10.10.2012 0 Comments

Vyrovnávací trh v Damasu je v spoločnosti Transelectrica plne v prevádzke

Spoločnosť Unicorn Systems dokončila pre rumunského prevádzkovateľa prenosovej sústavy, spoločnosť Transelectrica, nasadenie informačného systému Damas.

Damas teraz v Rumunsku okrem správy cezhraničných kapacít a prenosov zabezpečuje evidenciu bilaterálnych obchodov, transparentný nákup podporných služieb a regulačnej energie na vyrovnávacom trhu, vyhodnotenie odchýlok a celkové zúčtovania a vyrovnania transakcií na trhu s elektrickou energiou. Jeho uvedenie do plnej prevádzky bolo práve úspešne dokončené.

"Úspech tohto projektu v hodnote viac ako 2 milióny EUR bol pre nás veľmi dôležitý, pretože rozšíril pôsobnosť systému Damas ďalej do východnej Európy. Sme presvedčení, že naše služby uspokoja všetky požiadavky používateľov a partnerov spoločnosti Transelectrica," uviedol Jiří Mráz, generálny riaditeľ Unicorn Systems.

Systém Damas nahradil niekoľko existujúcich čiastkových aplikácií, výrazne prispieva k vyššej stabilite a efektivite rumunského trhu s elektrinou a prenosovej sústavy, poskytuje rádovo stovky reportov pre lepšiu informovanosť účastníkov energetického trhu a regulátora, navyše je plne v súlade s miestnou legislatívou a tiež s legislatívou EÚ.

Costel Buscoveanu, projektový riaditeľ spoločnosti Transelectrica, k nasadeniu systému dodal: "Naším cieľom je poskytovať zákazníkom tie najlepšie služby a zároveň plniť požiadavky kladené legislatívou a regulátorom. Damas je používateľsky prívetivý systém, ktorý všetky tieto požiadavky v plnej miere spĺňa."


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis 1

Xiaomi vraj neutrpí poklesom predaja smartfónov, živia ho iné zdroje

02.12.2016 00:19

Prepad predaja smartfónov na čínskom trhu nebude mať významný dosah na spoločnosť Xiaomi, pretože bude kompenzovaný predajom inteligentných domácich spotrebičov a príjmami zo softvéru. Povedal to star ...

Biznis

Automobilky sa dohodli o výstavbe siete ultrarýchlych nabíjacích staníc pre elektromobily po celej Európe

01.12.2016 00:15

Automobilky BMW Group, Daimler, Ford Motor Company a skupina Volkswagen s Audi a Porsche uzavreli dohodu o spolupráci pri výstavbe siete vysokovýkonných nabíjacích staníc pre elektrické vozidlá, pokrý ...

Biznis

V Prahe má vo februári odštartovať škola pre youtuberov. Školáci zaplatia 5000 korún...

28.11.2016 00:18

V Prahe sa vo februári otvorí škola pre U2berov. Ako sa píše na stránke projektu, za ktorým stojí firma Books and Cards S.G.J.Š., s.r.o., chlapci a dievčatá sa tu v bloku workshopov naučia bezpečne a  ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá