Image
19.5.2014 0 Comments

Video: SIGGRAPH láka na konferenciu videoukážkami nových technológií

controllable_face_transfer_human_dog.jpg SIGGRAPH 2014, pravdepodobne najprestížnejšie svetové podujatie v oblasti počítačovej grafiky, ktoré sa uskutoční 10. - 14. augusta, ponúkne aj tentoraz pastvu pre oči.

Predstavené budú „next-gen" technológie a techniky. Medzi najaktívnejších účastníkov aj v tomto roku budú patriť Disney Research či Microsoft Research, ale aj najvýznamnejšie svetové univerzity predstavia najnovšie poznatky z tejto oblasti. Chýbať nebude ani Pixar, Adobe, nVidia a ďalšie veľké mená. Na prilákanie profesionálov sú už pripravené videá s ukážkami nových technológií.

Zameriavajú sa napríklad na dynamiku tekutín, materiály meniace skupenstvo, tu reprezentované roztopením čokoládového zajačika, realistické stvárnenie pohybu tkaniny, antropomorfizáciu psa, čo môže nájsť uplatnenie v animovaných filmoch či videohrách.

Vidieť môžete predmety sa vznášajúce za pomoci mechanického vlnenia, ukážku pokročilej 3D tlače, technológie v oblasti úpravy zvuku.


No chýbať nebude ani hardvér, Disney predstaví systém hmatovej spätnej väzby pre hry na spôsob Leap Motion a nVidia svoj prvý SoC s GPU založeným na architektúre Kepler.

Zdroj: extremetech.com


Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Všetky nové Tesly už majú HW na samostatnú jazdu s vyššou úrovňou bezpečnosti než s vodičom

24.10.2016 00:22

Tesla vyhlásila, že všetky jej autá vyrobené odteraz budú schopné úplne autonómnej jazdy.  Zverejnila aj demonštračné video ukazujúce samostatne jazdiace auto, v ktorom je človek prítomný „len z právn ...

Technológie 5

Počítače v Microsofte rozpoznávajú reč na rovnakej úrovni ako ľudia

24.10.2016 00:19

Tím inžinierov Microsoftu z divízie umelej inteligencie a výskumu (Artificial Intelligence and Research) sa pochválil (PDF), že ich systém na rozpoznávanie reči dosiahol chybovosť (word error rate – W ...

Technológie 5

V Južnej Kórei už možno surfovať rýchlosťou 52,5 Gb/s. Aj na existujúcom vedení

21.10.2016 00:25

Nová éra gigabitového internetu, UHD videa a služieb s virtuálnou a rozšírenou realitou vyžaduje zavádzanie novej sieťovej infraštruktúry. Juhokórejský operátor SK Broadband preto nasadil do používani ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá