Image
15.8.2016 0 Comments

Všetky Volkswageny vyrobené od roku 1995 vedia hackeri ľahko otvoriť. Zraniteľná je aj väčšina modelov Audi, Seat a Škoda

Desiatky miliónov vozidiel Volkswagen predaných za posledných 20 rokov, ako aj niektoré súčasné modely možno ľahko odcudziť, pretože ich systém otvárania bez kľúča sa dá ľahko nabúrať pomocou lacného a široko dostupného technického zariadenia na zachytávanie rádiových signálov. Článok o tom publikovali bezpečnostní výskumníci z Birminghamskej univerzity.

Týmto typom útoku je zraniteľná väčšina modelov Audi, VW, Seat a Škoda, predávaných od roku 1995, ide zhruba o 100 miliónov vozidiel VW Group. Chyba bola zistená aj pri nedávnych modeloch, ako je Audi Q3 z modelového radu na rok 2016. Výnimku tvoria najmodernejšie vozidlá  vyrobené na platforme MQB, ktorá sa používa aj v najpredávanejšom modeli Golf VII.

„Stále sú v predaji niektoré modely VW, ktoré nie sú postavené na najnovšej platforme a sú náchylné na útok,“ povedal Flavio Garcia, profesor počítačovej bezpečnosti na Birminghamskej univerzite a spoluautor publikácie. Autori výskumu uviedli, že sa zamerali na automobily masovo dostupné na trhu a neanalyzovali luxusné značky VW, ako je Porsche, Bentley, Lamborghini a Bugatti. Hovorca VW Peter Weisheit vyhlásil, že súčasné modely Golf, Tiguan, Touran a Passat nie sú ohrozené útokom.

Vedci v dokumente neidentifikovali subdodávateľa automobilových dielov, ktorého súčiastky umožňujú nabúrať bezkľúčový systém VW a potenciálne aj vozidiel ďalších automobiliek.

Garcia a jeho spoluautor David Oswald chcú prezentovať svoj výskum na bezpečnostnej konferencii Usenix v texaskom Austine. Zverejnenie príde v čase, keď sa najväčší európsky výrobca automobilov snaží prekonať svoj doteraz najväčší firemný škandál po tom, čo sa priznal k manipulácii s testami emisií asi 11 miliónov naftových vozidiel po celom svete.

Automobilka so sídlom vo Wolfsburg sa s výskumníkmi dohodla, že tí neoznámia technické detaily, ktoré by zbehlejší zločinci mohli využiť na preniknutie do auta.

Zdroj: http://www.reuters.com


Mohlo by Vás zaujímať

Bezpečnosť 3

V USA vraj chystajú odvetný kyberútok proti Rusku. Ale či sa uskutoční, to sa možno ani nedozvieme

20.10.2016 00:16

Obamova administratíva vraj hrozí rozsiahlym kyberútokom proti Rusku, ktorý by mal byť odvetou za údajné zasahovanie krajiny v súvislosti s prezidentskými voľbami. Vyjadril sa tak viceprezident Joe Bi ...

Bezpečnosť 1

Americký úrad navrhuje zakázať dvojfaktorovú autentizáciu založenú na SMS. Nie je bezpečná

20.10.2016 00:25

Americký Národný inštitút pre štandardy a technológie (NIST) navrhuje, aby všetky on-line služby upustili od dvojfaktorovej autentizácie založenej na SMS. Podľa návrhu Digital Authentication Guideline ...

Bezpečnosť

Vírusový radar: IoT znamená Internet of Targets

14.10.2016 00:00

Sledovanie, ukradnuté dáta a heslá, zneužité citlivé informácie. Vskutku je dosť vecí, ktoré môžu používateľov znepokojovať pri ochrane súkromia. Nakoniec prvé a posledné, čo ľudia na internete hľadaj ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá