Image
25.2.2016 0 Comments

Volvo končí s kľúčmi, auto otvorí váš smartfón. Bude to začiatok ich zdieľania?

Ľudia boli po desaťročia zvyknutí na prístup do áut a ich riadenie pomocou klasického fyzického kľúča, nie však nadlho. Spoločnosť Volvo sa stane pravdepodobne prvou automobilkou, ktorej vozidlá sa budú otvárať digitálnym kľúčom cez aplikáciu v smartfóne.

Digitálny kľúč umožní majiteľovi auta zamykať, odomykať dvere, batožinový priestor a štartovať. Na jednu aplikáciu získa zákazník niekoľko kľúčov, čím umožní prístup k rôznym vozidlám na odlišných miestach. Vďaka aplikácii si môžu majitelia rezervovať a zaplatiť prenájom auta kdekoľvek na svete. Po príchode si zákazník nájde vozidlo pomocou GPS, odomkne smartfónom a vyhne sa dlhému čakaniu v požičovni áut.

„Bezkľúčová technológia má našim zákazníkom život zjednodušiť, nie skomplikovať. Potreby v oblasti mobility sa vyvíjajú a naši zákazníci od nás nové technológie v tejto oblasti očakávajú,“ povedal Henrik Green, viceprezident pre produktovú stratégiu a líniového riadenia vozidiel v spoločnosti Volvo Cars. „Táto technológia má potenciál zmeniť spôsob požičiavania a využívania automobilov na celom svete. Namiesto celodenného státia sa budú vozidlá používať efektívnejšie a častejšie,“ dodal.

„Samozrejme, je tu možnosť ešte mnohých obmien, ako by sa táto technológia mohla v budúcnosti využívať, vítame akékoľvek nápady,“ dodal Martin Rosenqvist, nový riaditeľ pre špeciálne produkty spoločnosti Volvo Cars.

Volvo však bude okrem digitálnych kľúčov naďalej ponúkať klasické fyzické kľúče pre zákazníkov, ktorí o to požiadajú. Bezkľúčové vozidlo sa objavilo po prvýkrát na podujatí Mobile World Congress 22. – 25. februára 2016 v Barcelone v stánku spoločnosti Ericsson.

Zdroj: media.volvocars.com

Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

PR: Konferencia ShowIT – ukážeme vám novinky TOP IT technológií

13.01.2017 00:05

Na začiatku, pred ôsmimi rokmi, bola myšlienka priniesť kvalitu zahraničných IT eventov na Slovensko. Dnes je IT konferencia ShowIT už tradičná zimná vzdelávacia udalosť v Bratislave. Poďte sa s nami ...

Technológie

Dr. AI: Umelá inteligencia vás vyspovedá a potom vám povie, akú máte chorobu

13.01.2017 00:35

Spoločnosť HealthTap chce pomôcť tým, ktorí pri prvých príznakoch choroby začnú „gúgliť“ namiesto toho, aby vyhľadali lekára. Chce pri tom použiť umelú inteligenciu, aby neboli odkázaní na náhodné výs ...

Technológie 3

V Izraeli testujú „elektrické cesty“. Umožnia bezdrôtové nabitie elektromobilov za jazdy

11.01.2017 00:25

Možno už v blízkej budúcnosti budú nabíjacie porty na elektromobiloch zbytočné. Vozidlá sa totiž nabijú počas jazdy a vodiči už nebudú musieť stáť pri nabíjacích staniciach. Izraelský startup Electro ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITSMF jar

Najnovšie videá