Image
19.11.2015 0 Comments

Video: ZUNO Mobile Banking

Výhodou aplikácie Mobile Banking od Zuno je možnosť vytvorenia účtu priamo z aplikácie. Hlavná stránka aplikácie okrem možnosti prihlásenia sa klientským číslom a heslom a pútavého dema obsahuje aj tlačidlo „Staňte sa klientom". Stačí vyplniť krátku on-line žiadosť a odfotiť svoj občiansky preukaz a následne vám bude do troch pracovných dní doručená zmluva kuriérom.


Aplikácia vám prehľadnou formou vypíše oznam o zostatku, zoznam prijatých a odoslaných platbách a ďalšie užitočné informácie. Môžete si nastaviť limit na svojej karte, alebo v prípade potreby ju cez aplikáciu zablokovať. Súčasťou aplikácie sú aj informácie o produktoch, pôžičkový kalkulátor, kalkulačku sporenia a vkladov, kurzový lístok či zoznam bankomatov. Tieto informácie sú k dispozícii aj keď nie ste klientom banky. Pri hospodárení so svojimi, alebo rodinnými financiami vám poskytne cenné podklady finančný prehľad formou stĺpcového grafu. Za každý mesiac rok dozadu sa zobrazí jeden trojfarebný stĺpec, kde modrou farbou sú znázornené účty, svetlofialovou sporenia a tmavofialovou farbou vklady. Ani graf teda nenarúša striktné používanie farieb z loga ZUNO banky.

Aplikáciu môže užívateľ prepnúť do 6 jazykov, pričom v ponuke je aj východoslovenské nárečie a štúrovská slovenčina. Zrejme sa je tvorcovia snažili o maximálnu atraktívnosť, nevieme posúdiť, či sa im to podarilo. Veľmi pozitívne však hodnotíme prehľadnú a systematicky usporiadanú ponuku funkcií a služieb zobrazenú cez vysúvací panel. Mobilná aplikácia obsahuje aj možnosť skenovania faktúr, šekov a QR kódov v systéme PAY by square. Stačí namieriť fotoaparát na QR kód, a počkať kým rozpozná potrebné údaje. Papierovú faktúru stačí odfotiť a aplikácia za vás vypíše celú platbu. Správnosť údajov samozrejme môžete pred odoslaním platby skontrolovať a v prípade chyby opraviť.

Zaujímavá a predovšetkým užitočná je tiež funkcia zobrazenia najbližších pobočiek ktorejkoľvek banky, bankomatov či pobočiek pošty. Funkcia využíva GPS lokalizáciu a kameru telefónu, ktorú stačí namieriť pred seba napríklad na námestí. K vybranému objektu vás potom aplikácia dovedie pomocou navigácie s prehľadnou mapou

ZUNO Viamo

Sprievodným javom intenzívneho využívania platobných kariet, internetbankingu a mobilbankingu je, že ľudia sa čoraz menej starajú o to, či majú zo sebou v peňaženke dostatočnú hotovosť, však bankomaty sú v mestách na každej druhej ulici. V niektorých situáciách sa však hotovosť hodí a keď ju nemáte, môže byť z toho v závislosti od situácie menšie, alebo väčšie faux-paux. Najčastejšie takáto situácia nastáva v reštauráciách a kaviarňach, keď sa s priateľmi skladáte na spoločný účet, alebo v práci keď sa skladáte na spoločnú akciu, alebo darček pre kolegu. Ak práve nemáte hotovosť poruke, priatelia vás určite založia, avšak potom musíte mať na pamäti sa s nimi čo najrýchlejšie vyrovnať.

Naznačenú situáciu elegantne rieši systém viamo. Funguje to veľmi jednoducho. Vyberiete príjemcu zo svojich kontaktov, zadáte sumu na odoslanie a potvrdíte transakciu svojim PIN kódom. Nezáleží na tom, či ste registrovaný, alebo do ktorej banky alebo pobočky zahraničnej banky peniaze posielate. Akonáhle peniaze príjemcovi pošlete, hneď sa to dozvie cez SMS. Na pozadí sa uskutoční štandardný bankový prevod, teda peniaze idú priamo z vášho účtu na účet príjemcu. Ak je príjemca v službe VIAMO už zaregistrovaný, peniaze sa automaticky prevedú na jeho účet. Ak registrovaný ešte nie je, peniaze si môže vyzdvihnúť na portáli www.viamo.sk. Môžete zaplatiť aj firme, napríklad objednať si donášku jedla a hneď aj zaplatiť - všetko pohodlne z obrazovky telefónu alebo tabletu.

Aplikácia ZUNO Viamo je k dispozícii v aplikačných obchodoch pre mobilné platformy Android, iOS, aj Windows Phone. Po stiahnutí aplikácie je potrebné prepojiť si mobilné telefónne číslo s číslom ÚČTU v EUR alebo ÚČTU PLUS, následne sa zaregistrovať na viamo.sk a spárovať si číslo účtu s telefónnym číslom a napokon aktivovať aplikáciu pomocou aktivačného kódu, ktorý získate po registrácii na viamo.sk. Je to bezpečné, nakoľko komunikácia z aplikácie je zašifrovaná s využitím najmodernejších bezpečnostných štandardov. Transakčný a denný limit pre platby ZUNO Viamo aplikáciou je 200 €.

ZUNO kreditka

Ak máte v ZUNO banke kreditnú kartu, odporúčame nainštalovať si mobilnú aplikáciu pre sledovanie aktivít s ňou súvisiacich. Aplikácia vám poskytuje prehľad o tom, čo všetko ste so svojou kreditkou zaplatili, čiže prehľad vašich transakcií, umožňuje vám zaplatenie splátky jedným kliknutím, a v prípade potreby môžete operatívne povoliť, alebo zakázať platby na internete. Posledne spomenutá funkcia môže byť užitočná, ak cez internet nakupujete len občas, tak môžete nechať platby zakázané a povoliť ich len pred nákupom na nevyhnutne potrebný čas. Môžete si taktiež podľa potreby operatívne meniť denný a mesačný limit pre platbu kreditkou a taktiež limity pre denný a mesačný výber z bankomatu. V prípade straty, alebo krádeže, môžete svoju kreditnú kartu cez aplikáciu okamžite zablokovať.

Aplikácia ZUNO Kreditka je k dispozícii v aplikačných obchodoch pre mobilné platformy Android a iOS. Pre aktiváciu aplikácie je potrebné zadať klientské číslo a heslo, ktoré používate do ZUNO Online bankingu. Následne vám na vaše telefónne číslo, ktoré ste zadali pri aktivácii služby príde potvrdzovací SMS kód. Po jeho zadaní si môžete vytvoriť nový PIN na prihlasovanie sa do aplikácie. Aplikácia má pekný dizajn a prehľadné používateľské rozhranie. Najdôležitejšie údaje teda vyčerpanú sumu a disponibilný zostatok sú zobrazené aj vo forme prehľadného kruhového výsečového diagramu.


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Microsoft predstavil svoju 3D víziu a Surface Book, ktorý by mal výkonom knokautovať konkurenciu

27.10.2016 11:23

V stredu 26. októbra Microsoft predstavil novú zásadnú aktualizáciu Windows 10 s názvom Creators Update (CU), novinky z oblasti gamingu a profesionálny desktop z rodiny Surface. Prezentoval aj inovova ...

Produkty

Luxusný Xiaomi Mi Mix má 6,4“ displej bez rámčeka a so zaoblenými rohmi. Cena vás prekvapí

27.10.2016 00:25

Na nedávnom tlačovom podujatí, kde Xiaomi uviedlo smartfón Mi Note 2, bol predvedený aj ďalší telefón – Mi Mix. Hoci ho spoločnosť predstavila ako „koncept telefónu“, ukázalo sa, že si ho bude možné a ...

Produkty

Xiaomi Mi Note 2 sa veľmi nápadne podobá na Galaxy Note 7. Prichádza s globálnou podporou pásiem LTE

27.10.2016 00:13

Xiaomi v týchto dňoch predstavilo nový smartfón Mi Note 2, ktorý sa nápadne podobá na Samsung Note 7 (dúfajme, že riziko požiaru je menšie). Jeho špecifikácie sú vcelku impozantné: - 5,7-palcový zaob ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Bratislava Game Jam

Najnovšie videá