Image
21.11.2012 0 Comments

Vychádzajú prvé recenzie na WiiU

Musíte mať konzolu hneď? Čo ponúka? Oplatí sa vôbec po nej obzrieť? Recenzie Wii U v niečom konzolu chvália, v niečom kritizujú, v zásade však na otázku, či sa teraz oplatí kúpiť, odpovedajú - ešte nie. Tak ako väčšina konzol má len vlažný štart a oplatí sa počkať na viac titulov, rozšírenie on-line ponuky a doladenia systému.

wii-u-nintendo.png

Čo sa týka gamepadu, ten je, samozrejme, najväčším zlepšením, a ak je využitý správne, ponúka veľmi dobré rozšírenie hrateľnosti a hlavne možnosť odpojiť sa od TV a hrať na gamepade hocikde inde hry, ktoré sa doteraz v prenosnom formáte nemohli hrať. Alebo aj na rozšírenia hier o druhý displej ako mapu alebo inventár, prípadne presunutie splitscreen multiplayerovej hry na displej. Zároveň gamepad ponúka nový alebo iný typ ovládania do hier, ktorý môže byť kombinovaný s inými typmi ovládania.

Gamepad však má dva problémy, a to krátku výdrž batérie, po 3 - 5 hodinách môžete nabíjať, a len old-gen rezistívny displej, ktorý musíte skutočne zatlačiť, aby zaregistroval dotyk.

Ale čo sa Nintendu konečne podarilo urobiť správne, sú on-line funkcie, ktoré sú rozsiahle, prepracované a vďaka gamepadu a jeho displeju prakticky okamžite prístupné. Napríklad čet počas hry, vyberanie napríklad filmov a titulov priamo na displeji gamepadu.

Výkon konzoly zatiaľ z úvodných titulov ťažko hodnotiť. Procesor a grafiku má mierne rýchlejšiu ako Xbox a PS3, ale má viac pamäte, ktorá sa bude dať využiť pri exkluzívnych tituloch napríklad na lepšie textúry. Malý problém je s miestom, na lacnejšej (299-dolárovej) verzii z celkových 8 GB pamäte flash zaberie systém okolo 4 GB. Miesto ostane hlavne na pozície alebo menšie hry, na väčšie veci si e už treba pripojiť externý HDD alebo kľúč USB. Pri 349-dolárovej 32 GB konzole je už tento problém čiastočne eliminovaný.

Recenzie Wii U nájdete na:

Verge 7.0
Ars Technica
Destructoid
Polygon 6.5
Kotaku
IGN
Engadget
Joystiq


Zdroj: sector.sk


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Podpora Windows 7 sa skončí o tri roky. Tento rok končí Vista a kancelársky balík Microsoft Office 2007

19.01.2017 00:25

Svetovo najpopulárnejší desktopový operačný systém Windows 7 má už takmer 8 rokov. Blíži sa termín oficiálneho ukončenia jeho podpory, ktorý Microsoft určil na 14. januára 2020. Tradičná podpora sa s ...

Produkty

Inovatívne tepelné kamery pre smartfóny prichádzajú na trh

19.01.2017 00:20

Výrobca tepelných kamier Flir Systems odhalil svoju novú kameru, určenú pre Android. Kamera Flir One sa k smartfónu pripevní prostredníctvom portu USB typu C a používateľovi poskytne tepelný obraz obj ...

Produkty

Nový smartfón Microsoftu by sa mal dať rozložiť na veľký tablet

18.01.2017 00:20

Pri kúpe mobilného zariadenia je rozhodujúci aspekt jeho veľkosť. Ak chce používateľ telefonovať a posielať SMS, uprednostní telefón. Ak bude hlavne pracovať s e-mailmi a prehliadať web, hodí sa mu sk ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocer TASK

Najnovšie videá