Image
20.5.2015 0 Comments

Voňavému doplnku k Oculus Rift sa nedarí

oculus_rift.png V marci sme vám predstavili VR masku FeelReal, doplňujúcu audiovizuálny virtuálny zážitok z Oculus Rift o pachy a hmatové vnemy. Skupina nadšených vývojárov svoj prototyp vzala na GDC, kde ho otestovala na pár odvážlivcoch, čím si pripravili pôdu na spustenie kampane na Kickstarteri. Zopakujme si, že FeelReal sa dá fyzicky spojiť s VR headsetom Oculus Rift, čím vytvorí veľkú masku s piatimi novými funkciami.

Maska má zabudované dva malé ventilátory, ktoré simulujú fúkanie vetra v hrách i vo filmoch. Oba sú doplnené o ohrievače vzduchu, vďaka čomu simulujú aj fúkanie teplého vzduchu a stúpajúcu teplotu v scénach s ohňom, páliacim slnkom či v blízkosti sopečného krátera. Rozprašovač vody majiteľa postrieka v čase, keď sa virtuálne nachádza v blízkosti vodopádu, a vibračný motorček zasa nasimuluje napríklad zemetrasenie. Vrcholom je 7 náplní s rôznymi pachmi - oceánu, džungle, požiaru, trávy, strelného prachu, kvetín a kovu. Z pochopiteľných dôvodov musel byť vstavaný aj vlastný mikrofón.

O podporu filmov sa má postarať celkom jednoduchý prehrávač, kde sa dá nastaviť, v ktorej sekunde používateľovu tvár pokropí voda, kedy ho ofúkne horúci vzduch a kedy má pocítiť kombináciu kovového zápachu a strelného prachu. Zariadenie pritom na jedno nabitie vydrží v priemere 4 hodiny prevádzky.

To však ešte nie je všetko, Feelreal Inc. má už plán aj na vlastnú prilbu pomenovanú Nirvana. Jej najdôležitejšia súčasť je FeelReal, ale podľa vzoru Gear VR a Google Cardboard vymieňa drahý a hardvérovo náročný Oculus za smartfón a pridáva slúchadlá na simuláciu 3D zvuku.

oculus_rift2.jpg

Veľmi odvážny projekt prichádza v čase, keď si väčšina z nás iba predstavuje, aké by to asi bolo, mať doma na pár dní Oculus Rift, Morpheus či Vive. Malá spoločnosť si aj preto prišla na Kickstarter vypýtať iba 50-tisíc USD, čo je na spustenie výroby novátorského hardvéru naozaj podozrivo málo. Desať dní pred koncom kampane však bola aj od tohto cieľa ďaleko a firma si buď nájde štedrého investora, alebo bude musieť svoju voňavú masku na nejaký čas uložiť ladom.

Zdroj: Sector


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Video: Robot Atlas už prejde po členitom teréne bez toho, aby ho dopredu poznal

02.12.2016 11:58

Známy výrobca robotov Boston Dynamics vydal najnovšiu verziu dvojnohého robota Atlas začiatkom roka. Teraz ho v spolupráci s Florida Institute for Human & Machine Cognition (IMHC) ďalej zlepšil. N ...

Technológie

V Indii dali do prevádzky najväčšiu solárnu elektráreň na svete s výkonom 648 MW

02.12.2016 00:16

Po ôsmich mesiacoch výstavby spustili do prevádzky solárnu elektráreň v indickom Kamuthi (v štáte Tamilnádu), ktorá sa stala najväčšou na svete a na prvej priečke rebríčka nahradila kalifornskú elektr ...

Technológie

Japonská neurónová sieť vie vyfarbiť čiernobiele obrázky. Vyskúšajte si to

01.12.2016 00:16

Máte čiernobiele fotografie, no radi by ste z nich urobili farebné? Pomôcť vám môže šikovný nástroj založený na neurónovej sieti, ktorý vytvorili japonskí akademici z tokijskej Waseda University. Nás ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá