Image
24.4.2014 0 Comments

Výroba Samsung Galaxy S5 stojí podľa IHS iSuppli 256 dolárov, čo je viac, ako stojí Apple iPhone

Vďaka demontáži uskutočnenej v rámci prieskumu spoločnosti IHS iSuppli už vieme, z akých komponentov sa skladá nový smartfón Samsungu Galaxy S5. Výrobné náklady odhadla analytická spoločnosť na „astronomických" 256 dolárov.

INT_vyroba Samsungu.jpg

Nová vlajková loď kórejského výrobcu sa predáva približne za 650 dolárov. Zisková marža teda vychádza na 394 dolárov (60 %). Samozrejme, hardvér nie je všetko, do úvahy treba vziať aj ďalšie náklady výrobcu (softvér, doprava, marketing).

Podľa IHS je najdrahšou zložkou smartfónu 5-palcový displej Super AMOLED (1920 × 1080 pixelov, 432 ppi), ktorý stojí až 63 dolárov, zatiaľ čo snímač odtlačkov prstov a biosenzory na fitnes stoja 4, resp. 1,45 USD a ide o jedny z najlacnejších komponentov. Podotýkame, že snímač odtlačkov prstov v iPhone stojí 15 dolárov, Samsung teda zvolil lacnejší variant. Vyrába aj vlastné pamäťové moduly DRAM a flash NAND, ich kombinovaná cena je 33 dolárov. Spolu s procesorom Qualcomm vychádza cena kompletného „integrovaného obvodu" na 102,37 dolára. Cena fotoaparátov je 18,70 dolára, batéria sa odhaduje na 11 dolárov, modul konektivity Wi-Fi na 9 dolárov.

ITN_1vyroba samsung.jpg

„Vnútri sú zväčša recyklované komponenty, ktoré sme videli už aj skôr. Nie je tu nič zvláštne, v podstate ide o pokračovanie toho, čo tu už bolo," vyjadril sa o vnútornostiach smartfónu Andrew Rassweiler z IHS iSuppli.

Nijaké prekvapenie v oblasti komponentov sa teda nekoná, pri predchádzajúcom modeli Galaxy S4 vyšla bilancia materiálu na 236 dolárov a medzi dvoma telefónmi nie sú veľké vnútorné zmeny. Samsung mohol ťažiť zo zníženia cien niektorých komponentov. Napríklad displej Super AMOLED stál v čase, keď bol uvedený model Galaxy S4, asi 75 dolárov, no teraz jeho cena klesla na 63 dolárov. Úspory, ktoré tak výrobca dosiahol, využil na jeho zodolnenie zodpovedajúce stupňu krytia IP67.

„Samsung sa v oblasti nákladov posunul hore. Kedysi sa jeho vlajková loď predávala typicky za 600 dolárov bez viazanosti a výrobné náklady boli okolo 200 dolárov. Teraz je to už nad 250 dolárov," dodal Rassweiler.

Výrobné náklady na Galaxy S3 sa odhadovali na 205 dolárov, pri S4 to bolo 236 dolárov, pri Note 3 zasa 232 dolárov. Takže súčasná vlajková loď je najdrahší smartfón Samsungu doposiaľ. Mimochodom, výrobné náklady iPhonu sa odhadujú na 199 dolárov a predáva sa za podobnú cenu.

Zdroj: androidauthority.com

guru3d.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis 1

ASUS? ACER? HP? DELL? APPLE? LENOVO? SONY? SAMSUNG? Poznáme výsledky súťaže NOTEBOOK ROKA

09.12.2016 00:13

„Karty“ sú rozdané, ocenenia odovzdané, poznáme názvy nositeľov TOP TITULOV. V tomto roku hlasovalo až 22 557 ľudí. Hlasy dokonca prichádzali aj po ukončení hlasovania, tie sme však do konečných vý ...

Biznis

Šiesty ročník STARTUP AWARDS pozná víťazov a obsahom aj návštevnosťou prekonal všetky predchádzajúce

06.12.2016 00:15

Tohtoročné Startup Awards, ktoré sa konali v piatok 2. decembra v bratislavskom Istropolise, už majú svojich víťazov. V súťaži vyberala zahraničná odborná porota spomedzi dvanástich nápadov celkom v š ...

Biznis

Amazon bude prevážať dáta v kamiónoch. Chce tak ušetriť čas

05.12.2016 10:02

Na svojej používateľskej konferencii re:Invent predstavil Amazon nový spôsob, ako môžu zákazníci presúvať veľké objemy dát do jeho cloudovej služby Amazon Web Services (AWS). Pre veľké firmy, ktoré c ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá