Image
25.1.2013 0 Comments

Vine – nový Instagram?

vine_251.jpg Sociálna sieť Twitter predstavila novú službu, aplikáciu Vine. Tá umožňuje vytvárať krátke videá v dĺžke maximálne 6 sekúnd. Vine sa vďaka jednoduchosti a konceptu prirovnáva k úspešnej službe Instagram.

Na rozdiel od Instagramu je však Vine zameraný na tvorbu a zdieľanie videa. Služba je dostupná vo forme aplikácie pre inteligentné telefóny, momentálne je podporovaná platforma iOS. Na aplikáciách pre ďalšie mobilné operačné systémy sa pracuje.

Službu Vine vlastní Twitter, pri vytváraní používateľského konta tak môžete využiť existujúce konto z tejto sociálnej siete. Vytvorené videá však môžete zdieľať aj na Facebooku. Tvorba videa je veľmi intuitívna, k dispozícii máte 6-sekundový priestor, pričom nahrávanie sa aktivuje dotykom na displeji telefónu. Okrem jednej krátkej sekvencie môžete do videa zahrnúť viacero prestrihov. Stačí uvoľniť prst z displeja, zmeniť uhol alebo scénu a v nahrávaní pokračovať. Odovzdané videá môžu byť aj kratšie, minimálne však 3-sekundové.

Video sa po zobrazení prehráva stále dookola a veľkosť finálneho videosúboru je približne 1 MB, čo je porovnateľné s fotografiami vo vyšších rozlíšeniach. Vďaka svojej minimalistickej koncepcii sa Vine výborne hodí ako doplnok k sociálnej sieti Twitter, ktorá obmedzuje dĺžku príspevku na 140 znakov.

Hoci sa Vine považuje za nový Instagram, aplikácia zatiaľ nepodporuje používanie filtrov a efektov. Dá sa však očakávať, že takáto funkcionalita by mohla v budúcnosti pribudnúť. Dovtedy si môžete otestovať, čo služba momentálne ponúka - jej koncept je prinajmenšom sľubný.

Zdroj: blog.twitter.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Bluetooth 5.0 prichádza s dvojnásobnou rýchlosťou a štvornásobným dosahom oproti verzii 4.2

08.12.2016 11:17

Bluetooth SIG vydal finálnu špecifikáciu pre nový štandard Bluetooth 5 pre OEM, ktorí teraz môžu vyvíjať hardvér na  jeho podporu. Nová špecifikácia je spätne kompatibilná so všetkými predchádzajúcim ...

Produkty

Microsoft môže kúpiť LinkedIn, Európska komisia si však dala podmienky

08.12.2016 00:07

Európska komisia (EK) schválila prevzatie profesijnej sociálnej siete LinkedIn spoločnosťou Microsoft. Súhlas je však podmienený dodržiavaním série záväzkov, ktorých cieľom je zachovanie konkurencie m ...

Produkty 1

Tripleton Enigma E2 – aktuálne najlepšie zabezpečený šifrovaný mobilný telefón na svete

08.12.2016 00:10

Šifrovaný telefón využíva priekopnícke techniky ochrany proti odpočúvaniu, ako sú napríklad autorizácie pomocou špeciálnej karty a šifrovacej techniky, ktorú podľa výrobcov nemožno prelomiť. I napriek ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá