Image
25.2.2016 0 Comments

Volvo končí s kľúčmi, auto otvorí váš smartfón. Bude to začiatok ich zdieľania?

Ľudia boli po desaťročia zvyknutí na prístup do áut a ich riadenie pomocou klasického fyzického kľúča, nie však nadlho. Spoločnosť Volvo sa stane pravdepodobne prvou automobilkou, ktorej vozidlá sa budú otvárať digitálnym kľúčom cez aplikáciu v smartfóne.

Digitálny kľúč umožní majiteľovi auta zamykať, odomykať dvere, batožinový priestor a štartovať. Na jednu aplikáciu získa zákazník niekoľko kľúčov, čím umožní prístup k rôznym vozidlám na odlišných miestach. Vďaka aplikácii si môžu majitelia rezervovať a zaplatiť prenájom auta kdekoľvek na svete. Po príchode si zákazník nájde vozidlo pomocou GPS, odomkne smartfónom a vyhne sa dlhému čakaniu v požičovni áut.

„Bezkľúčová technológia má našim zákazníkom život zjednodušiť, nie skomplikovať. Potreby v oblasti mobility sa vyvíjajú a naši zákazníci od nás nové technológie v tejto oblasti očakávajú,“ povedal Henrik Green, viceprezident pre produktovú stratégiu a líniového riadenia vozidiel v spoločnosti Volvo Cars. „Táto technológia má potenciál zmeniť spôsob požičiavania a využívania automobilov na celom svete. Namiesto celodenného státia sa budú vozidlá používať efektívnejšie a častejšie,“ dodal.

„Samozrejme, je tu možnosť ešte mnohých obmien, ako by sa táto technológia mohla v budúcnosti využívať, vítame akékoľvek nápady,“ dodal Martin Rosenqvist, nový riaditeľ pre špeciálne produkty spoločnosti Volvo Cars.

Volvo však bude okrem digitálnych kľúčov naďalej ponúkať klasické fyzické kľúče pre zákazníkov, ktorí o to požiadajú. Bezkľúčové vozidlo sa objavilo po prvýkrát na podujatí Mobile World Congress 22. – 25. februára 2016 v Barcelone v stánku spoločnosti Ericsson.

Zdroj: media.volvocars.com

Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Južná Kórea sa chce stať „bezhotovostnou spoločnosťou“. V roku 2017 začne sťahovať z obehu mince

06.12.2016 00:19

Južná Kórea je už dnes jedna z krajín najmenej závislých od hotovostných platieb. Na jedného obyvateľa tu pripadá 1,9 kreditných kariet a len asi 20 % platieb sa tu vykonáva prostredníctvom papierovýc ...

Technológie 1

Volvo sa v tichosti stáva technologickou autoveľmocou

06.12.2016 00:13

Ak je reč o high-tech autách, v mysli sa vám zrejme najskôr vybaví Tesla alebo BMW. No je tu aj ďalší výrobca, ktorý sa nenápadne a potichu stáva technologickou veľmocou. Švédska automobilka Volvo bol ...

Technológie

Video: Robot Atlas už prejde po členitom teréne bez toho, aby ho dopredu poznal

02.12.2016 11:58

Známy výrobca robotov Boston Dynamics vydal najnovšiu verziu dvojnohého robota Atlas začiatkom roka. Teraz ho v spolupráci s Florida Institute for Human & Machine Cognition (IMHC) ďalej zlepšil. N ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá