Image
2.2.2012 0 Comments

Všetky dáta používateľov MegaUploadu budú zmazané

megaupload-data2.jpg V priebehu tohto týždňa by mal byť odstránený všetok obsah serverov MegaUpload vrátane všetkých legálnych súborov.

Podľa súdnych dokumentov sa tento týždeň bude musieť päťdesiat miliónov používateľov servera MegaUpload pravdepodobne rozlúčiť so svojimi dátami. V druhej polovici týždňa totiž začnú dve hostingové spoločnosti odstraňovať všetky dáta vrátane legálnych, ktoré neporušujú autorské práva, zo serverov, ktoré využíval MegaUpload.

Zákazníci všetkých služieb MegaUpload stratili prístup k svojim účtom 19. januára, keď americké úrady nariadili okamžité odpojenie servera od internetu a ukončenie jeho prevádzky.

Žalobcovia minulý týždeň v piatok listom súdu oznámili, že vyšetrovatelia už nepotrebujú prístup k dátam uloženým na serveroch MegaUpload prevádzkovaných spoločnosťami Carpathia Hosting a Cogent Communications. Vyšetrovatelia oproti predchádzajúcim zvyklostiam servery obvinenej spoločnosti nezabavili, namiesto toho sa rozhodli pre selektívne kopírovanie potrebných dát a ďalšie osudy hardvéru ani dát v ňom uložených ich v podstate nezaujímajú. V ich liste je uvedené: „Podľa našich informácií začnú hostingové spoločnosti odstraňovať obsah serverov pravdepodobne 2. februára 2012."

Pravdepodobne jediný spôsob, ako odstráneniu dát zabrániť, je obrátiť sa priamo na dve spomínané hostingové spoločnosti alebo sprostredkovateľa, ktorý sa s nimi môže kontaktovať. To však môže byť zložité, pretože federálna vláda zmrazila všetky aktíva spoločnosti MegaUpload. Spoločnosť preto nemá k dispozícii žiadne peniaze. Nemá z čoho hradiť náklady na svoje servery a nemôže zrejme ani zabrániť odstráneniu dát z nich.

Právnici spoločnosti MegaUpload však vyhlasujú, že rokujú s federálnymi úradmi, aby zabránili odstráneniu všetkých súborov ich používateľov. „Sme mierne optimistickí, pretože tak USA, ako aj MegaUpload by mali mať spoločný záujem o ochranu zákazníkov," oznámil poradca spoločnosti Ira Rothken.

Niektorí z poškodených používateľov už chystajú žalobu na USA za zablokovanie prístupu k svojim dátam, ktoré nijaké autorské zákony neporušovali. Nemožno odhadnúť, ako sa celá situácia skončí, môže sa však stať, že žiadny z používateľov MegaUpload už svoje dáta nikdy neuvidí.

Doplnenie: Právnikovi Rothkenovi sa podarilo s poskytovateľmi hostingu dohodnúť odklad vymazania dát zo serverov o dva týždne.

Zdroj: computerworld.cz


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Schengen pre dáta. EK chce odstrániť bariéry voľného cezhraničného pohybu dát v EÚ

16.01.2017 00:07

Európska komisia navrhla politické a právne riešenia na uvoľnenie potenciálu dátového hospodárstva EÚ. Ide pri tom o súčasť stratégie digitálneho jednotného trhu, ktorú predstavila v máji 2015. Inform ...

Biznis

10 trendov v oblasti podnikových sietí v roku 2017

14.01.2017 00:20

Stojíme na pokraji zásadných technologických zmien. Uplynulý rok vydláždil cestu a pripravil podmienky pre budúcnosť, ktorá rýchlo získava jasné obrysy. V roku 2017 môžeme očakávať týchto desať zmien, ...

Biznis 1

S kamerou na bratislavskom kole robotickej súťaže FIRST LEGO League (video)

16.01.2017 00:15

Tvorivosť žiakov a študentov je jeden z kľúčových faktorov ich budúcej úspešnosti a aj potvrdenie kvalitatívnej úrovne výučby informatiky v školách. Preto sme sa s našou kamerou prišli pozrieť na prie ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITSMF jar

Najnovšie videá