Image
15.8.2016 0 Comments

Všetky Volkswageny vyrobené od roku 1995 vedia hackeri ľahko otvoriť. Zraniteľná je aj väčšina modelov Audi, Seat a Škoda

Desiatky miliónov vozidiel Volkswagen predaných za posledných 20 rokov, ako aj niektoré súčasné modely možno ľahko odcudziť, pretože ich systém otvárania bez kľúča sa dá ľahko nabúrať pomocou lacného a široko dostupného technického zariadenia na zachytávanie rádiových signálov. Článok o tom publikovali bezpečnostní výskumníci z Birminghamskej univerzity.

Týmto typom útoku je zraniteľná väčšina modelov Audi, VW, Seat a Škoda, predávaných od roku 1995, ide zhruba o 100 miliónov vozidiel VW Group. Chyba bola zistená aj pri nedávnych modeloch, ako je Audi Q3 z modelového radu na rok 2016. Výnimku tvoria najmodernejšie vozidlá  vyrobené na platforme MQB, ktorá sa používa aj v najpredávanejšom modeli Golf VII.

„Stále sú v predaji niektoré modely VW, ktoré nie sú postavené na najnovšej platforme a sú náchylné na útok,“ povedal Flavio Garcia, profesor počítačovej bezpečnosti na Birminghamskej univerzite a spoluautor publikácie. Autori výskumu uviedli, že sa zamerali na automobily masovo dostupné na trhu a neanalyzovali luxusné značky VW, ako je Porsche, Bentley, Lamborghini a Bugatti. Hovorca VW Peter Weisheit vyhlásil, že súčasné modely Golf, Tiguan, Touran a Passat nie sú ohrozené útokom.

Vedci v dokumente neidentifikovali subdodávateľa automobilových dielov, ktorého súčiastky umožňujú nabúrať bezkľúčový systém VW a potenciálne aj vozidiel ďalších automobiliek.

Garcia a jeho spoluautor David Oswald chcú prezentovať svoj výskum na bezpečnostnej konferencii Usenix v texaskom Austine. Zverejnenie príde v čase, keď sa najväčší európsky výrobca automobilov snaží prekonať svoj doteraz najväčší firemný škandál po tom, čo sa priznal k manipulácii s testami emisií asi 11 miliónov naftových vozidiel po celom svete.

Automobilka so sídlom vo Wolfsburg sa s výskumníkmi dohodla, že tí neoznámia technické detaily, ktoré by zbehlejší zločinci mohli využiť na preniknutie do auta.

Zdroj: http://www.reuters.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Bezpečnosť 1

Hackerská skupina Anonymous vyhlásila vojnu Donaldovi Trumpovi

20.01.2017 00:15

Skupina Anonymous vyzvala svojich priaznivcov na útok proti novo zvolenému americkému prezidentovi Donaldovi Trumpovi. Jeden z najobľúbenejších účtov spojených s hackerskou skupinou zverejnil na Twitt ...

Bezpečnosť

Čo nás čaká v bezpečnosti v roku 2017?

19.01.2017 00:15

Tak ako postupuje svet technológií míľovými krokmi dopredu, objavujú sa nové výzvy a problémy v oblasti bezpečnosti. Okrem novej legislatívy, ako je GDPR (General Data Protection Regulation, regulácia ...

Bezpečnosť

Návrat k faxom? Sedem hlavných bezpečnostných trendov na rok 2017

17.01.2017 00:10

Podľa spoločnosti GFI Software budú v oblasti podnikovej IT bezpečnosti v roku 2017 pokračovať trendy minulého roka, ktorý môžeme v mnohých ohľadoch považovať za prelomový. Prudký nárast ransomvéru, k ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITSMF jar

Najnovšie videá