Image
20.5.2015 0 Comments

Voňavému doplnku k Oculus Rift sa nedarí

oculus_rift.png V marci sme vám predstavili VR masku FeelReal, doplňujúcu audiovizuálny virtuálny zážitok z Oculus Rift o pachy a hmatové vnemy. Skupina nadšených vývojárov svoj prototyp vzala na GDC, kde ho otestovala na pár odvážlivcoch, čím si pripravili pôdu na spustenie kampane na Kickstarteri. Zopakujme si, že FeelReal sa dá fyzicky spojiť s VR headsetom Oculus Rift, čím vytvorí veľkú masku s piatimi novými funkciami.

Maska má zabudované dva malé ventilátory, ktoré simulujú fúkanie vetra v hrách i vo filmoch. Oba sú doplnené o ohrievače vzduchu, vďaka čomu simulujú aj fúkanie teplého vzduchu a stúpajúcu teplotu v scénach s ohňom, páliacim slnkom či v blízkosti sopečného krátera. Rozprašovač vody majiteľa postrieka v čase, keď sa virtuálne nachádza v blízkosti vodopádu, a vibračný motorček zasa nasimuluje napríklad zemetrasenie. Vrcholom je 7 náplní s rôznymi pachmi - oceánu, džungle, požiaru, trávy, strelného prachu, kvetín a kovu. Z pochopiteľných dôvodov musel byť vstavaný aj vlastný mikrofón.

O podporu filmov sa má postarať celkom jednoduchý prehrávač, kde sa dá nastaviť, v ktorej sekunde používateľovu tvár pokropí voda, kedy ho ofúkne horúci vzduch a kedy má pocítiť kombináciu kovového zápachu a strelného prachu. Zariadenie pritom na jedno nabitie vydrží v priemere 4 hodiny prevádzky.

To však ešte nie je všetko, Feelreal Inc. má už plán aj na vlastnú prilbu pomenovanú Nirvana. Jej najdôležitejšia súčasť je FeelReal, ale podľa vzoru Gear VR a Google Cardboard vymieňa drahý a hardvérovo náročný Oculus za smartfón a pridáva slúchadlá na simuláciu 3D zvuku.

oculus_rift2.jpg

Veľmi odvážny projekt prichádza v čase, keď si väčšina z nás iba predstavuje, aké by to asi bolo, mať doma na pár dní Oculus Rift, Morpheus či Vive. Malá spoločnosť si aj preto prišla na Kickstarter vypýtať iba 50-tisíc USD, čo je na spustenie výroby novátorského hardvéru naozaj podozrivo málo. Desať dní pred koncom kampane však bola aj od tohto cieľa ďaleko a firma si buď nájde štedrého investora, alebo bude musieť svoju voňavú masku na nejaký čas uložiť ladom.

Zdroj: Sector


Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Drony bude možné napájať bezdrôtovým prenosom energie za letu

25.10.2016 00:28

Vzhľadom na obmedzenú výdrž batérie väčšina dronov nedokáže lietať dlhšie ako 30 minút na jedno nabitie. Napájanie káblom zo siete sa môže aplikovať len v prípade, že sa dron bude vznášať na jednom mi ...

Technológie

Klasická telefónna dvojlinka s prenosovou rýchlosťou až 10 Gb/s? Áno, odpoveďou je XG.fast

25.10.2016 00:25

Nokia sa nedávno pochválila tým, že dosiahla rýchlosť pripojenia 5 Gb/s na vzdialenosť 70 metrov na konvenčnej medenej krútenej dvojlinke a v laboratórnych podmienkach dokonca 8 Gb/s na vzdialenosť 30 ...

Technológie

Japonci predstavili technológiu projekcie na dynamicky sa meniaci povrch napríklad na vlajúcu plachtu

25.10.2016 00:22

Inžinieri z Tokijskej univerzity predstavili technológiu pokročilého dynamického mapovania projekcie. Ide o deformáciu projekcie na netuhý povrch, napríklad na nerovný list papiera či na tričko. Použi ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá