Image
17.10.2012 0 Comments

Volám sa ASUS PadFone 2, moja hmotnosť je 649 gramov aj s tabletom a stojím toľko ako iPhone

Spoločnosť ASUS predstavila svoj ďalší počin v oblasti integrácie smartfónu priamo do tela tabletu. Zatiaľ čo pôvodný ASUS PadFone mal za úlohu hlavne predstaviť tento koncept a pripraviť cestu, PadFone 2 je produkt, ktorý môže naozaj zmeniť pomery na trhu. Redakcia PC REVUE/IT News sa zúčastnila na európskom predstavení v talianskom Miláne osobne, a tak vám môžeme sprostredkovať naše dojmy.

Padfone-4.jpg

Ako uviedol prezident firmy ASUS Jonney Shih, PadFone 2 je v súčasnosti najvýkonnejšie androidové zariadenie na svete. Má štvorjadrový 1,5 GHz procesor Qualcomm SnapDragon, 2 GB pamäte RAM, na výber je ďalej pamäťová kapacita 32 alebo 64 GB. PadFone 2 a PadFone 2 Station majú hmotnosť spolu 649 gramov, čo je porovnateľné s tabletom Apple iPad. Hmotnosť telefónu ASUS PadFone 2 je len 135 gramov. ASUS poriadne zapracoval na spôsobe pripojenia smartfónu a tabletu, čo bol v minulosti po istom čase používania dosť problematické. Teraz je namiesto pôvodných dvoch konektorov na tele smartfónu PadFone len jeden. Ten integruje port USB a HDMI. Ako sme si overili, smartfón sa veľmi ľahko vkladá do tela tabletu a drží tam spoľahlivo v ľubovoľnej polohe. Skúšali sme ním aj poriadne zatriasť, ale smartfón z tela tabletu nevypadol. Na druhej strane, ak vyviniete silu na vytiahnutie smartfónu z tabletu, pôjde to pomerne ľahko. Inžinieri ASUSu údajne spôsob pripojenia vyvíjali rok a bol pri tom osobne aj prezident spoločnosti.

Padfone.jpg

Padfone2-5.jpg

Padfone-6.jpg

Padfone-7.jpg

Telefón má displej Super IPS s uhlopriečkou 4,7" a svietivosťou 550 nitov, tablet má uhlopriečku 10,1 palca. Hrúbka smartfónu je 9 mm a pri zasunutí do tabletu z neho výrazne vytŕča. Smartfón PadFone 2 má kapacitu batérie 2140 mAh (je nevyberateľná), čo mu dáva výdrž až na 16 hodín hovoru alebo 13 hodín prístupu na internet cez Wi-Fi. Batéria v tablete k tomu pridáva ďalších 5000 mAh, čo predĺži výdrž takejto kombinácie zhruba trojnásobne oproti samotnému smartfónu. Fotoaparát v zadnej časti má skutočne rozlíšenie 13 megapixelov a opakované fotenie je možné s frekvenciou 6 snímok za sekundu. Dá sa ním nakrúcať full HD video až do frekvencie 30 sn./s; 720 p video je s frekvenciou až 60 sn./s.
Padfone2.jpgPadfone2-7.jpg
ASUS k tomuto produktu pridáva 50 GB cloudového priestoru na dva roky zadarmo, vo výbave je napájací zdroj a obal. K počítaču sa dá pripojiť cez port USB, rovnako možno k zariadeniu pripojiť napr. kľúč USB alebo externú klávesnicu. Zatiaľ neexistuje špecializovaná mechanická klávesnica, ako to bolo v prípade originálneho PadFonu, rovnako tu nie je dotykové pero, ktoré fungovalo aj ako súprava hands-free (a zvyklo sa stratiť). Vysvetlením je to, že kvalita virtuálnej klávesnice je vynikajúca a pri prichádzajúcom hovore sa dá jednoducho vybrať smartfón z tela tabletu. Aktuálne prebieha vývoj mechanickej klávesnice, ktorá bude neštandardná. PadFone 2 podporuje aj siete 4G/LTE a vo výbave je aj snímač NFC a GPS. Takisto je tu gyroskop, elektronický kompas a snímač osvetlenia.

Padfone2-8.jpg

Zo softvérového hľadiska používa Android 4.0 s prísľubom upgradu na Jelly Bean. K dispozícii je aj nová poznámková aplikácia SuperNote. Tá podporuje napr. rozpoznávanie textu písaného rukou a okamžitý preklad medzi rôznymi jazykmi.

Na slovenskom trhu sa PadFone 2 objaví pravdepodobne v januári, aktuálne prebiehajú rokovania s operátormi. Existuje čierna aj biela verzia PadFone 2. Cena modelu s 32 GB pamäte je 799 EUR, cena modelu so 64 GB pamäte je 899 EUR. Ide o ceny kombinácie smartfón + dokovacia stanica. Bude existovať aj možnosť kúpy len samotného smartfónu, počítajte s cenami nižšími zhruba o 120 až 150 eur.

Padfone3.jpg

Do novembrového vydania PC REVUE pripravujeme podrobnejšiu recenziu a nájdete tu aj videoreportáž z predstavenia tohto zariadenia.

Ondrej Macko, Miláno


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Microsoft predstavil svoju 3D víziu a Surface Book, ktorý by mal výkonom knokautovať konkurenciu

27.10.2016 11:23

V stredu 26. októbra Microsoft predstavil novú zásadnú aktualizáciu Windows 10 s názvom Creators Update (CU), novinky z oblasti gamingu a profesionálny desktop z rodiny Surface. Prezentoval aj inovova ...

Produkty

Luxusný Xiaomi Mi Mix má 6,4“ displej bez rámčeka a so zaoblenými rohmi. Cena vás prekvapí

27.10.2016 00:25

Na nedávnom tlačovom podujatí, kde Xiaomi uviedlo smartfón Mi Note 2, bol predvedený aj ďalší telefón – Mi Mix. Hoci ho spoločnosť predstavila ako „koncept telefónu“, ukázalo sa, že si ho bude možné a ...

Produkty

Xiaomi Mi Note 2 sa veľmi nápadne podobá na Galaxy Note 7. Prichádza s globálnou podporou pásiem LTE

27.10.2016 00:13

Xiaomi v týchto dňoch predstavilo nový smartfón Mi Note 2, ktorý sa nápadne podobá na Samsung Note 7 (dúfajme, že riziko požiaru je menšie). Jeho špecifikácie sú vcelku impozantné: - 5,7-palcový zaob ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá