Image
20.9.2016 0 Comments

Vyhlásenie mien porotcov súťaže Sony World Photography Awards na rok 2017, najväčšej fotografickej súťaže sveta

Boli oznámené mená porotcov, ktorí zasadnú v porote jubilejného 10. ročníka najväčšej fotografickej súťaže Sony World Photography Awards.

Uznávaní odborníci z rôznych odvetví fotografického priemyslu zasadnú, aby rozhodli o najlepších snímkach roku 2016 v kategóriách pre profesionálov, mladých fotografov, v otvorenej kategórii, študentskej kategórii Student Focus a v súťaži o národnú cenu.

Víťazi, ktorých porota vyberie, získajú nielen najnovšie digitálne fotografické vybavenie a fantastické peňažné ceny, ale tiež budú môcť  vystavovať svoje výtvory po celom svete a – čo je snáď najpodstatnejšie pre víťaza a fotografov v užšom výbere – získajú celosvetový ohlas a uznanie.

Keď Julien Mauve, víťaz koncepčnej profesionálnej kategórie za rok 2016, hovoril o svojich skúsenostiach víťaza tejto súťaže, povedal: „Súťaž Sony World Photography Awards je vďaka všetkej pozornosti, ktorú získate v najrôznejších typoch médií, a vďaka ľuďom, s ktorými sa stretávate, jedným z najväčších ocenení, ktoré môže akýkoľvek fotograf na svojej ceste získať, a nie je možné ju prehliadnuť. Veľmi som si túto skúsenosť užíval.  Neskončilo to večerom a slávnostným odovzdávaním cien, ale pokračovalo to ďalej po celý rok.“.

Súťaž Sony World Photography Awards bola založená Svetovou fotografickou organizáciou (World Photography Organisation). V roku 2017 budú v rámci súťaže vypísané nové kategórie, ktoré majú posúvať hranice kreativity fotografov. Súťaž vyzýva fotografov rôznych schopností a zameraní zo všetkých kútov sveta, aby zadarmo prihlásili svoje najlepšie snímky prostredníctvom webových stránok www.worldphoto.org.

Porota na rok 2017
Porotcovia profesionálnej kategórie sú: Zelda Cheatleová (predsedníčka) kurátorka (VB); Allegra Cordero di Montezemolo, kurátorka a riaditeľka výstav v Centro de la Imagen (Mexiko); Russ O'Connell, obrazový editor magazínu The Sunday Times (VB); Aida Mulunehová , fotografka a podnikateľka v oblasti kultúry (Etiópia); Denis Curti, kreatívny riaditeľ, Tre Oci Foundation (Taliansko) a Francoise Callier, programová riaditeľka fotografického festivalu Angkor Photo Festival & Workshops (Francúzsko).

Otvorenej kategórii a kategórii pre mladých fotografov bude predsedať žurnalista a fotograf Damien Demolder (VB), ktorý tiež bude v porote súťaže o národnú cenu, ktorá prebieha naraz v 61 štátoch. V porote študentskej súťaže Student Focus zasadne výber porotcov vrátane Andrey Kurlandovej, šéfredaktorky časopisu Huck (VB), Dana Rubina, fotografa a kreatívneho riaditeľa (VB), alebo Jennifer Shaw, zakladateľky / kreatívnej riaditeľky.

Zelda Cheatleová, predsedníčka poroty v súťaži profesionálov, uviedla: „Budem hľadať originalitu myšlienky a prevedenia, čistotu vízie – jasný koncept, ktorý je dobre premietnutý do obrazu na stene alebo do monitoru. Či už ide o jednoduchosť, dobré prevedenie a niekedy i vtip či súcit, vynaliezavosť, šťastie alebo dobrý odhad – skvelá snímka okamžite zaujme.".

Ceny
Víťazi budú slávnostne vyhlásení v Londýne 20. apríla 2017. Ceny pre víťazov zahŕňajú najnovšie digitálne fotografické vybavenie od Sony, uverejnenie v ročenke na rok 2017 a peňažnú odmenu vo výške 25 000 USD pre celkového víťaza v kategórii profesionálov a 5 000 USD pre celkového víťaza otvorenej kategórie.

Okrem toho zaistí medzinárodnú PR kampaň víťazom a fotografom z užšieho výberu, neoceniteľnú medzinárodnú publicitu v najprestížnejších svetových časopisoch a novinách, rovnako ako na najčítanejších webových stránkach a v kľúčových fotografických tituloch.

Fotografie, ktorých autori sú víťazi a fotografi z užšieho výberu, budú taktiež vystavené na Sony World Photography Awards 2017 v londýnskom Somerset House, ktorá sa bude konať 21. 4. - 7. 5. 2017

Uzávierky súťaže

●  5. decembra 2016 – uzávierka študentskej súťaže Student Focus
●  5. januára 2017 – uzávierka otvorenej kategórie, Národnej ceny a kategórie mladých fotografov
●  10. januára 2017 – uzávierka kategórie profesionálov

V roku 2016 sa do súťaže Sony World Photography Awards prihlásil rekordný počet súťažných snímok: 230 103 fotografií z 186 krajín sveta. To bol 33 % nárast prihlásených súťažiacich oproti roku 2015. 

Exkluzívny výber snímok prihlásených do súťaže na rok 2017 je k dispozícii na stránkach www.worldphoto.org/press.

Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Konferencia PyCon sa po roku vracia na Slovensko

20.01.2017 14:11

Druhý ročník komunitnej konferencie avizuje špeciálny program pre učiteľov informatiky Príležitosť zoznámiť sa s jedným z najpopulárnejších programovacích jazykov súčasnosti, inšpirovať profesionálov ...

Tlačové správy

Desať MFZ Sharp dostalo ocenenie „vysoko odporúčané“ od laboratória BLI

20.01.2017 13:00

Nový rad MFZ Sharp bol ocenený za kvalitu, spoľahlivosť a jednoduchosť používania popredným hodnotiteľom Buyers Laboratory LLC Nový rad produktov MFZ Sharp s názvom Advanced and Essentials získal oce ...

Tlačové správy

Synology predstavuje službu Surveillance Station 8.0

20.01.2017 12:30

Spoločnost Synology® Inc. dnes oficiálne oznámila vydanie služby Surveillance Station 8.0, ktorá obsahuje nového a praktického desktopového klienta, inteligentné technológie viacerých dátových prúdov ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

qubitconference

Najnovšie videá