Image
6.7.2016 2 Comments

Vodič automobilu Tesla s aktívnym autopilotom utrpel smrteľnú nehodu

Vozidlo Tesla Model S s aktivovaným systémom autopilota bolo účastníkom smrteľnej nehody. Ide o prvý známy prípad, kde bol aktívny autopilot.

Nehoda sa stala 7. mája 2016 na rýchlostnej ceste v centrálnej Floride. Na kolmej križovatke automobil Tesla narazil zboku do prívesu nákladného auta. Autopilot zlyhal a nedetegoval kamión, pravdepodobne preto, že pre silné protisvetlo zle vyhodnotil situáciu. Podľa vyšetrovania amerického úradu NHTSA  (National Highway Transportation Safety Administration ) ani autopilot, ani vodič nestlačili brzdový pedál, čo viedlo ku kolízii s prívesom pri vysokej rýchlosti. Štyridsaťročný vodič Joshua D. Brown, ktorý sedel za volantom Modelu S, zomrel. Podľa správy agentúry Associated Press šofér kamióna tvrdil, že vodič Tesly si prehrával film o Harrym Potterovi.

Tesla o havárii informovala na svojom blogu.  Zdôrazňuje, že aj pri použití autopilota musí byť vodič stále v pohotovosti, pripravený prevziať riadenie v takýchto situáciách.

Zdroj: theverge.com

jalopnik.com

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Japonská neurónová sieť vie vyfarbiť čiernobiele obrázky. Vyskúšajte si to

01.12.2016 00:16

Máte čiernobiele fotografie, no radi by ste z nich urobili farebné? Pomôcť vám môže šikovný nástroj založený na neurónovej sieti, ktorý vytvorili japonskí akademici z tokijskej Waseda University. Nás ...

Technológie

Nová zobrazovacia technológia lepšia ako LED. Grafénové bubliny meniace farbu fungujú ako mechanické pixely

30.11.2016 00:19

Výskumníci z Delftskej technologickej univerzity v Holandsku objavili nový typ zobrazovacej technológie: bubliny grafénu, ktoré menia farbu, ako sa rozpínajú a zmršťujú. Vedci tvrdia, že tieto „mechan ...

Technológie

Tesla a SolarCity zabezpečia 100 % energie pre cely ostrov Tau výhradne pomocou solárnych panelov a batérií

28.11.2016 00:19

Tesla v týchto dňoch oficiálne získala spoločnosť SolarCity a spoločne predstavili zaujímavý projekt. Týka sa ostrova Tau so 600 obyvateľmi, ktorý tvorí súčasť súostrovia Americká Samoa. Celý ostrov, ...

2 Comments

 1. vynechane "podrobnosti" reakcia na: Vodič automobilu Tesla s aktívnym autopilotom utrpel smrteľnú nehodu
  8.7.2016 12:07
  Zas vynachali podrobnosti - tesla vbehla pod prives kamionu, ktory odbocoval vlavo, cez pruh ktorym tesla isla. To by sa mohlo stat aj autu z vodicom, ked by mu kamion nahle skrizil cestu. Vysetrovanie este nie je uzavrete.
  Reagovať
 2. svetlo reakcia na: Vodič automobilu Tesla s aktívnym autopilotom utrpel smrteľnú nehodu
  6.7.2016 18:07
  nechapem co ma so senzormi tohoto auta spolocne svetlo. Snad pouzivaju infrared, ci ultrazvukove senzori a nespoliehaju sa len na svetelne, inak by tato technologia bola samovrazdou.
  Reagovať

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá