Image
17.10.2012 0 Comments

Volám sa ASUS PadFone 2, moja hmotnosť je 649 gramov aj s tabletom a stojím toľko ako iPhone

Spoločnosť ASUS predstavila svoj ďalší počin v oblasti integrácie smartfónu priamo do tela tabletu. Zatiaľ čo pôvodný ASUS PadFone mal za úlohu hlavne predstaviť tento koncept a pripraviť cestu, PadFone 2 je produkt, ktorý môže naozaj zmeniť pomery na trhu. Redakcia PC REVUE/IT News sa zúčastnila na európskom predstavení v talianskom Miláne osobne, a tak vám môžeme sprostredkovať naše dojmy.

Padfone-4.jpg

Ako uviedol prezident firmy ASUS Jonney Shih, PadFone 2 je v súčasnosti najvýkonnejšie androidové zariadenie na svete. Má štvorjadrový 1,5 GHz procesor Qualcomm SnapDragon, 2 GB pamäte RAM, na výber je ďalej pamäťová kapacita 32 alebo 64 GB. PadFone 2 a PadFone 2 Station majú hmotnosť spolu 649 gramov, čo je porovnateľné s tabletom Apple iPad. Hmotnosť telefónu ASUS PadFone 2 je len 135 gramov. ASUS poriadne zapracoval na spôsobe pripojenia smartfónu a tabletu, čo bol v minulosti po istom čase používania dosť problematické. Teraz je namiesto pôvodných dvoch konektorov na tele smartfónu PadFone len jeden. Ten integruje port USB a HDMI. Ako sme si overili, smartfón sa veľmi ľahko vkladá do tela tabletu a drží tam spoľahlivo v ľubovoľnej polohe. Skúšali sme ním aj poriadne zatriasť, ale smartfón z tela tabletu nevypadol. Na druhej strane, ak vyviniete silu na vytiahnutie smartfónu z tabletu, pôjde to pomerne ľahko. Inžinieri ASUSu údajne spôsob pripojenia vyvíjali rok a bol pri tom osobne aj prezident spoločnosti.

Padfone.jpg

Padfone2-5.jpg

Padfone-6.jpg

Padfone-7.jpg

Telefón má displej Super IPS s uhlopriečkou 4,7" a svietivosťou 550 nitov, tablet má uhlopriečku 10,1 palca. Hrúbka smartfónu je 9 mm a pri zasunutí do tabletu z neho výrazne vytŕča. Smartfón PadFone 2 má kapacitu batérie 2140 mAh (je nevyberateľná), čo mu dáva výdrž až na 16 hodín hovoru alebo 13 hodín prístupu na internet cez Wi-Fi. Batéria v tablete k tomu pridáva ďalších 5000 mAh, čo predĺži výdrž takejto kombinácie zhruba trojnásobne oproti samotnému smartfónu. Fotoaparát v zadnej časti má skutočne rozlíšenie 13 megapixelov a opakované fotenie je možné s frekvenciou 6 snímok za sekundu. Dá sa ním nakrúcať full HD video až do frekvencie 30 sn./s; 720 p video je s frekvenciou až 60 sn./s.
Padfone2.jpgPadfone2-7.jpg
ASUS k tomuto produktu pridáva 50 GB cloudového priestoru na dva roky zadarmo, vo výbave je napájací zdroj a obal. K počítaču sa dá pripojiť cez port USB, rovnako možno k zariadeniu pripojiť napr. kľúč USB alebo externú klávesnicu. Zatiaľ neexistuje špecializovaná mechanická klávesnica, ako to bolo v prípade originálneho PadFonu, rovnako tu nie je dotykové pero, ktoré fungovalo aj ako súprava hands-free (a zvyklo sa stratiť). Vysvetlením je to, že kvalita virtuálnej klávesnice je vynikajúca a pri prichádzajúcom hovore sa dá jednoducho vybrať smartfón z tela tabletu. Aktuálne prebieha vývoj mechanickej klávesnice, ktorá bude neštandardná. PadFone 2 podporuje aj siete 4G/LTE a vo výbave je aj snímač NFC a GPS. Takisto je tu gyroskop, elektronický kompas a snímač osvetlenia.

Padfone2-8.jpg

Zo softvérového hľadiska používa Android 4.0 s prísľubom upgradu na Jelly Bean. K dispozícii je aj nová poznámková aplikácia SuperNote. Tá podporuje napr. rozpoznávanie textu písaného rukou a okamžitý preklad medzi rôznymi jazykmi.

Na slovenskom trhu sa PadFone 2 objaví pravdepodobne v januári, aktuálne prebiehajú rokovania s operátormi. Existuje čierna aj biela verzia PadFone 2. Cena modelu s 32 GB pamäte je 799 EUR, cena modelu so 64 GB pamäte je 899 EUR. Ide o ceny kombinácie smartfón + dokovacia stanica. Bude existovať aj možnosť kúpy len samotného smartfónu, počítajte s cenami nižšími zhruba o 120 až 150 eur.

Padfone3.jpg

Do novembrového vydania PC REVUE pripravujeme podrobnejšiu recenziu a nájdete tu aj videoreportáž z predstavenia tohto zariadenia.

Ondrej Macko, Miláno


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Nový smartfón Microsoftu by sa mal dať rozložiť na veľký tablet

18.01.2017 00:20

Pri kúpe mobilného zariadenia je rozhodujúci aspekt jeho veľkosť. Ak chce používateľ telefonovať a posielať SMS, uprednostní telefón. Ak bude hlavne pracovať s e-mailmi a prehliadať web, hodí sa mu sk ...

Produkty

Cubetto – hračka, ktorá naučí deti základom programovania

18.01.2017 00:30

Alternatívna motessoriovská pedagogika, ktorá sa ukázala ako jeden z najúčinnejších spôsobov výučby detí, sa zameriava na vzdelávanie prostredníctvom hry. Môžu sa však touto metódou deti naučiť  aj pr ...

Produkty 2

iPhone 8 vraj bude mať displej s otvormi, oceľový rám a modem LTE s rýchlosťou sťahovania až do 1 Gb/s

18.01.2017 00:35

Do príchodu iPhonu 8 zostáva ešte niekoľko mesiacov, no už stihol vyvolať obrovskú vlnu záujmu zo strany fanúšikov i analytikov. Apple o detailoch svojho nového vlajkového modelu mlčí, ale objavilo sa ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

qubitconference

Najnovšie videá