Image
25.1.2013 0 Comments

Vine – nový Instagram?

vine_251.jpg Sociálna sieť Twitter predstavila novú službu, aplikáciu Vine. Tá umožňuje vytvárať krátke videá v dĺžke maximálne 6 sekúnd. Vine sa vďaka jednoduchosti a konceptu prirovnáva k úspešnej službe Instagram.

Na rozdiel od Instagramu je však Vine zameraný na tvorbu a zdieľanie videa. Služba je dostupná vo forme aplikácie pre inteligentné telefóny, momentálne je podporovaná platforma iOS. Na aplikáciách pre ďalšie mobilné operačné systémy sa pracuje.

Službu Vine vlastní Twitter, pri vytváraní používateľského konta tak môžete využiť existujúce konto z tejto sociálnej siete. Vytvorené videá však môžete zdieľať aj na Facebooku. Tvorba videa je veľmi intuitívna, k dispozícii máte 6-sekundový priestor, pričom nahrávanie sa aktivuje dotykom na displeji telefónu. Okrem jednej krátkej sekvencie môžete do videa zahrnúť viacero prestrihov. Stačí uvoľniť prst z displeja, zmeniť uhol alebo scénu a v nahrávaní pokračovať. Odovzdané videá môžu byť aj kratšie, minimálne však 3-sekundové.

Video sa po zobrazení prehráva stále dookola a veľkosť finálneho videosúboru je približne 1 MB, čo je porovnateľné s fotografiami vo vyšších rozlíšeniach. Vďaka svojej minimalistickej koncepcii sa Vine výborne hodí ako doplnok k sociálnej sieti Twitter, ktorá obmedzuje dĺžku príspevku na 140 znakov.

Hoci sa Vine považuje za nový Instagram, aplikácia zatiaľ nepodporuje používanie filtrov a efektov. Dá sa však očakávať, že takáto funkcionalita by mohla v budúcnosti pribudnúť. Dovtedy si môžete otestovať, čo služba momentálne ponúka - jej koncept je prinajmenšom sľubný.

Zdroj: blog.twitter.com


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Slovenská premiéra: ASUS ZenBook 3 a ASUS ZenFone 3

25.10.2016 23:00

Vlajkové lode spoločnosti ASUS vplávali na slovenský trh naozaj symbolicky a štýlovo. Boli predstavené na tlačovej konferencii v Rivers club na lodi zakotvenej na petržalskej strane Dunaja ZenBook3 j ...

Produkty

Pripravte sa na smartfóny s 8 GB RAM. Samsung uviedol prvý mobilný pamäťový modul 8 GB LPDDR4 DRAM

25.10.2016 00:19

Samsung oznámil, že uviedol prvé mobilné 8 GB riešenie pamätí LPDDR4 DRAM, ktoré má výrazne zlepšiť používateľský zážitok najmä pre tých, ktorí používajú zariadenia s Ultra HD a veľkou obrazovkou. 8 G ...

Produkty

Tesla ukázala futuristický dron. Pomôže najmä filmárom

24.10.2016 00:16

Elon Musk nechystá len úplne autonómne jazdiace auto a kolonizáciu Marsu, ale jeho Tesla nedávno predstavila aj dron s novým dizajnom, ktorý bude užitočný najmä pre filmárov. Navrhol ho londýnsky diza ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá