5.3.2014 0 Comments

Výborné výsledky v oblasti banking a telco viedli Softec k vytvoreniu dvoch samostatných divízií

Popredná konzultačno-softvérová skupina Softec zaznamenala v minulom roku výrazný nárast tržieb v oblastiach bankovníctva a telekomunikácií. Tento úspech spolu s vývojom na trhu viedol spoločnosť k vytvoreniu dvoch samostatných divízií - telekomunikačnej a bankovej, vďaka ktorým ponúkne klientom väčšiu špecializáciu a rýchlejšiu reakciu na najnovšie trendy v oboch sektoroch.

Na základe rozhodnutia valného zhromaždenia sa divízia telekomunikačných a bankových systémov od 1. marca 2014 delí na dve samostatné divízie. Toto rozhodnutie len odzrkadľuje vývoj na trhu v čase, keď sa redefinujú finančné a telekomunikačné služby. V bankovníctve sa hovorí o období „BANK 3.0", ktorú charakterizuje obsluha klientov cez rôzne kanály, používanie elektronických peňaženiek, cloud-riešenia a využívanie sociálnych médií. Podobne dynamická situácia je aj v odvetví telekomunikácií, kde sa výrazne rozširuje portfólio poskytovaných služieb do nových oblastí, vrátane domén mimo doterajšieho pôsobenia telco operátorov. Tieto trendy Softec reflektuje vo svojej stratégii, pričom posilňuje aj svoje konzultačné zložky smerom k poskytovaniu komplexnejších služieb svojim zákazníkom.

Novým riaditeľom pre Divíziu telekomunikačných systémov sa stáva Ján Masaryk, ktorý nastúpil do firmy Softec v júli 2013 na pozíciu Business Development manažéra. V IT branži pôsobí už vyše 15 rokov, naposledy vo firme Asseco Central Europe ako riaditeľ útvaru Koordinácie a podpory stratégie, kde mal okrem iného na starosti koordináciu rozvoja produktového portfólia.

Ján Masaryk, riaditeľ Divízie telekomunikačných systémov, Softec: "Za posledný rok sme zaznamenali 50% nárast tržieb v riešeniach pre telekomunikačný sektor. Toto číslo nás zaväzuje zabezpečiť pre našich telco klientov ešte lepšiu starostlivosť a služby. V najbližších mesiacoch posilníme naše konzultačné a integračné služby, ako aj rozvoj a tvorbu nových vlastných produktov pre toto odvetvie."

Druhú časť - Divíziu bankových systémov - povedie Roman Janota, ktorý bol posledných šesť rokov riaditeľom spoločnej Divízie telekomunikačných a bankových systémov. V Softecu pracuje už od roku 2004.

"Našim cieľom je rozšíriť naše súčasné portfólio zákazníkov. Chceme získať ďalšie stredne veľké banky a dcérske spoločnosti medzinárodných spoločností, lebo väčšina tých veľkých bánk už našimi klientmi sú. Chceme využiť naše skúsenosti aj z iných odvetví a pomôcť bankám začať viac využívať pri predaji svojich produktov tretie strany. To by im mohlo pomôcť na trhu uspieť," upresňuje Roman Janota.

Ján Masaryk (38) - do Softecu nastúpil v júli 2013 na pozíciu Business Development manažér. V marci 2014 bol menovaný riaditeľom novej Divízie telekomunikačných systémov. Pred svojim nástupom do firmy Softec pôsobil v popredných slovenských ICT spoločnostiach ako je Asseco Central Europe alebo PSE Siemens. Je absolventom Ekonomickej univerzity v Bratislave. Hovorí plynule po anglicky. Bavia ho inovácie, trendy v IT, jachting a jeho deti.

Roman Janota (55) - aktuálny riaditeľ Divízie bankových systémov pôsobí vo firme Softec vyše desať rokov, z toho posledných šesť ako riaditeľ Divízie telekomunikačných a bankových systémov. Má dlhoročné skúsenosti z rôznych manažérskych pozícii v oblasti IT a factoringu (VÚB, SLSP). V rámci skupiny Softec zastáva od roku 2008 pozíciu konateľa Softec CZ a predsedu predstavenstva firmy Centaur. Od minulého roku je aktívnym členom Rady pre spoluprácu s praxou FIIT STU. Okrem angličtiny ovláda aj ruštinu. Je vášnivým bicyklistom.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Banky chcú rozšíriť projekt elektronickej komunikácie

09.12.2016 16:16

Slovenská banková asociácia chce rozšíriť projekt elektronickej komunikácie medzi bankami a štátnymi inštitúciami. Cieľom projektu iniciovaného asociáciou a bankami je zjednodušenie, zrýchlenie a zefe ...

Tlačové správy

V rebríčku Technology Fast 500 sa umiestnili štyri firmy zo SR

09.12.2016 16:14

Medzi najrýchlejšie rastúce technologické spoločnosti v Európe sa tento rok prebojovali štyri slovenské firmy. V rebríčku Technology Fast 500 zostavenom pre Európu, Blízky východ a Afriku (EMEA región ...

Tlačové správy

ČR: Rýchlosť, štýl, ostrosť: Monitory AOC k Vianociam

09.12.2016 15:00

Noci jsou delší, studenější a sváteční čas je za rohem. Zatímco někteří už mají na svém vánočním nákupním seznamu vše odfajfkováno, jiní ještě hledají ten pravý dárek. Společnost AOC přichází se čtyřm ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá