Image
8.6.2015 0 Comments

Vyfoťte si jedlo a Google vám prezradí, koľko obsahuje kalórií

instagram_jedlo.jpg Aj vy patríte k tým, ktorí sa radi pochvália na sociálnej sieti fotkou dobre vyzerajúceho jedla, do ktorého sa čochvíľa zahryznete? Potom vás bude určite zaujímať, s akou novinkou prišiel Google tentoraz.

Vývojári z Googlu vyvinuli umelú inteligenciu, ktorá vie rozoznať ingrediencie nasnímaného jedla a následne vypočítať jeho kalorickú hodnotu. Program nazvali Im2Calories a svoj nápad si nechali už aj patentovať.

Im2Calories si nevyžaduje profesionálne vyhotovené fotografie. Stačí mu aj bežná instagramová kvalita. Systém dokáže analýzou obrazu odhadnúť veľkosť každého kusa potraviny v pomere k veľkosti taniera. Neunikne mu dokonca ani korenie. Ani tento program síce nie je neomylný, no jeho úspešnosť má vzrastajúcu tendenciu.

V prípade, že si program zamení praženicu s volským okom, prípadne svojím tipom úplne minie realitu, návrhy softvéru môže opraviť používateľ. „Je to poloautomatický systém... Pokiaľ by fungoval iba na 30 %, už je to dosť na to, aby ho ľudia začali používať a aby sme my mohli zhromažďovať dáta a zlepšovať ho," povedal jeden z výskumníkov Kevin Murphy.

Program Im2Calories je v súčasnosti vo fáze vývoja. Jednou z možností jeho využitia by mohlo byť práve zjednodušenie jedálneho lístka v rámci často využívaných fitnes aplikácií.

Zdroj: popsci.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Video: Koľko prejde Tesla Model S s nulovým ukazovateľom nabitia batérie?

06.12.2016 00:20

Dánsky youtuber MrFirelakeDK uverejnil na svojom YouTube virálne video, v ktorom chcel ukázať, koľko jeho elektromobil Tesla Model S 85D dokáže prejsť od chvíle, keď sa na prístrojovej doske zobrazí v ...

Produkty 1

HP vyrobilo pre študentov najtenší konvertibilný notebook na svete, ktorý zvládne aj pád z lavice

06.12.2016 00:12

Novinka v portfóliu HP reaguje na zmeny, ku ktorým v školských triedach v súčasnosti dochádza. Čoraz častejšie sa upúšťa od tradičných metód výučby, ktoré sú založené na prednáškach. Naopak, väčšia po ...

Produkty

Nový LCD panel IPS od Panasonicu prináša kontrast na úrovni OLED

06.12.2016 10:50

Vysoký kontrast je jedna z hlavných predností displejov OLED. No teraz Panasonic vyvinul panel LCD typu IPS (In-Plane Switching), ktorý dosahuje porovnateľný kontrastný pomer, konkrétne na úrovni 1 00 ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá