14.3.2013 0 Comments

Visa Europe oslavuje 1,2 milióna vydaných bezkontaktných kariet na trhu

Visa Europe, vedúci európsky platobný systém, uviedla pred vyše dvoma rokmi bezkontaktnú platobnú technológiu na Slovensku. V priebehu obdobia od jej uvedenia sa Visa Europe stala lídrom trhu v počte vydaných bezkontaktných kariet. Ako jediný platobný systém na trhu tiež uviedla do komerčnej prevádzky bezkontaktné mobilné platby.

„Rok 2012 bol ďalším úspešným a dynamickým rokom pre spoločnosť Visa Europe na Slovensku. Pokračovali sme v uvádzaní nových produktov vrátane bezkontaktných a mobilných platieb. Sme radi, že všetky veľké banky (Slovenská sporiteľňa, VÚB banka a Tatra banka) si pre svoje bezkontaktné karty zvolili značku Visa. Vďaka tomu sme sa stali vedúcim platobným systémom v počte vydaných bezkontaktných kariet od uvedenia technológie na Slovensku v decembri 2010 a máme vedúce postavenie aj na trhoch v Českej republike a v Poľsku," hovorí Marcel Gajdoš, regionálny manažér pre Českú a Slovenskú republiku spoločnosti Visa Europe a pokračuje: „Bezkontaktné mobilné platby, ktoré tvoria jeden zo strategických pilierov spoločnosti Visa, sa stali pre slovenských užívateľov realitou. Bezkontaktné mobilné platby sme vyvinuli a uviedli v spolupráci s našimi partnermi - Tatra bankou a O2 a v súčasnosti finalizujeme ďalšie bezkontaktné mobilné projekty."

Dynamický rast

Bezkontaktné karty Visa zaznamenali na Slovensku dynamický rast, čo sa odrazilo aj v kľúčových obchodných ukazovateľoch. Ku koncu roku 2012 sa počet bezkontaktných kariet Visa na medziročnej báze zdvojnásobil. Počas rovnakého obdobia vzrástol počet bezkontaktných transakcií kartami Visa desaťnásobne a ich hodnota vzrástla deväťnásobne.

Európske prvenstvo

Slovensko bolo jedným z prvých trhov, kde prebiehala migrácia na bezkontaktné karty a terminály. V rámci Európy zaznamenáva Slovensko druhú najvyššiu penetráciu bezkontaktných terminálov, ktorých počet zatiaľ dosiahol 9 800. V súčasnosti je 35 percent všetkých terminálov na Slovensku vybavených technológiou na prijímanie bezkontaktných platieb. Slovenský trh má tiež najvyššiu penetráciu bezkontaktných kariet, relatívnu k svojej celkovej veľkosti v rámci Európy, pričom 54 percent vydaných kariet má zabudovanú bezkontaktnú technológiu.

K dnešnému dňu bolo na Slovensku vydaných viac ako 1,2 milióna bezkontaktných kariet Visa. „Veľmi nás teší, že bezkontaktná platobná technológia zaznamenáva taký obrovský úspech u slovenských zákazníkov, ktorí sa rýchlo a dôverne oboznámili s technológiou, ktorá im do každodenného života prináša viac pohodlia. Vzrastajúci počet obchodníkov dokazuje jej výhody tiež," hovorí Marcel Gajdoš. 

Držitelia kariet môžu využívať výhody bezkontaktnej platobnej technológie po celom Slovensku v rámci narastajúceho počtu nákupných miest. Medzi obchodníkov s bezkontaktnými terminálmi patria aj 101 Drogérie, bauMax, dm drogerie markt, DATART, BILLA, Panta Rhei, All Toys, McDonald's, MEDIAPRESS, Železnice Slovenskej republiky, Sunpharma, Dráčik , Lukoil, IKEA, NAY a veľa ďalších.

„Pevne veríme, že podobný rast zažijeme aj v roku 2013 a že naše produkty predstavia aj iné banky. Naše priority na Slovensku zahŕňajú ďalší rozvoj bezhotovostných platieb a rozšírenie bezkontaktných, mobilných a osobných platieb," dopĺňa Marcel Gajdoš.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Konferencia PyCon sa po roku vracia na Slovensko

20.01.2017 14:11

Druhý ročník komunitnej konferencie avizuje špeciálny program pre učiteľov informatiky Príležitosť zoznámiť sa s jedným z najpopulárnejších programovacích jazykov súčasnosti, inšpirovať profesionálov ...

Tlačové správy

Desať MFZ Sharp dostalo ocenenie „vysoko odporúčané“ od laboratória BLI

20.01.2017 13:00

Nový rad MFZ Sharp bol ocenený za kvalitu, spoľahlivosť a jednoduchosť používania popredným hodnotiteľom Buyers Laboratory LLC Nový rad produktov MFZ Sharp s názvom Advanced and Essentials získal oce ...

Tlačové správy

Synology predstavuje službu Surveillance Station 8.0

20.01.2017 12:30

Spoločnost Synology® Inc. dnes oficiálne oznámila vydanie služby Surveillance Station 8.0, ktorá obsahuje nového a praktického desktopového klienta, inteligentné technológie viacerých dátových prúdov ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocer TASK

Najnovšie videá