14.3.2013 0 Comments

Visa Europe oslavuje 1,2 milióna vydaných bezkontaktných kariet na trhu

Visa Europe, vedúci európsky platobný systém, uviedla pred vyše dvoma rokmi bezkontaktnú platobnú technológiu na Slovensku. V priebehu obdobia od jej uvedenia sa Visa Europe stala lídrom trhu v počte vydaných bezkontaktných kariet. Ako jediný platobný systém na trhu tiež uviedla do komerčnej prevádzky bezkontaktné mobilné platby.

„Rok 2012 bol ďalším úspešným a dynamickým rokom pre spoločnosť Visa Europe na Slovensku. Pokračovali sme v uvádzaní nových produktov vrátane bezkontaktných a mobilných platieb. Sme radi, že všetky veľké banky (Slovenská sporiteľňa, VÚB banka a Tatra banka) si pre svoje bezkontaktné karty zvolili značku Visa. Vďaka tomu sme sa stali vedúcim platobným systémom v počte vydaných bezkontaktných kariet od uvedenia technológie na Slovensku v decembri 2010 a máme vedúce postavenie aj na trhoch v Českej republike a v Poľsku," hovorí Marcel Gajdoš, regionálny manažér pre Českú a Slovenskú republiku spoločnosti Visa Europe a pokračuje: „Bezkontaktné mobilné platby, ktoré tvoria jeden zo strategických pilierov spoločnosti Visa, sa stali pre slovenských užívateľov realitou. Bezkontaktné mobilné platby sme vyvinuli a uviedli v spolupráci s našimi partnermi - Tatra bankou a O2 a v súčasnosti finalizujeme ďalšie bezkontaktné mobilné projekty."

Dynamický rast

Bezkontaktné karty Visa zaznamenali na Slovensku dynamický rast, čo sa odrazilo aj v kľúčových obchodných ukazovateľoch. Ku koncu roku 2012 sa počet bezkontaktných kariet Visa na medziročnej báze zdvojnásobil. Počas rovnakého obdobia vzrástol počet bezkontaktných transakcií kartami Visa desaťnásobne a ich hodnota vzrástla deväťnásobne.

Európske prvenstvo

Slovensko bolo jedným z prvých trhov, kde prebiehala migrácia na bezkontaktné karty a terminály. V rámci Európy zaznamenáva Slovensko druhú najvyššiu penetráciu bezkontaktných terminálov, ktorých počet zatiaľ dosiahol 9 800. V súčasnosti je 35 percent všetkých terminálov na Slovensku vybavených technológiou na prijímanie bezkontaktných platieb. Slovenský trh má tiež najvyššiu penetráciu bezkontaktných kariet, relatívnu k svojej celkovej veľkosti v rámci Európy, pričom 54 percent vydaných kariet má zabudovanú bezkontaktnú technológiu.

K dnešnému dňu bolo na Slovensku vydaných viac ako 1,2 milióna bezkontaktných kariet Visa. „Veľmi nás teší, že bezkontaktná platobná technológia zaznamenáva taký obrovský úspech u slovenských zákazníkov, ktorí sa rýchlo a dôverne oboznámili s technológiou, ktorá im do každodenného života prináša viac pohodlia. Vzrastajúci počet obchodníkov dokazuje jej výhody tiež," hovorí Marcel Gajdoš. 

Držitelia kariet môžu využívať výhody bezkontaktnej platobnej technológie po celom Slovensku v rámci narastajúceho počtu nákupných miest. Medzi obchodníkov s bezkontaktnými terminálmi patria aj 101 Drogérie, bauMax, dm drogerie markt, DATART, BILLA, Panta Rhei, All Toys, McDonald's, MEDIAPRESS, Železnice Slovenskej republiky, Sunpharma, Dráčik , Lukoil, IKEA, NAY a veľa ďalších.

„Pevne veríme, že podobný rast zažijeme aj v roku 2013 a že naše produkty predstavia aj iné banky. Naše priority na Slovensku zahŕňajú ďalší rozvoj bezhotovostných platieb a rozšírenie bezkontaktných, mobilných a osobných platieb," dopĺňa Marcel Gajdoš.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Banky chcú rozšíriť projekt elektronickej komunikácie

09.12.2016 16:16

Slovenská banková asociácia chce rozšíriť projekt elektronickej komunikácie medzi bankami a štátnymi inštitúciami. Cieľom projektu iniciovaného asociáciou a bankami je zjednodušenie, zrýchlenie a zefe ...

Tlačové správy

V rebríčku Technology Fast 500 sa umiestnili štyri firmy zo SR

09.12.2016 16:14

Medzi najrýchlejšie rastúce technologické spoločnosti v Európe sa tento rok prebojovali štyri slovenské firmy. V rebríčku Technology Fast 500 zostavenom pre Európu, Blízky východ a Afriku (EMEA región ...

Tlačové správy

ČR: Rýchlosť, štýl, ostrosť: Monitory AOC k Vianociam

09.12.2016 15:00

Noci jsou delší, studenější a sváteční čas je za rohem. Zatímco někteří už mají na svém vánočním nákupním seznamu vše odfajfkováno, jiní ještě hledají ten pravý dárek. Společnost AOC přichází se čtyřm ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá