Image
29.1.2013 0 Comments

Výber obeda pomocou telefónu

roast-veg-salad.jpg Aplikácie rôznych informačných portálov sa postupne objavujú aj na Slovensku. Populárne zľavové portály sme vám predstavili v predošlom vydaní, v tomto článku sa zameriame na služby, ktoré ponúkajú informácie o reštauráciách.

Obedovat.sk

TIP_REDAKCIE_PC_REVUE.jpg Takýchto aplikácií momentálne nie je v ponuke obchodov AppStore a Google Play veľa, svoj účel však plnia výborne. Aplikácia portálu obedovat.sk je dostupná pre platformy iOS a Android, k dispozícii je aj mobilná verzia stránky a na verzii pre Windows Phone sa pracuje. Majiteľov nových iPhonov poteší optimalizácia aplikácie na 4-palcový displej. Aplikácia obedovat.sk poskytuje základnú funkcionalitu, a to zobrazovanie informácií o okolitých reštauráciách vrátane údajov o ponuke denného menu. Zoznam reštaurácií má formu výpisu od najbližšej reštaurácie. Samozrejme, aplikácia potrebuje pristupovať k lokalizačným údajom prostredníctvom vášho telefónu. Okrem zoznamu je k dispozícii aj mapa, na jej zobrazenie stačí telefón otočiť na šírku. V tomto smere nemáme k aplikácii žiadne pripomienky, používateľské rozhranie je intuitívne a elegantné - používateľ má v priebehu pár sekúnd k dispozícii všetky žiadané údaje a mapa ho v prípade potreby do reštaurácie nasmeruje.

obedovat_1.png

Funkcia Denné menu v okolí predstavuje gro aplikácie, obedovat.sk však poskytuje aj kompletný zoznam reštaurácií v okolí a v rámci Slovenska, nechýbajú otváracie hodiny, kontaktné a ďalšie užitočné informácie. Hoci databáza neobsahuje úplne všetky podniky, aplikácia umožňuje pridávať nové reštaurácie - či už z pozície návštevníka, alebo majiteľa. Táto funkcia je užitočná, používatelia môžu pridať nový záznam priamo počas návštevy v reštaurácii, čo je praktickejšie ako dodatočné vypĺňanie údajov z domu pomocou počítača.

Reštaurácie, ktoré sú v databáze, možno pridávať medzi obľúbené a k dispozícii je aj vyhľadávanie. Okrem zadania konkrétneho názvu sa dá vyhľadávať aj pomocou rôznych kritérií, v budúcnosti by sme uvítali možnosť výpisu reštaurácií s aktuálnymi akciami. Aplikácia obedovat.sk je výborná pomôcka, ktorá vám pomôže s výberom denného menu, prípadne pri hľadaní novej reštaurácie. Chválime najmä jednoduché a intuitívne používanie a prehľadné grafické rozhranie.

obedovat_ios.png
QR iOS

obedovat_android.png
QR Android


Restauracie.sme.sk

Ďalšia aplikácia restauracie.sme.sk je dostupná iba majiteľom zariadení s iOS. Aj napriek exkluzivite pre túto platformu však neponúka optimalizáciu pre iPhone 5. Funkcionalita je podobná ako v prípade obedovat.sk, no aplikácia v tomto prípade automaticky neposkytuje informácie o dennom menu. Používateľ si musí ručne vybrať konkrétnu reštauráciu, denné menu je k dispozícii iba cez vlastnosti. Okrem toho cez vlastnosti sa možno dostať aj k ďalším informáciám o jednotlivých reštauráciách vrátane hodnotenia používateľov. Žiaľ, priamo cez aplikáciu nemôžete reštaurácie hodnotiť ani komentovať, čo je škoda. V priamom porovnaní Obedovat.sk ponúka lepší prehľad o denných menu a intuitívnejšie rozhranie a ovládanie.

restauracie.png

restauracie_ios.png
QR iOS


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITSMF jar

Najnovšie videá