10.10.2012 0 Comments

Vyrovnávací trh v Damasu je v spoločnosti Transelectrica plne v prevádzke

Spoločnosť Unicorn Systems dokončila pre rumunského prevádzkovateľa prenosovej sústavy, spoločnosť Transelectrica, nasadenie informačného systému Damas.

Damas teraz v Rumunsku okrem správy cezhraničných kapacít a prenosov zabezpečuje evidenciu bilaterálnych obchodov, transparentný nákup podporných služieb a regulačnej energie na vyrovnávacom trhu, vyhodnotenie odchýlok a celkové zúčtovania a vyrovnania transakcií na trhu s elektrickou energiou. Jeho uvedenie do plnej prevádzky bolo práve úspešne dokončené.

"Úspech tohto projektu v hodnote viac ako 2 milióny EUR bol pre nás veľmi dôležitý, pretože rozšíril pôsobnosť systému Damas ďalej do východnej Európy. Sme presvedčení, že naše služby uspokoja všetky požiadavky používateľov a partnerov spoločnosti Transelectrica," uviedol Jiří Mráz, generálny riaditeľ Unicorn Systems.

Systém Damas nahradil niekoľko existujúcich čiastkových aplikácií, výrazne prispieva k vyššej stabilite a efektivite rumunského trhu s elektrinou a prenosovej sústavy, poskytuje rádovo stovky reportov pre lepšiu informovanosť účastníkov energetického trhu a regulátora, navyše je plne v súlade s miestnou legislatívou a tiež s legislatívou EÚ.

Costel Buscoveanu, projektový riaditeľ spoločnosti Transelectrica, k nasadeniu systému dodal: "Naším cieľom je poskytovať zákazníkom tie najlepšie služby a zároveň plniť požiadavky kladené legislatívou a regulátorom. Damas je používateľsky prívetivý systém, ktorý všetky tieto požiadavky v plnej miere spĺňa."


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis 2

Hyperloop bude aj v Českej republike. Cesta z Bratislavy do Brna potrvá len 10 minút

20.01.2017 00:25

Na realizáciu futuristického dopravného systému Elona Muska Hyperloop sa podujali už dve spoločnosti – Hyperloop One a Hyperloop Transportation Technologies (HTT). Tá druhá už získala investície v hod ...

Biznis

Tvorca Androidu chce uviesť na trh high-end smartfón, ktorý bude vážnou konkurenciou pre Apple aj Samsung

19.01.2017 00:35

Tvorca operačného systému Android Andy Rubin chce spolu s asi 40-členným tímom bývalých zamestnancov Googlu a Applu založiť spoločnosť Essential. Tá bude pracovať na viacerých spotrebiteľských hardvér ...

Biznis

Schengen pre dáta. EK chce odstrániť bariéry voľného cezhraničného pohybu dát v EÚ

16.01.2017 00:07

Európska komisia navrhla politické a právne riešenia na uvoľnenie potenciálu dátového hospodárstva EÚ. Ide pri tom o súčasť stratégie digitálneho jednotného trhu, ktorú predstavila v máji 2015. Inform ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ShowIT

Najnovšie videá