Image
25.3.2015 0 Comments

Vieme, aké komponenty vytvoria smartfón budúcnosti

smartphone.jpg Konkurencia medzi výrobcami hardvéru sa vyostruje a najviac z toho vyťažia koneční používatelia, ktorí tak získajú výkonnejšie smartfóny a tablety. Poďte sa pozrieť na tie najzaujímavejšie komponenty a technológie, ktoré boli v uplynulých mesiacoch predstavené.

Qualcomm minulý mesiac predstavil svoju novú vlajkovú loď: procesor Snapdragon 820. Je to prvý procesor Qualcommu postavený na jeho architektúre ARM Kryo a ako vôbec prvý procesor prináša podporu platformy Zeroth, ktorá sleduje správanie používateľa a v závislosti od neho prispôsobuje výkon zariadenia.

K výrobcom telefónov by sa prvé procesory Snapdragon 820 mali dostať v druhej polovici roka a ich masová výroba sa začne v prvej polovici roka 2016.

V februári Qualcomm ukázal aj štyri nové procesory určené pre mainstreamové smartfóny. Z nich najzaujímavejší je osemjadrový Snapdragon 620, ktorý podporuje LTE a umožňuje nahrávať 4K video pri 30 FPS. Prvé zariadenie s týmto procesorom sa na trhu objaví v druhej polovici roka.

Technológia Neo Edge od LG

Výrobcovia smartfónov každoročne radi vyzdvihujú lepšie displeje, ktoré integrovali do svojich zariadení. Všeobecne sú displeje čoraz väčšie a majú vyššie rozlíšenie. LG Display na konci minulého roka vyvinula 5,3-palcový full HD panel určený pre smartfóny, ktorý je hrubý len 0,7 mm (je teda tenší ako platobná karta).

Výroba takéhoto tenkého displeja bola možná vďaka technológii nazvanej Neo Edge. A treba podotknúť, že kombináciou takého 5,3-palcového displeja so Snapdragonom 620 a novým 128 GB modulom na ukladanie dát (pozri ďalej) by už vznikol veľmi zaujímavý inteligentný telefón strednej triedy.

128 GB modul od Samsungu

Kórejská spoločnosť Samsung minulý týždeň vydala nový 128 GB modul na ukladanie dát, ktorý je určený pre telefóny strednej triedy a tablety. Podľa Samsungu sa zariadenia so 128 GB jeho pamäte objavia „v blízkej budúcnosti".

Koľko takých telefónov na trhu bude, je však otázkou, pretože predovšetkým pri lacnejších smartfónoch býva kapacita pamäte oveľa menšia - typicky len 8 GB.

Bezdrôtové dobíjanie od MediaTeku

Až doteraz bolo bezdrôtové dobíjanie dostupné len pre vybrané highendové smartfóny. To by sa tento rok malo zmeniť - okrem iného aj vďaka čipovej súprave od firmy MediaTek, ktorá bola vydaná tento mesiac.

Jednou z hlavných výhod MT3188 je kompatibilita so všetkými existujúcimi štandardmi pre bezdrôtové dobíjanie, takže používatelia môžu používať nabíjateľné podložky od rôznych výrobcov.

Masová výroba čipovej súpravy sa už začala a podľa MediaTeku sa objaví v dohľadnom čase vo smartfónoch, tabletoch i nositeľnej elektronike.

Zdroj: ComputerWorld


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

PR: Konferencia ShowIT – ukážeme vám novinky TOP IT technológií

13.01.2017 00:05

Na začiatku, pred ôsmimi rokmi, bola myšlienka priniesť kvalitu zahraničných IT eventov na Slovensko. Dnes je IT konferencia ShowIT už tradičná zimná vzdelávacia udalosť v Bratislave. Poďte sa s nami ...

Technológie

Dr. AI: Umelá inteligencia vás vyspovedá a potom vám povie, akú máte chorobu

13.01.2017 00:35

Spoločnosť HealthTap chce pomôcť tým, ktorí pri prvých príznakoch choroby začnú „gúgliť“ namiesto toho, aby vyhľadali lekára. Chce pri tom použiť umelú inteligenciu, aby neboli odkázaní na náhodné výs ...

Technológie 3

V Izraeli testujú „elektrické cesty“. Umožnia bezdrôtové nabitie elektromobilov za jazdy

11.01.2017 00:25

Možno už v blízkej budúcnosti budú nabíjacie porty na elektromobiloch zbytočné. Vozidlá sa totiž nabijú počas jazdy a vodiči už nebudú musieť stáť pri nabíjacích staniciach. Izraelský startup Electro ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

qubitconference

Najnovšie videá