Image
25.7.2014 0 Comments

Vo Veľkej Británii už nebudú internetových pirátov trestať, dostanú iba varovné listy

ITN_vo velkej britanii.jpg Obyvatelia Veľkej Británie, ktorí opakovane sťahujú a zdieľajú on-line pirátsky obsah, od budúceho roka začnú dostávať varovné listy od poskytovateľov internetových služieb (ISP).

Používatelia internetu, ktorí využívali svoje pripojenie na porušovanie autorských práv, môžu dostať prostredníctvom e-mailu až štyri varovné listy ročne. No ak sa rozhodnú tieto listy ignorovať, nehrozia im nijaké sankcie.

Listy budú súčasťou osvetovej kampane, ktorej cieľom je podľa zástupcov britských tvorcov obsahu a veľkých poskytovateľov internetu zvýšiť povedomie používateľov o širokej škále služieb na legálne šírenie obsahu. Na podporu tejto kampane prisľúbila britská vláda príspevok vo výške 3,5 mil. libier.

Výstražný systém známy ako Creative Content UK je výsledkom mnohoročných rokovaní medzi ISP a priemyselnými subjektmi zastupujúcimi britských tvorcov obsahu vrátane Motion Picture Association (MPA) a British Recorded Music Industry (BPI).

Súčasťou programu však bude aj naďalej boj proti nelegálnym serverom poskytujúcim obsah, a to vrátane blokovania obsahu a zastavovania finančných tokov.

Zdroj: telegraph.co.uk

bpi.co.uk


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Bezpečnosť

6 trendov najbližších rokov. Umelá inteligencia odhaľuje hackerov, fog computing a kolaborácia v cloude

13.01.2017 00:18

Rok 2016 jednoznačne potvrdil, že súčasný svet sa mení a digitalizácia sa dostáva do všetkých oblastí nášho života. Napríklad rozšírená realita umožnila milovníkom Pokémonov nachytať si svoje obľúbené ...

Bezpečnosť

Pravidlá ochrany súkromia budú platiť aj pre WhatsApp, Facebook Messenger, Skype, Gmail, iMessage a Viber

12.01.2017 00:12

Stále viac Európanov komunikuje elektronicky. Na dennej alebo takmer dennej báze používa mobil na telefonovanie a písanie správ 74 percent Európanov. Internet denne využíva 60 percent a e-maily posiel ...

Bezpečnosť

KillDisk útočí už aj na operačný systém Linux, ako výkupné za odšifrovanie dát chce 200-tisíc eur

10.01.2017 00:24

Výskumníci z bezpečnostnej spoločnosti ESET objavili variant škodlivého kódu KillDisk, ktorý útočí aj na operačný systém Linux. KillDisk je škodlivý kód, ktorý bol na sklonku roka 2015 použitý pri úto ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

qubitconference

Najnovšie videá