Image
21.11.2012 0 Comments

Vychádzajú prvé recenzie na WiiU

Musíte mať konzolu hneď? Čo ponúka? Oplatí sa vôbec po nej obzrieť? Recenzie Wii U v niečom konzolu chvália, v niečom kritizujú, v zásade však na otázku, či sa teraz oplatí kúpiť, odpovedajú - ešte nie. Tak ako väčšina konzol má len vlažný štart a oplatí sa počkať na viac titulov, rozšírenie on-line ponuky a doladenia systému.

wii-u-nintendo.png

Čo sa týka gamepadu, ten je, samozrejme, najväčším zlepšením, a ak je využitý správne, ponúka veľmi dobré rozšírenie hrateľnosti a hlavne možnosť odpojiť sa od TV a hrať na gamepade hocikde inde hry, ktoré sa doteraz v prenosnom formáte nemohli hrať. Alebo aj na rozšírenia hier o druhý displej ako mapu alebo inventár, prípadne presunutie splitscreen multiplayerovej hry na displej. Zároveň gamepad ponúka nový alebo iný typ ovládania do hier, ktorý môže byť kombinovaný s inými typmi ovládania.

Gamepad však má dva problémy, a to krátku výdrž batérie, po 3 - 5 hodinách môžete nabíjať, a len old-gen rezistívny displej, ktorý musíte skutočne zatlačiť, aby zaregistroval dotyk.

Ale čo sa Nintendu konečne podarilo urobiť správne, sú on-line funkcie, ktoré sú rozsiahle, prepracované a vďaka gamepadu a jeho displeju prakticky okamžite prístupné. Napríklad čet počas hry, vyberanie napríklad filmov a titulov priamo na displeji gamepadu.

Výkon konzoly zatiaľ z úvodných titulov ťažko hodnotiť. Procesor a grafiku má mierne rýchlejšiu ako Xbox a PS3, ale má viac pamäte, ktorá sa bude dať využiť pri exkluzívnych tituloch napríklad na lepšie textúry. Malý problém je s miestom, na lacnejšej (299-dolárovej) verzii z celkových 8 GB pamäte flash zaberie systém okolo 4 GB. Miesto ostane hlavne na pozície alebo menšie hry, na väčšie veci si e už treba pripojiť externý HDD alebo kľúč USB. Pri 349-dolárovej 32 GB konzole je už tento problém čiastočne eliminovaný.

Recenzie Wii U nájdete na:

Verge 7.0
Ars Technica
Destructoid
Polygon 6.5
Kotaku
IGN
Engadget
Joystiq


Zdroj: sector.sk


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Microsoft predstavil svoju 3D víziu a Surface Book, ktorý by mal výkonom knokautovať konkurenciu

27.10.2016 11:23

V stredu 26. októbra Microsoft predstavil novú zásadnú aktualizáciu Windows 10 s názvom Creators Update (CU), novinky z oblasti gamingu a profesionálny desktop z rodiny Surface. Prezentoval aj inovova ...

Produkty

Luxusný Xiaomi Mi Mix má 6,4“ displej bez rámčeka a so zaoblenými rohmi. Cena vás prekvapí

27.10.2016 00:25

Na nedávnom tlačovom podujatí, kde Xiaomi uviedlo smartfón Mi Note 2, bol predvedený aj ďalší telefón – Mi Mix. Hoci ho spoločnosť predstavila ako „koncept telefónu“, ukázalo sa, že si ho bude možné a ...

Produkty

Xiaomi Mi Note 2 sa veľmi nápadne podobá na Galaxy Note 7. Prichádza s globálnou podporou pásiem LTE

27.10.2016 00:13

Xiaomi v týchto dňoch predstavilo nový smartfón Mi Note 2, ktorý sa nápadne podobá na Samsung Note 7 (dúfajme, že riziko požiaru je menšie). Jeho špecifikácie sú vcelku impozantné: - 5,7-palcový zaob ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá