Image
27.3.2015 0 Comments

Vo Windows 10 prídu aj platby NFC, zlepší sa Bluetooth aj Wi-Fi

shutterstock_nfc.jpg Na konferencii WinHEC v Číne v prezentácii s názvom Bezdrôtové pripojenie k sieti v systéme Windows 10 Microsoft predstavil ďalšie vlastnosti svojho nového operačného systému. Ten má podporovať bezdrôtové platby pri zariadeniach s NFC podobným spôsobom, ako to umožňujú zariadenia od Applu.

Windows 10 bude vybavený technológiou Host Card Emulation (HCE), ktorá umožňuje používateľovi odovzdať informácie - v tomto prípade o platbe - zo zariadenia do terminálu NFC vybaveného na príjem bezdrôtovej platby. Ako partneri boli v prezentácii spomenutí MasterCard, Visa a American Express.

Microsoft sa už pokúsil o podporu mobilných platieb v systéme Windows Phone, keď v ňom v roku 2014 spustil aplikáciu Tap to Pay od spoločnosti Softcard, no neskôr funkciu vypol po tom, čo Google získal túto technológiu pre Google Wallet. Technológiu HCE možno nájsť aj v Androide od verzie 4.4 KitKat vyššie.

Ďalšia snímka v prezentácii ukázala, že Windows 10 bude pri hardvéri s NFC podporovať aj funkciu Tap to Pair, takže bude možné spárovať zariadenia s Wi-Fi Direct cez Wi-Fi Protected Setup (WPS). Nové API umožní meniť nastavenia štítkov NFC, napríklad zapnúť Bluetooth, Wi-Fi či mobilné dáta.

windows_10_nfc.jpg

Ďalšie novinky predstavené v prezentácii sa týkajú technológie Bluetooth. Windows 10 bude vedieť prijímať reklamy z Bluetooth majákov a zároveň ich aj vysielať. Pribudne aj duálny režim - Windows 10 bude môcť komunikovať s tým istým zariadením cez klasické rozhranie (Classic) aj úspornou formou (režim LE). Zatiaľ čo doteraz sa dal Bluetooth len vypnúť a zapnúť, po novom budú možné aj ďalšie nastavenia. Napríklad zariadenie môže byť viditeľné pre klávesnicu a myš, ale nie pre iné zariadenia.

Zmeny sa dotknú aj pripojenia Wi-Fi. Windows 10 bude podporovať Hotspot 2.0. Zariadenie teda vyhľadá najvhodnejšiu sieť a automaticky sa k nej pripojí. Technológia Wi-Fi Sense, ktorá na mobiloch umožňuje zdieľať prihlasovacie údaje k sieti s priateľmi z Facebooku, Skypu a pod., bude dostupná aj pre tablety a stolové počítače. Zlepší sa aj Wi-Fi Direct, dve zariadenia komunikujúce navzájom nebudú musieť byť pripojené do rovnakej siete.

Ďalšie podrobnosti o plánoch Microsoftu v tejto oblasti by sme sa mali dozvedieť koncom apríla na konferencii Build.

Zdroj: windowscentral.com
channel9.msdn.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Koniec dokazovania, že nie sme robot. Google pripravuje systém Neviditeľná reCAPTCHA

07.12.2016 11:38

Pred niekoľkými rokmi Google zjednodušil používateľom webu dokazovanie, že sú ľudia, a nie automatizované roboty, keď nahradil systém CAPTCHA (akronym pre Completely Automated Public Turing test to te ...

Technológie 1

Video: Virtuálna realita ukazuje, čo sa môže stať, ak budete auto šoférovať opití

07.12.2016 00:21

Britská spoločnosť Diaego, ktorej patria značky ako Johnnie Walker, Smirnoff či Guinness použila „taktiku zastrašovania“  a spojila svoje sily so Samsungom pri tvorbe dosť hrôzostrašného videa s virtu ...

Technológie

Telefón nabitý do minúty a batéria poháňaná baktériami? Na alternatívne zdroje energie si ešte počkáme

07.12.2016 00:16

Hoci batériám stále dominujú tie lítiovo-iónové, vedci priebežne hľadajú efektívnejšie alternatívy. Nové prototypy vydržia napríklad 7500 cyklov vybitia a nabitia, majú až osemkrát vyššiu energetickú ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá