Image
15.8.2016 0 Comments

Všetky Volkswageny vyrobené od roku 1995 vedia hackeri ľahko otvoriť. Zraniteľná je aj väčšina modelov Audi, Seat a Škoda

Desiatky miliónov vozidiel Volkswagen predaných za posledných 20 rokov, ako aj niektoré súčasné modely možno ľahko odcudziť, pretože ich systém otvárania bez kľúča sa dá ľahko nabúrať pomocou lacného a široko dostupného technického zariadenia na zachytávanie rádiových signálov. Článok o tom publikovali bezpečnostní výskumníci z Birminghamskej univerzity.

Týmto typom útoku je zraniteľná väčšina modelov Audi, VW, Seat a Škoda, predávaných od roku 1995, ide zhruba o 100 miliónov vozidiel VW Group. Chyba bola zistená aj pri nedávnych modeloch, ako je Audi Q3 z modelového radu na rok 2016. Výnimku tvoria najmodernejšie vozidlá  vyrobené na platforme MQB, ktorá sa používa aj v najpredávanejšom modeli Golf VII.

„Stále sú v predaji niektoré modely VW, ktoré nie sú postavené na najnovšej platforme a sú náchylné na útok,“ povedal Flavio Garcia, profesor počítačovej bezpečnosti na Birminghamskej univerzite a spoluautor publikácie. Autori výskumu uviedli, že sa zamerali na automobily masovo dostupné na trhu a neanalyzovali luxusné značky VW, ako je Porsche, Bentley, Lamborghini a Bugatti. Hovorca VW Peter Weisheit vyhlásil, že súčasné modely Golf, Tiguan, Touran a Passat nie sú ohrozené útokom.

Vedci v dokumente neidentifikovali subdodávateľa automobilových dielov, ktorého súčiastky umožňujú nabúrať bezkľúčový systém VW a potenciálne aj vozidiel ďalších automobiliek.

Garcia a jeho spoluautor David Oswald chcú prezentovať svoj výskum na bezpečnostnej konferencii Usenix v texaskom Austine. Zverejnenie príde v čase, keď sa najväčší európsky výrobca automobilov snaží prekonať svoj doteraz najväčší firemný škandál po tom, čo sa priznal k manipulácii s testami emisií asi 11 miliónov naftových vozidiel po celom svete.

Automobilka so sídlom vo Wolfsburg sa s výskumníkmi dohodla, že tí neoznámia technické detaily, ktoré by zbehlejší zločinci mohli využiť na preniknutie do auta.

Zdroj: http://www.reuters.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Bezpečnosť 1

Ministri dopravy únie schválili prvé celoeurópske bezpečnostné pravidlá pre drony

05.12.2016 00:10

Ministri dopravy krajín Európskej únie schválili úpravu pravidiel v oblasti civilného letectva. Bezpečnosť v doprave bola pritom hlavnou témou zasadnutia, ktorého sa za predsedajúcu krajinu zúčastnil ...

Bezpečnosť 1

FSB: Ruským bankám hrozia kyberútoky zo zahraničia

03.12.2016 00:05

Ruská Federálna bezpečnostná služba (FSB) varovala, že bližšie nešpecifikované zahraničné tajné služby plánovali sériu kybernetických útokov na ruský bankový systém. FSB údajne identifikovala servery ...

Bezpečnosť 1

Elektrické autá budú musieť pri nízkych rýchlostiach vydávať umelý zvuk, aby neohrozovali chodcov

29.11.2016 00:22

Podľa nového nariadenia vydaného americkým Národným úradom pre bezpečnosť cestnej premávky budú musieť byť elektrické a hybridné vozidlá hlučnejšie počas jazdy pri nízkej rýchlosti. Má sa tým zabrániť ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá