Image
20.5.2015 0 Comments

Voňavému doplnku k Oculus Rift sa nedarí

oculus_rift.png V marci sme vám predstavili VR masku FeelReal, doplňujúcu audiovizuálny virtuálny zážitok z Oculus Rift o pachy a hmatové vnemy. Skupina nadšených vývojárov svoj prototyp vzala na GDC, kde ho otestovala na pár odvážlivcoch, čím si pripravili pôdu na spustenie kampane na Kickstarteri. Zopakujme si, že FeelReal sa dá fyzicky spojiť s VR headsetom Oculus Rift, čím vytvorí veľkú masku s piatimi novými funkciami.

Maska má zabudované dva malé ventilátory, ktoré simulujú fúkanie vetra v hrách i vo filmoch. Oba sú doplnené o ohrievače vzduchu, vďaka čomu simulujú aj fúkanie teplého vzduchu a stúpajúcu teplotu v scénach s ohňom, páliacim slnkom či v blízkosti sopečného krátera. Rozprašovač vody majiteľa postrieka v čase, keď sa virtuálne nachádza v blízkosti vodopádu, a vibračný motorček zasa nasimuluje napríklad zemetrasenie. Vrcholom je 7 náplní s rôznymi pachmi - oceánu, džungle, požiaru, trávy, strelného prachu, kvetín a kovu. Z pochopiteľných dôvodov musel byť vstavaný aj vlastný mikrofón.

O podporu filmov sa má postarať celkom jednoduchý prehrávač, kde sa dá nastaviť, v ktorej sekunde používateľovu tvár pokropí voda, kedy ho ofúkne horúci vzduch a kedy má pocítiť kombináciu kovového zápachu a strelného prachu. Zariadenie pritom na jedno nabitie vydrží v priemere 4 hodiny prevádzky.

To však ešte nie je všetko, Feelreal Inc. má už plán aj na vlastnú prilbu pomenovanú Nirvana. Jej najdôležitejšia súčasť je FeelReal, ale podľa vzoru Gear VR a Google Cardboard vymieňa drahý a hardvérovo náročný Oculus za smartfón a pridáva slúchadlá na simuláciu 3D zvuku.

oculus_rift2.jpg

Veľmi odvážny projekt prichádza v čase, keď si väčšina z nás iba predstavuje, aké by to asi bolo, mať doma na pár dní Oculus Rift, Morpheus či Vive. Malá spoločnosť si aj preto prišla na Kickstarter vypýtať iba 50-tisíc USD, čo je na spustenie výroby novátorského hardvéru naozaj podozrivo málo. Desať dní pred koncom kampane však bola aj od tohto cieľa ďaleko a firma si buď nájde štedrého investora, alebo bude musieť svoju voňavú masku na nejaký čas uložiť ladom.

Zdroj: Sector


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Budúcnosť bezdrôtového nabíjania. Ossia Cota sa postará o všetku elektroniku v celom dome

19.01.2017 00:30

Spoločnosť Ossia pútala pozornosť návštevníkov svojou pôsobivou demonštráciou už na vlaňajšom veľtrhu CES. A inak to nebolo ani v tomto roku. Bezdrôtová technológia Cota pozostáva z vysielača, prijím ...

Technológie 1

Spreje na vypínanie génov umožnia geneticky zlepšovať rastliny bez zmeny DNA

18.01.2017 00:40

Ak sa vám nepáči farba niektorých kvetov v záhrade, možno ju jedného dňa budete môcť zmeniť jednoduchým postriekaním sprejom, ktorý vypne ich určité gény. Poľnohospodári môžu takéto postreky na vypín ...

Technológie

DeepStack – umelá inteligencia, ktorá vďaka intuícii porazí v pokeri aj profesionálnych hráčov

16.01.2017 00:25

Roboty hrajúce poker nie sú úplná novinka, no tím vedcov z kanadskej Albertskej univerzity, Karlovej univerzity a ČVUT (České vysoké učení technické) položil latku trochu vyššie. V dokumente (PDF) uv ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITSMF jar

Najnovšie videá