Image
8.6.2015 0 Comments

Vyfoťte si jedlo a Google vám prezradí, koľko obsahuje kalórií

instagram_jedlo.jpg Aj vy patríte k tým, ktorí sa radi pochvália na sociálnej sieti fotkou dobre vyzerajúceho jedla, do ktorého sa čochvíľa zahryznete? Potom vás bude určite zaujímať, s akou novinkou prišiel Google tentoraz.

Vývojári z Googlu vyvinuli umelú inteligenciu, ktorá vie rozoznať ingrediencie nasnímaného jedla a následne vypočítať jeho kalorickú hodnotu. Program nazvali Im2Calories a svoj nápad si nechali už aj patentovať.

Im2Calories si nevyžaduje profesionálne vyhotovené fotografie. Stačí mu aj bežná instagramová kvalita. Systém dokáže analýzou obrazu odhadnúť veľkosť každého kusa potraviny v pomere k veľkosti taniera. Neunikne mu dokonca ani korenie. Ani tento program síce nie je neomylný, no jeho úspešnosť má vzrastajúcu tendenciu.

V prípade, že si program zamení praženicu s volským okom, prípadne svojím tipom úplne minie realitu, návrhy softvéru môže opraviť používateľ. „Je to poloautomatický systém... Pokiaľ by fungoval iba na 30 %, už je to dosť na to, aby ho ľudia začali používať a aby sme my mohli zhromažďovať dáta a zlepšovať ho," povedal jeden z výskumníkov Kevin Murphy.

Program Im2Calories je v súčasnosti vo fáze vývoja. Jednou z možností jeho využitia by mohlo byť práve zjednodušenie jedálneho lístka v rámci často využívaných fitnes aplikácií.

Zdroj: popsci.com


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Tesla ukázala futuristický dron. Pomôže najmä filmárom

24.10.2016 00:16

Elon Musk nechystá len úplne autonómne jazdiace auto a kolonizáciu Marsu, ale jeho Tesla nedávno predstavila aj dron s novým dizajnom, ktorý bude užitočný najmä pre filmárov. Navrhol ho londýnsky diza ...

Produkty

Huawei predstavilo výkonnú čipovú súpravu Kirin 960, ktorá je výkonnejšia ako A10 Fusion v iPhone 7

24.10.2016 00:10

Čínska spoločnosť Huawei v týchto dňoch predstavila svoju novú high-end čipovú súpravu HiSilicon Kirin 960. Tá bude zrejme základom nového smartfónu, ktorý by mal byť podľa kolujúcich zvestí uvedený v ...

Produkty 1

Video: V Monaku vyskúšali naozaj funkčný a dobre ovládateľný jetpack

21.10.2016 10:01

Na začiatku októbra 2016 JetPack Aviation, výrobca batohov s prúdovým motorom, ukázal najnovšiu verziu svojho Jetpacku JB-9 v Monaku. JetPack JB-9 je schopný zvislého vzletu a pristátia. Mal by byť d ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá