Image
9.9.2015 0 Comments

Vplyv teplého počasia na e-mailový marketing: Miera otvorení a preklikov rastie o desiatky percent

Mieru otvorení a preklikov v e-mailingových kampaniach ovplyvňuje množstvo faktorov. Platforma MailForce sa zamerala na jeden z nich, ktorým je počasie. Svojim klientom tak teraz kvalifikovane pomáha s tým, kedy majú aké kampane posielať. Aký vplyv na úspešnosť e-mailingových kampaní má teda počasie?

Priamy marketing formou e-mailingových kampaní je dôležitý nástroj na získanie záujmu existujúcich zákazníkov rovnako ako upselling a cross-selling. Ovplyvňuje ho veľa faktorov, ktoré majú vplyv na úspech e-mailovej kampane - deň a čas odoslania, druh zariadenia príjemcu, voľno a predĺžený víkend a významnú úlohu zohráva aj počasie.

Štúdia vykonaná analytikmi platformy MailForce pre potreby klientov sa zaoberá vplyvom počasia na hromadné e-mailové kampane. Analýza bola vykonaná na viac ako 37 miliónoch e-mailov smerovaných do segmentu B2B aj B2C, a to na rôznych produktoch a službách. Zistenia sú jasné. Veľkú úlohu hrá zameranie kampane podľa aktuálne panujúceho počasia. Výsledky sú fascinujúce. Tu sú niektoré vybrané zistenia.

Emocionálne správanie príjemcov

Počasie významne ovplyvňuje úspech e-mailovej kampane pre množstvo produktov a služieb - dokonca aj tých, ktoré zdanlivo s počasím nesúvisia. Bolo zistené, že počas teplých a slnečných dní sú príjemcovia oveľa vnímavejší na nákup tovaru, ako aj služieb spojených s prírodou, športom, oddychom a voľnom. To platí napríklad pre obstaranie stanov, grilovacieho vybavenia, jedál, ale aj letného oblečenia. Počasie tak môže nastaviť emocionálne správanie spotrebiteľov. Pozitívne výsledky boli zaznamenané aj v prípade zlého počasia. Najmä kampane B2B za tohto počasia zaznamenávajú väčšiu mieru otvorenia. V prípade prekliku sa podpisuje viac ako päťdesiatimi percentami a miera konverzie môže stúpnuť až na hranicu 85 %.

Roly jednotlivých dní v týždni

Správne načasovanie odoslania e-mailingu je veľmi dôležité. Väčšina e-mailov je totiž adresátmi otvorená bezprostredne po prijatí a s ubiehajúcim časom miera klesá. Počasie sa na miere prekliknutia podpisuje najmenej v pondelok. Naopak, najväčšie rozdiely v miere otvorenia nájdeme v nedeľu. Oba ukazovatele sa potom najviac líšia v piatok a najstabilnejším dňom pre mieru otvorenia aj kliknutie je štvrtok.

Kľúčové zistenia štúdie

Dobré počasie:
• Miera otvorenia kampaní zameraných na letný tovar a služby, ako sú napríklad bazény, kempingové vybavenie či osvieženie v podobe alkoholických i nealkoholických nápojov, sa v prípade dobrého počasia zvýšila z 19 % na 57 %. Miera prekliku sa zdvihla zo 6 % na 21 %;
• v horúcom počasí kampane spojené s letnou kozmetikou, opaľovacími a hydratačnými krémami zaznamenali mieru otvorenia na úrovni 45 %, zatiaľ čo v dňoch s chladným počasím iba 20 %. Miera prekliku sa zvýšila na 46 %;
• účinnosť kampaní B2B sa takmer zdvojnásobila, ak bolo pod mrakom. Kampane propagujúce služby a produkty súvisiace s podnikaním zaznamenali nárast z 12 %, ak pršalo, na 24 %, keď, naopak, svietilo slnko.

Zlé počasie:
• Zlé počasie má pozitívny vplyv na záujem o nehnuteľnosti. V jeho prípade stúpne miera otvorenia takto zameraných e-mailingov na 8 %. V prípade pekného počasia to sú 4 %; miera prekliku je 18 %, respektíve 6 %.
• veľmi dobre sa darí kampaniam zameraným na dovolenku, keď za zlého počasia sa miera prekliku zdvihne na 41 %;
• doprava je ďalšie odvetvie, ktoré ťaží zo zlého počasia - prekliky z takto zameraných kampaní zaznamenali nárast 32 %.

Výsledky štúdie ukázali na to, že je veľmi dôležité zamerať sa na obsah a oznámenie e-mailingovej kampane na základe počasia. Ľudia chcú pohlcujúci zážitok na základe toho, čo sa okolo nich deje. Jednoznačné zvýšenie efektivity kampaní bolo zaznamenané v prípade tovarov a služieb súvisiacich s letom počas horúceho počasia. V tom čase je pravdepodobnosť miery otvorenia príjemcami dvakrát vyššia ako za daždivého počasia, keď majú úspech kampane spojené s väčšími investíciami, ako napr. prenájmy, nákup nehnuteľností, elektroniky či plánovanie rôznych úprav a opráv.


Mohlo by Vás zaujímať

Výskum 2

Vedci vypočítali, že horná hranica ľudského veku je 115 rokov. Naozaj?

21.10.2016 00:13

Po celé stáročia sa priemerná dĺžka života zvyšovala. Môže to pokračovať stále? Podľa niektorých sa ľudia, ktorí budú žiť 150 rokov, už narodili. No vedci Jan Vijg, Xiao Dong a Brandon Milholland z Al ...

Výskum 3

Chcete sa stať občanom vesmírneho štátu Asgardia? Stačí, ak máte viac ako 18 a e-mailovú adresu

18.10.2016 00:16

Počuli ste už o Asgardii? Názov vychádza zo severskej mytológie, kde Asgard označuje miesto na oblohe, kde sídlia bohovia. Asgardiu vynašiel Igor Ashurbeyli, predseda výboru UNESCO pre vedu o vesmíre ...

Výskum

„Chýbajúci článok“ pre spojenie mozgu s počítačom. Memristory môžu v neurónovej sieti fungovať ako synapsie

17.10.2016 00:25

Ľudstvo je zasa o krok bližšie k počítačom, ktoré napodobňujú činnosť mozgu. Vedci zo Southamptonskej univerzity dokázali, že memristory čiže rezistory, ktoré si pamätajú svoj predchádzajúci odpor, mô ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá