Image
9.5.2016 0 Comments

Virtuálna realita priamo v oku? Google si chce patentovať nový vnútroočný implantát

Nedávno zverejnená patentová prihláška Googlu, podaná ešte v októbri 2014, sa týka vnútroočného zariadenia, ktoré Google opisuje ako „elektronický objektív, ktorým možno ovládať celkový optický výkon zariadenia“ a ktorý by disponoval možnosťou ovládania zoomu pohybom viečka.

Zariadenie by pozostávalo z ovládača, napájacieho zdroja a niekoľkých „biointeraktívnych komponentov“. Bude sa zrejme pripájať na nejakú externú súčasť, pravdepodobne smartfón, ale spracovanie údajov sa má vykonávať v prístroji vnútri oka.

Patentová prihláška zariadenia obsahuje slová ako procesor, anténa, používateľské ovládacie prvky, displej, komunikačné rozhranie, technológia však nie je špecifikovaná, azda pôjde o bluetooth.

Patent sa týka najmä spôsobu voperovania implantátu do oka. Zariadenie má byť uložené do miesta, kde je v oku šošovka. Okolie implantátu sa potom vyplní tekutým polymérom. Z ilustrácií vyplýva, že prístroj by mal kruhový tvar a všetky hrany zaoblené, aby nedošlo k poškodeniu oka.

Zdá sa, že Google ďalej rozvíja predstavy o okuliaroch Glass a chce integrovať virtuálnu realitu priamo do oka pomocou vnútroočného zariadenia. Použiť by sa však dalo aj na premietanie varovaní týkajúcich sa zdravia na sietnicu oka. Oko je však veľmi chúlostivý orgán a nie je pravdepodobné, že by sa takéto zariadenie v dohľadom čase mohlo presadiť.

Zdroj: slashgear.com

Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Koniec dokazovania, že nie sme robot. Google pripravuje systém Neviditeľná reCAPTCHA

07.12.2016 11:38

Pred niekoľkými rokmi Google zjednodušil používateľom webu dokazovanie, že sú ľudia, a nie automatizované roboty, keď nahradil systém CAPTCHA (akronym pre Completely Automated Public Turing test to te ...

Technológie 1

Video: Virtuálna realita ukazuje, čo sa môže stať, ak budete auto šoférovať opití

07.12.2016 00:21

Britská spoločnosť Diaego, ktorej patria značky ako Johnnie Walker, Smirnoff či Guinness použila „taktiku zastrašovania“  a spojila svoje sily so Samsungom pri tvorbe dosť hrôzostrašného videa s virtu ...

Technológie

Telefón nabitý do minúty a batéria poháňaná baktériami? Na alternatívne zdroje energie si ešte počkáme

07.12.2016 00:16

Hoci batériám stále dominujú tie lítiovo-iónové, vedci priebežne hľadajú efektívnejšie alternatívy. Nové prototypy vydržia napríklad 7500 cyklov vybitia a nabitia, majú až osemkrát vyššiu energetickú ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá