a použil ho ako súčasť siete infikovaných počítačov na nekalú činnosť. Exploit Blocker je vytvorený na posilnenie aplikácií v používateľovom systéme, v ktorých sa často objavujú zraniteľnosti. Ide napríklad o internetové prehliadače, čítačky PDF, e-mailových klientov alebo komponenty Microsoft Office. Oproti tomu štít zraniteľností zlepšuje detekciu známych zraniteľností na sieťovej úrovni.

Softpedia.com, spravodajský web a zároveň stránka na download, dala ESET Smart Security 4,5 hviezdičiek z piatich. „ESET je známy veľmi dobrými výsledkami v detekcii vírusov, rýchlosti skenovania a využitia zdrojov. Smart Security robí česť svojmu menu, používateľom poskytuje viacero vrstiev zabezpečenia pred internetovými hrozbami pri používaní webu, alebo keď iným používateľom prideľujú práva do svojho počítača," uzatvára Softpedia svoje hodnotenie.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Bezpečnosť

6 trendov najbližších rokov. Umelá inteligencia odhaľuje hackerov, fog computing a kolaborácia v cloude

13.01.2017 00:18

Rok 2016 jednoznačne potvrdil, že súčasný svet sa mení a digitalizácia sa dostáva do všetkých oblastí nášho života. Napríklad rozšírená realita umožnila milovníkom Pokémonov nachytať si svoje obľúbené ...

Bezpečnosť

Pravidlá ochrany súkromia budú platiť aj pre WhatsApp, Facebook Messenger, Skype, Gmail, iMessage a Viber

12.01.2017 00:12

Stále viac Európanov komunikuje elektronicky. Na dennej alebo takmer dennej báze používa mobil na telefonovanie a písanie správ 74 percent Európanov. Internet denne využíva 60 percent a e-maily posiel ...

Bezpečnosť

KillDisk útočí už aj na operačný systém Linux, ako výkupné za odšifrovanie dát chce 200-tisíc eur

10.01.2017 00:24

Výskumníci z bezpečnostnej spoločnosti ESET objavili variant škodlivého kódu KillDisk, ktorý útočí aj na operačný systém Linux. KillDisk je škodlivý kód, ktorý bol na sklonku roka 2015 použitý pri úto ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

qubitconference

Najnovšie videá