Image
19.5.2014 0 Comments

Video: SIGGRAPH láka na konferenciu videoukážkami nových technológií

controllable_face_transfer_human_dog.jpg SIGGRAPH 2014, pravdepodobne najprestížnejšie svetové podujatie v oblasti počítačovej grafiky, ktoré sa uskutoční 10. - 14. augusta, ponúkne aj tentoraz pastvu pre oči.

Predstavené budú „next-gen" technológie a techniky. Medzi najaktívnejších účastníkov aj v tomto roku budú patriť Disney Research či Microsoft Research, ale aj najvýznamnejšie svetové univerzity predstavia najnovšie poznatky z tejto oblasti. Chýbať nebude ani Pixar, Adobe, nVidia a ďalšie veľké mená. Na prilákanie profesionálov sú už pripravené videá s ukážkami nových technológií.

Zameriavajú sa napríklad na dynamiku tekutín, materiály meniace skupenstvo, tu reprezentované roztopením čokoládového zajačika, realistické stvárnenie pohybu tkaniny, antropomorfizáciu psa, čo môže nájsť uplatnenie v animovaných filmoch či videohrách.

Vidieť môžete predmety sa vznášajúce za pomoci mechanického vlnenia, ukážku pokročilej 3D tlače, technológie v oblasti úpravy zvuku.


No chýbať nebude ani hardvér, Disney predstaví systém hmatovej spätnej väzby pre hry na spôsob Leap Motion a nVidia svoj prvý SoC s GPU založeným na architektúre Kepler.

Zdroj: extremetech.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Japonská neurónová sieť vie vyfarbiť čiernobiele obrázky. Vyskúšajte si to

01.12.2016 00:16

Máte čiernobiele fotografie, no radi by ste z nich urobili farebné? Pomôcť vám môže šikovný nástroj založený na neurónovej sieti, ktorý vytvorili japonskí akademici z tokijskej Waseda University. Nás ...

Technológie

Nová zobrazovacia technológia lepšia ako LED. Grafénové bubliny meniace farbu fungujú ako mechanické pixely

30.11.2016 00:19

Výskumníci z Delftskej technologickej univerzity v Holandsku objavili nový typ zobrazovacej technológie: bubliny grafénu, ktoré menia farbu, ako sa rozpínajú a zmršťujú. Vedci tvrdia, že tieto „mechan ...

Technológie

Tesla a SolarCity zabezpečia 100 % energie pre cely ostrov Tau výhradne pomocou solárnych panelov a batérií

28.11.2016 00:19

Tesla v týchto dňoch oficiálne získala spoločnosť SolarCity a spoločne predstavili zaujímavý projekt. Týka sa ostrova Tau so 600 obyvateľmi, ktorý tvorí súčasť súostrovia Americká Samoa. Celý ostrov, ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá