Image
3.1.2014 0 Comments

Všetkým dospelým zriadili na internete elektronickú schránku

slovensko.sk.jpg Všetci dospelí Slováci majú od nového roka vytvorenú elektronickú schránku, aby mohli komunikovať so štátom cez internet. Štyri a pol milióna elektronických schránok sprístupnila Národná agentúra pre sieťové a elektronické služby na ústrednom portáli verejnej správy www.slovensko.sk.

Ako uvádza tlačový a informačný odbor Úradu vlády SR, úlohou schránok je umožniť elektronickú komunikáciu občanov a podnikateľov s verejnou správou. Elektronickú správu tvorí najmenej jedno elektronické podanie, elektronický úradný dokument, napríklad odpoveď orgánu verejnej moci na elektronické podanie alebo príloha k nim.

Elektronické schránky vytvorili v rámci Operačného programu informatizácia spoločnosti, ktorý je spolufinancovaný z Európskeho fondu regionálneho rozvoja a sú dostupné na stránke https://schranka1.slovensko.sk. Prihlásiť sa do nich dá len s aktivovaným elektronickým občianskym preukazom. Už teraz môžu držitelia občianskych preukazov s čipom využívať niektoré elektronické služby, ktoré sa týkajú pobytov.

Ak majú občania problémy s elektronickými službami ústredného portálu verejnej správy alebo so schránkou, môžu kontaktovať Ústredné kontaktné centrum, ktoré je v pilotnej prevádzke od 1. novembra 2013 telefonicky alebo cez elektronický formulár: https://helpdesk.slovensko.sk/new-incident. Operátori na telefónnom čísle + 421 2 35 803 083 sú k dispozícií počas pracovných dní v čase od 8:00 do 18:00.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Informatizácia

Slovensko.Digital víta zastavenie IT projektu Sociálnej poisťovne za 70 miliónov eur

14.12.2016 00:07

Sociálna poisťovňa zastavila nákup 70 miliónového IT projektu na elektronizáciu svojich služieb. IT odborníci zo Slovensko.Digital tento tento krok vítajú. Upozorňujú tiež, že je potrebné zverejniť an ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ShowIT

Najnovšie videá