Image
2.2.2012 0 Comments

Všetky dáta používateľov MegaUploadu budú zmazané

megaupload-data2.jpg V priebehu tohto týždňa by mal byť odstránený všetok obsah serverov MegaUpload vrátane všetkých legálnych súborov.

Podľa súdnych dokumentov sa tento týždeň bude musieť päťdesiat miliónov používateľov servera MegaUpload pravdepodobne rozlúčiť so svojimi dátami. V druhej polovici týždňa totiž začnú dve hostingové spoločnosti odstraňovať všetky dáta vrátane legálnych, ktoré neporušujú autorské práva, zo serverov, ktoré využíval MegaUpload.

Zákazníci všetkých služieb MegaUpload stratili prístup k svojim účtom 19. januára, keď americké úrady nariadili okamžité odpojenie servera od internetu a ukončenie jeho prevádzky.

Žalobcovia minulý týždeň v piatok listom súdu oznámili, že vyšetrovatelia už nepotrebujú prístup k dátam uloženým na serveroch MegaUpload prevádzkovaných spoločnosťami Carpathia Hosting a Cogent Communications. Vyšetrovatelia oproti predchádzajúcim zvyklostiam servery obvinenej spoločnosti nezabavili, namiesto toho sa rozhodli pre selektívne kopírovanie potrebných dát a ďalšie osudy hardvéru ani dát v ňom uložených ich v podstate nezaujímajú. V ich liste je uvedené: „Podľa našich informácií začnú hostingové spoločnosti odstraňovať obsah serverov pravdepodobne 2. februára 2012."

Pravdepodobne jediný spôsob, ako odstráneniu dát zabrániť, je obrátiť sa priamo na dve spomínané hostingové spoločnosti alebo sprostredkovateľa, ktorý sa s nimi môže kontaktovať. To však môže byť zložité, pretože federálna vláda zmrazila všetky aktíva spoločnosti MegaUpload. Spoločnosť preto nemá k dispozícii žiadne peniaze. Nemá z čoho hradiť náklady na svoje servery a nemôže zrejme ani zabrániť odstráneniu dát z nich.

Právnici spoločnosti MegaUpload však vyhlasujú, že rokujú s federálnymi úradmi, aby zabránili odstráneniu všetkých súborov ich používateľov. „Sme mierne optimistickí, pretože tak USA, ako aj MegaUpload by mali mať spoločný záujem o ochranu zákazníkov," oznámil poradca spoločnosti Ira Rothken.

Niektorí z poškodených používateľov už chystajú žalobu na USA za zablokovanie prístupu k svojim dátam, ktoré nijaké autorské zákony neporušovali. Nemožno odhadnúť, ako sa celá situácia skončí, môže sa však stať, že žiadny z používateľov MegaUpload už svoje dáta nikdy neuvidí.

Doplnenie: Právnikovi Rothkenovi sa podarilo s poskytovateľmi hostingu dohodnúť odklad vymazania dát zo serverov o dva týždne.

Zdroj: computerworld.cz


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Šiesty ročník STARTUP AWARDS pozná víťazov a obsahom aj návštevnosťou prekonal všetky predchádzajúce

06.12.2016 00:15

Tohtoročné Startup Awards, ktoré sa konali v piatok 2. decembra v bratislavskom Istropolise, už majú svojich víťazov. V súťaži vyberala zahraničná odborná porota spomedzi dvanástich nápadov celkom v š ...

Biznis

Amazon bude prevážať dáta v kamiónoch. Chce tak ušetriť čas

05.12.2016 10:02

Na svojej používateľskej konferencii re:Invent predstavil Amazon nový spôsob, ako môžu zákazníci presúvať veľké objemy dát do jeho cloudovej služby Amazon Web Services (AWS). Pre veľké firmy, ktoré c ...

Biznis 1

Xiaomi vraj neutrpí poklesom predaja smartfónov, živia ho iné zdroje

02.12.2016 00:19

Prepad predaja smartfónov na čínskom trhu nebude mať významný dosah na spoločnosť Xiaomi, pretože bude kompenzovaný predajom inteligentných domácich spotrebičov a príjmami zo softvéru. Povedal to star ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá