Image
21.11.2012 0 Comments

Vychádzajú prvé recenzie na WiiU

Musíte mať konzolu hneď? Čo ponúka? Oplatí sa vôbec po nej obzrieť? Recenzie Wii U v niečom konzolu chvália, v niečom kritizujú, v zásade však na otázku, či sa teraz oplatí kúpiť, odpovedajú - ešte nie. Tak ako väčšina konzol má len vlažný štart a oplatí sa počkať na viac titulov, rozšírenie on-line ponuky a doladenia systému.

wii-u-nintendo.png

Čo sa týka gamepadu, ten je, samozrejme, najväčším zlepšením, a ak je využitý správne, ponúka veľmi dobré rozšírenie hrateľnosti a hlavne možnosť odpojiť sa od TV a hrať na gamepade hocikde inde hry, ktoré sa doteraz v prenosnom formáte nemohli hrať. Alebo aj na rozšírenia hier o druhý displej ako mapu alebo inventár, prípadne presunutie splitscreen multiplayerovej hry na displej. Zároveň gamepad ponúka nový alebo iný typ ovládania do hier, ktorý môže byť kombinovaný s inými typmi ovládania.

Gamepad však má dva problémy, a to krátku výdrž batérie, po 3 - 5 hodinách môžete nabíjať, a len old-gen rezistívny displej, ktorý musíte skutočne zatlačiť, aby zaregistroval dotyk.

Ale čo sa Nintendu konečne podarilo urobiť správne, sú on-line funkcie, ktoré sú rozsiahle, prepracované a vďaka gamepadu a jeho displeju prakticky okamžite prístupné. Napríklad čet počas hry, vyberanie napríklad filmov a titulov priamo na displeji gamepadu.

Výkon konzoly zatiaľ z úvodných titulov ťažko hodnotiť. Procesor a grafiku má mierne rýchlejšiu ako Xbox a PS3, ale má viac pamäte, ktorá sa bude dať využiť pri exkluzívnych tituloch napríklad na lepšie textúry. Malý problém je s miestom, na lacnejšej (299-dolárovej) verzii z celkových 8 GB pamäte flash zaberie systém okolo 4 GB. Miesto ostane hlavne na pozície alebo menšie hry, na väčšie veci si e už treba pripojiť externý HDD alebo kľúč USB. Pri 349-dolárovej 32 GB konzole je už tento problém čiastočne eliminovaný.

Recenzie Wii U nájdete na:

Verge 7.0
Ars Technica
Destructoid
Polygon 6.5
Kotaku
IGN
Engadget
Joystiq


Zdroj: sector.sk


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Microsoft to s mobilmi nevzdáva. Ukázal, že na mobiloch bude možné spustiť Windows 10 i Photoshop

09.12.2016 10:00

Na konferencii WinHEC v Číne Microsoft demonštroval, že sa mu podarilo spustiť operačný systém Windows 10 na procesore Qualcomm Snapdragon 820. Je to teda prvý procesor ARM s podporou plnohodnotného W ...

Produkty 1

Ako v IMAX. Prvý projektor DLP so 4K rozlíšením a certifikáciou THX HD Display

09.12.2016 00:10

Spoločnosť BenQ uvádza na trh nový model pre domáce kino BenQ W11000. Prvý a zatiaľ svetovo jediný 4K UHD projektor DLP s prestížnou certifikáciou THX na HD obraz ponúka 8,3 milióna pixelov, farebné p ...

Produkty

Gionee ponúkne prémiový smartfón so 7000 mAh batériou, trojicou foťákov a 6 GB RAM

09.12.2016 00:25

U nás málo známy čínsky výrobca Gionee pripravuje zaujímavý smartfón. Bude určený len na domáci trh, ale aj tak si zaslúži pozornosť pre svoju impozantnú hardvérovú konfiguráciu. Síce ešte nebol ofici ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá