Image
9.5.2016 0 Comments

Virtuálna realita priamo v oku? Google si chce patentovať nový vnútroočný implantát

Nedávno zverejnená patentová prihláška Googlu, podaná ešte v októbri 2014, sa týka vnútroočného zariadenia, ktoré Google opisuje ako „elektronický objektív, ktorým možno ovládať celkový optický výkon zariadenia“ a ktorý by disponoval možnosťou ovládania zoomu pohybom viečka.

Zariadenie by pozostávalo z ovládača, napájacieho zdroja a niekoľkých „biointeraktívnych komponentov“. Bude sa zrejme pripájať na nejakú externú súčasť, pravdepodobne smartfón, ale spracovanie údajov sa má vykonávať v prístroji vnútri oka.

Patentová prihláška zariadenia obsahuje slová ako procesor, anténa, používateľské ovládacie prvky, displej, komunikačné rozhranie, technológia však nie je špecifikovaná, azda pôjde o bluetooth.

Patent sa týka najmä spôsobu voperovania implantátu do oka. Zariadenie má byť uložené do miesta, kde je v oku šošovka. Okolie implantátu sa potom vyplní tekutým polymérom. Z ilustrácií vyplýva, že prístroj by mal kruhový tvar a všetky hrany zaoblené, aby nedošlo k poškodeniu oka.

Zdá sa, že Google ďalej rozvíja predstavy o okuliaroch Glass a chce integrovať virtuálnu realitu priamo do oka pomocou vnútroočného zariadenia. Použiť by sa však dalo aj na premietanie varovaní týkajúcich sa zdravia na sietnicu oka. Oko je však veľmi chúlostivý orgán a nie je pravdepodobné, že by sa takéto zariadenie v dohľadom čase mohlo presadiť.

Zdroj: slashgear.com

Autor: Redakcia

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie 5

V Južnej Kórei už možno surfovať rýchlosťou 52,5 Gb/s. Aj na existujúcom vedení

21.10.2016 00:25

Nová éra gigabitového internetu, UHD videa a služieb s virtuálnou a rozšírenou realitou vyžaduje zavádzanie novej sieťovej infraštruktúry. Juhokórejský operátor SK Broadband preto nasadil do používani ...

Technológie

Google naučil umelú inteligenciu narábať s vlastnou pamäťou

20.10.2016 00:22

Londýnska dcérska spoločnosť Googlu Deep Mind urobila prielom vo vývoji „myslenia“ počítačov vytvorením strojového učenia, ktoré kombinuje neurónové siete s konvenčnou počítačovou pamäťou. Neurónová ...

Technológie 1

Japonský robot Kengoro sa dokáže ochladzovať potením. Funguje to trikrát lepšie ako chladenie vzduchom

19.10.2016 00:16

Rovnako ako ľudské svaly aj motory, ktoré poháňajú roboty, generujú veľké množstvo tepla. Ale na rozdiel od ľudí roboty doteraz nemohli ochladzovať svoje mechanizmy potením. Robot zhotovený na Toki ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá