Image
14.9.2015 0 Comments

Video: SWAN ako prvý operátor na Slovensku demonštroval VoLTE volanie vo svojej 4G sieti

Popri budovaní 4G/LTE siete sa spoločnosť SWAN, a.s., venuje aj testovaniu nových možností jej využitia, medzi ktoré patrí aj technológia VoLTE (Voice over LTE) pre hlasové volania. Nespornou výhodou VoLTE hlasovej technológie je takmer okamžité zostavenie hlasového spojenia v prípade, ak sú volajúci aj volaný zaregistrovaní ako VoLTE účastníci v okamihu zostavovania hovoru. V takom prípade je hlasové spojenie uskutočnené za menej ako 1 sekundu.

Je to významné zlepšenie užívateľskej skúsenosti oproti štandardnej situácii v 4G/LTE sieťach, kde sa pre zostavenie hlasového spojenia musí volajúci aj volaný účastník prepnúť zo 4G do 2G alebo 3G siete pomocou technológie CSFB (Circuit Switched FallBack). To spôsobuje predĺženie doby zostavovania hovoru na 4 až 10 sekúnd. Zároveň kvalita VoLTE hovoru je oveľa vyššia, keďže ide o HD voice.

Autor videa: redakcia PC REVUE

„Momentálne testujeme viacero možností IMS systémov, ktoré sú podmienkou pre spustenie VoLTE služby. VoLTE hovor je možné už dnes uskutočniť v rámci celého pokrytia 4G/LTE signálom SWANu," hovorí Patrik Kollaroci, technický riaditeľ pre mobilnú sieť.

Výzvou pre mobilných operátorov zaoberajúcich sa VoLTE problematikou je situácia na trhu smartfónov. V súčasnosti neexistuje dostatočné množstvo mobilných telefónov podporujúcich technológiu VoLTE. Zároveň mnohé existujúce smartfóny, ktoré VoLTE podporujú, majú problém s kompatibilitou. Je to spôsobené do značnej miery tým, že celosvetové nasadzovanie VoLTE do praxe sa ešte len rozbieha.

Vzhľadom na situáciu s VoLTE terminálmi SWAN zatiaľ neuvažuje o komerčnom spustení VoLTE služby. Avšak bude pokračovať v technologických prípravách na spustenie VoLTE, pokým sa situácia na trhu s VoLTE smartfónmi nezlepší a funkcionalita VoLTE nebude podporovaná a plne funkčná na dostatočnom množstve zariadení od rôznych výrobcov.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Telekomunikácie

Prieskum: Štvrtina mladých Slovákov sleduje televíziu v mobile alebo na tablete. SWAN im ponúka riešenie

08.11.2016 00:18

Poznáte ten idylický obraz, keď si večer celá rodina sadá spolu pred televíznu obrazovku a svorne pozerá program, na ktorom sa jej členovia dohodnú? Podľa prieskumu verejnej mienky takáto pohoda sa z  ...

Telekomunikácie 1

Orange predstavil konvergentné služby a vianočnú ponuku

27.10.2016 00:12

Mobilní operátori počas predvianočného obdobia už tradične zintenzívňujú svoje marketingové aktivity s cieľom prispôsobiť ponuky. Orange na tlačovej konferencii predstavil svoje tromfy, s ktorými chce ...

Telekomunikácie 4

4ka ako prvá na Slovensku prináša totálne neobmedzené volania aj dáta

18.10.2016 00:21

Štvrtý mobilný operátor prináša na slovenský trh ďalšiu novinku z produktovej rady TO. S novinkou TO.∞ za cenu 30 eur na 30 dní prinesie do mobilu neobmedzené množstvo dát v sieti 4ky aj v sieti obcho ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá