Image
25.7.2014 0 Comments

Vo Veľkej Británii už nebudú internetových pirátov trestať, dostanú iba varovné listy

ITN_vo velkej britanii.jpg Obyvatelia Veľkej Británie, ktorí opakovane sťahujú a zdieľajú on-line pirátsky obsah, od budúceho roka začnú dostávať varovné listy od poskytovateľov internetových služieb (ISP).

Používatelia internetu, ktorí využívali svoje pripojenie na porušovanie autorských práv, môžu dostať prostredníctvom e-mailu až štyri varovné listy ročne. No ak sa rozhodnú tieto listy ignorovať, nehrozia im nijaké sankcie.

Listy budú súčasťou osvetovej kampane, ktorej cieľom je podľa zástupcov britských tvorcov obsahu a veľkých poskytovateľov internetu zvýšiť povedomie používateľov o širokej škále služieb na legálne šírenie obsahu. Na podporu tejto kampane prisľúbila britská vláda príspevok vo výške 3,5 mil. libier.

Výstražný systém známy ako Creative Content UK je výsledkom mnohoročných rokovaní medzi ISP a priemyselnými subjektmi zastupujúcimi britských tvorcov obsahu vrátane Motion Picture Association (MPA) a British Recorded Music Industry (BPI).

Súčasťou programu však bude aj naďalej boj proti nelegálnym serverom poskytujúcim obsah, a to vrátane blokovania obsahu a zastavovania finančných tokov.

Zdroj: telegraph.co.uk

bpi.co.uk


Mohlo by Vás zaujímať

Bezpečnosť 3

V USA vraj chystajú odvetný kyberútok proti Rusku. Ale či sa uskutoční, to sa možno ani nedozvieme

20.10.2016 00:16

Obamova administratíva vraj hrozí rozsiahlym kyberútokom proti Rusku, ktorý by mal byť odvetou za údajné zasahovanie krajiny v súvislosti s prezidentskými voľbami. Vyjadril sa tak viceprezident Joe Bi ...

Bezpečnosť 1

Americký úrad navrhuje zakázať dvojfaktorovú autentizáciu založenú na SMS. Nie je bezpečná

20.10.2016 00:25

Americký Národný inštitút pre štandardy a technológie (NIST) navrhuje, aby všetky on-line služby upustili od dvojfaktorovej autentizácie založenej na SMS. Podľa návrhu Digital Authentication Guideline ...

Bezpečnosť

Vírusový radar: IoT znamená Internet of Targets

14.10.2016 00:00

Sledovanie, ukradnuté dáta a heslá, zneužité citlivé informácie. Vskutku je dosť vecí, ktoré môžu používateľov znepokojovať pri ochrane súkromia. Nakoniec prvé a posledné, čo ľudia na internete hľadaj ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá