Image
8.6.2015 0 Comments

Vyfoťte si jedlo a Google vám prezradí, koľko obsahuje kalórií

instagram_jedlo.jpg Aj vy patríte k tým, ktorí sa radi pochvália na sociálnej sieti fotkou dobre vyzerajúceho jedla, do ktorého sa čochvíľa zahryznete? Potom vás bude určite zaujímať, s akou novinkou prišiel Google tentoraz.

Vývojári z Googlu vyvinuli umelú inteligenciu, ktorá vie rozoznať ingrediencie nasnímaného jedla a následne vypočítať jeho kalorickú hodnotu. Program nazvali Im2Calories a svoj nápad si nechali už aj patentovať.

Im2Calories si nevyžaduje profesionálne vyhotovené fotografie. Stačí mu aj bežná instagramová kvalita. Systém dokáže analýzou obrazu odhadnúť veľkosť každého kusa potraviny v pomere k veľkosti taniera. Neunikne mu dokonca ani korenie. Ani tento program síce nie je neomylný, no jeho úspešnosť má vzrastajúcu tendenciu.

V prípade, že si program zamení praženicu s volským okom, prípadne svojím tipom úplne minie realitu, návrhy softvéru môže opraviť používateľ. „Je to poloautomatický systém... Pokiaľ by fungoval iba na 30 %, už je to dosť na to, aby ho ľudia začali používať a aby sme my mohli zhromažďovať dáta a zlepšovať ho," povedal jeden z výskumníkov Kevin Murphy.

Program Im2Calories je v súčasnosti vo fáze vývoja. Jednou z možností jeho využitia by mohlo byť práve zjednodušenie jedálneho lístka v rámci často využívaných fitnes aplikácií.

Zdroj: popsci.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Nový smartfón Microsoftu by sa mal dať rozložiť na veľký tablet

18.01.2017 00:20

Pri kúpe mobilného zariadenia je rozhodujúci aspekt jeho veľkosť. Ak chce používateľ telefonovať a posielať SMS, uprednostní telefón. Ak bude hlavne pracovať s e-mailmi a prehliadať web, hodí sa mu sk ...

Produkty

Cubetto – hračka, ktorá naučí deti základom programovania

18.01.2017 00:30

Alternatívna motessoriovská pedagogika, ktorá sa ukázala ako jeden z najúčinnejších spôsobov výučby detí, sa zameriava na vzdelávanie prostredníctvom hry. Môžu sa však touto metódou deti naučiť  aj pr ...

Produkty 2

iPhone 8 vraj bude mať displej s otvormi, oceľový rám a modem LTE s rýchlosťou sťahovania až do 1 Gb/s

18.01.2017 00:35

Do príchodu iPhonu 8 zostáva ešte niekoľko mesiacov, no už stihol vyvolať obrovskú vlnu záujmu zo strany fanúšikov i analytikov. Apple o detailoch svojho nového vlajkového modelu mlčí, ale objavilo sa ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITSMF jar

Najnovšie videá