10.10.2012 0 Comments

Vyrovnávací trh v Damasu je v spoločnosti Transelectrica plne v prevádzke

Spoločnosť Unicorn Systems dokončila pre rumunského prevádzkovateľa prenosovej sústavy, spoločnosť Transelectrica, nasadenie informačného systému Damas.

Damas teraz v Rumunsku okrem správy cezhraničných kapacít a prenosov zabezpečuje evidenciu bilaterálnych obchodov, transparentný nákup podporných služieb a regulačnej energie na vyrovnávacom trhu, vyhodnotenie odchýlok a celkové zúčtovania a vyrovnania transakcií na trhu s elektrickou energiou. Jeho uvedenie do plnej prevádzky bolo práve úspešne dokončené.

"Úspech tohto projektu v hodnote viac ako 2 milióny EUR bol pre nás veľmi dôležitý, pretože rozšíril pôsobnosť systému Damas ďalej do východnej Európy. Sme presvedčení, že naše služby uspokoja všetky požiadavky používateľov a partnerov spoločnosti Transelectrica," uviedol Jiří Mráz, generálny riaditeľ Unicorn Systems.

Systém Damas nahradil niekoľko existujúcich čiastkových aplikácií, výrazne prispieva k vyššej stabilite a efektivite rumunského trhu s elektrinou a prenosovej sústavy, poskytuje rádovo stovky reportov pre lepšiu informovanosť účastníkov energetického trhu a regulátora, navyše je plne v súlade s miestnou legislatívou a tiež s legislatívou EÚ.

Costel Buscoveanu, projektový riaditeľ spoločnosti Transelectrica, k nasadeniu systému dodal: "Naším cieľom je poskytovať zákazníkom tie najlepšie služby a zároveň plniť požiadavky kladené legislatívou a regulátorom. Damas je používateľsky prívetivý systém, ktorý všetky tieto požiadavky v plnej miere spĺňa."


Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

ITAPA 2016: Make IT Easy – Príde Pellegrini, Mikloš z Ukrajiny, aj vynálezca patentov Cullis z Kanady

27.10.2016 00:07

Desiatky inšpiratívnych domácich aj zahraničných spíkrov a stovky lídrov a manažérov z verejnej správy, IT sektora, akademickej obce a NGO sa 14.-15. novembra stretnú na kongrese ITAPA v Bratislave, a ...

Biznis

Prieskum: Väčšina firiem neverí, že e-trhovisko ovplyvnilo mieru korupcie

26.10.2016 00:00

Vyše 60 percent opýtaných na základe nedávneho prieskumu o verejnom obstarávaní na Slovensku si nemyslí, že elektronické trhovisko malo zásadný vplyv na mieru korupcie v tejto sfére. Desať percent osl ...

Biznis

ReactiveConf 2016: Technologickí experti z celého sveta prichádzajú do Bratislavy

26.10.2016 00:00

Lídri a priekopníci budúcich technológií prichádzajú už druhý rok po sebe na ReactiveConf, svetovú konferenciu o vývoji webových a mobilných aplikácií, ktorá sa koná tento týždeň. Od 26. do 28. októb ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Bratislava Game Jam

Najnovšie videá