Image
25.2.2016 0 Comments

Volvo končí s kľúčmi, auto otvorí váš smartfón. Bude to začiatok ich zdieľania?

Ľudia boli po desaťročia zvyknutí na prístup do áut a ich riadenie pomocou klasického fyzického kľúča, nie však nadlho. Spoločnosť Volvo sa stane pravdepodobne prvou automobilkou, ktorej vozidlá sa budú otvárať digitálnym kľúčom cez aplikáciu v smartfóne.

Digitálny kľúč umožní majiteľovi auta zamykať, odomykať dvere, batožinový priestor a štartovať. Na jednu aplikáciu získa zákazník niekoľko kľúčov, čím umožní prístup k rôznym vozidlám na odlišných miestach. Vďaka aplikácii si môžu majitelia rezervovať a zaplatiť prenájom auta kdekoľvek na svete. Po príchode si zákazník nájde vozidlo pomocou GPS, odomkne smartfónom a vyhne sa dlhému čakaniu v požičovni áut.

„Bezkľúčová technológia má našim zákazníkom život zjednodušiť, nie skomplikovať. Potreby v oblasti mobility sa vyvíjajú a naši zákazníci od nás nové technológie v tejto oblasti očakávajú,“ povedal Henrik Green, viceprezident pre produktovú stratégiu a líniového riadenia vozidiel v spoločnosti Volvo Cars. „Táto technológia má potenciál zmeniť spôsob požičiavania a využívania automobilov na celom svete. Namiesto celodenného státia sa budú vozidlá používať efektívnejšie a častejšie,“ dodal.

„Samozrejme, je tu možnosť ešte mnohých obmien, ako by sa táto technológia mohla v budúcnosti využívať, vítame akékoľvek nápady,“ dodal Martin Rosenqvist, nový riaditeľ pre špeciálne produkty spoločnosti Volvo Cars.

Volvo však bude okrem digitálnych kľúčov naďalej ponúkať klasické fyzické kľúče pre zákazníkov, ktorí o to požiadajú. Bezkľúčové vozidlo sa objavilo po prvýkrát na podujatí Mobile World Congress 22. – 25. februára 2016 v Barcelone v stánku spoločnosti Ericsson.

Zdroj: media.volvocars.com

Autor: Redakcia

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Drony bude možné napájať bezdrôtovým prenosom energie za letu

25.10.2016 00:28

Vzhľadom na obmedzenú výdrž batérie väčšina dronov nedokáže lietať dlhšie ako 30 minút na jedno nabitie. Napájanie káblom zo siete sa môže aplikovať len v prípade, že sa dron bude vznášať na jednom mi ...

Technológie

Klasická telefónna dvojlinka s prenosovou rýchlosťou až 10 Gb/s? Áno, odpoveďou je XG.fast

25.10.2016 00:25

Nokia sa nedávno pochválila tým, že dosiahla rýchlosť pripojenia 5 Gb/s na vzdialenosť 70 metrov na konvenčnej medenej krútenej dvojlinke a v laboratórnych podmienkach dokonca 8 Gb/s na vzdialenosť 30 ...

Technológie

Japonci predstavili technológiu projekcie na dynamicky sa meniaci povrch napríklad na vlajúcu plachtu

25.10.2016 00:22

Inžinieri z Tokijskej univerzity predstavili technológiu pokročilého dynamického mapovania projekcie. Ide o deformáciu projekcie na netuhý povrch, napríklad na nerovný list papiera či na tričko. Použi ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Bratislava Game Jam

Najnovšie videá