Image
12.12.2012 0 Comments

Vianočný poradca PC REVUE – prehľad mobilných telefónov, 2. časť

Multimediálny telefón

Kategória obsahuje lacnejšie aj drahšie telefóny. Stále však za rozumnú cenu vzhľadom na poskytnuté parametre. Telefónov v tejto kategórii je väčšina a pre mnohých bude hlavným ukazovateľom cena ktorá je však priamo úmerná kvalite a výbave.

poradca-3.jpg

HTC Desire X

Rozmerovo menší smartfón tak akurát do ruky. Ma Super LCD displej s rozlíšením 480 × 800 pixelov a dvojjadrový 1 GHz procesor. Výrobca integroval Beats Audio na zlepšenie hudobného zážitku a poskytol 768 MB RAM. Špecialitou je fotoaparát s rozlíšením 5 MPix, ktorý pri nakrúcaní videa umožňuje vyhotovovať aj fotografie. Vylepšená výbava vďaka HTC Sense poteší tých, ktorí chcú telefón využívať naplno bez toho, aby potrebovali čokoľvek inštalovať. Obsahuje už Android 4.0.

htc_desire_x.jpg

Orientačná cena: 320 EUR

Hodnotenie:

hodnotenie1a.jpg hodnotenie4.jpg hodnotenie2a.jpghodnotenie4.jpg
hodnotenie3a.jpg hodnotenie4.jpg hodnotenie4a.jpg hodnotenie3.jpg

HTC Windows Phone 8S

Dvojjadrový 1 GHz procesor, 512 MB RAM a najnovší Windows Phone 8. Hodí sa pre každého kto si obľúbil tento systém a nechce platiť za technicky pokročilejší model 8X. Má vlastný 4 GB ukladacieho priestoru a podporu microSDHC do 32 GB. 3,5 mm audio konektor, Bluetooth 3.1 a 5 MPix fotoaparát. HTC tradične integrovalo zvukové vylepšenie Beats Audio. Displej s rozlíšením 480 × 800 pixelov má 4" a ochranné sklo Gorilla Glass.

HTC Windows Phone 8S.jpg

Orientačná cena: 320 EUR

Hodnotenie:

hodnotenie1a.jpg hodnotenie4.jpg hodnotenie2a.jpg hodnotenie3.jpg hodnotenie3a.jpghodnotenie3.jpg
hodnotenie4a.jpg hodnotenie3.jpg

LG Optimus L7

Displej s rozlíšením 480 × 800 pixelov a uhlopriečkou 4,3". Kapacita RAM je 512 MB, má vlastný 2,72 GB ukladací priestor a podporu pamäťových kariet. Plnú dátovú konektivitu a vylepšené rozhranie od výrobcu. Fotoaparát má 5 MPix, FM rádio je bez RDS, podporuje NFC. Špičkou je displej NOVA radu IPS na lepšiu čitateľnosť na priamom svetle. Nakrúcanie videa v rozlíšení VGA. Integrovaná je aj funkcia Smart Power na predĺženie životnosti batérie.

LG Optimus L7.jpg

Orientačná cena: 300 EUR

Hodnotenie:

hodnotenie1a.jpghodnotenie3.jpg
hodnotenie2a.jpghodnotenie4.jpg
hodnotenie3a.jpg hodnotenie4.jpg hodnotenie4a.jpg hodnotenie4.jpg

Samsung Galaxy S III mini

Rozmerovo výborný telefón pre používateľov, ktorí chcú špičku na trhu ale nechcú obrí displej. Unikátne vlastnosti v oblasti využitia snímačov nemá žiadny iný telefón na trhu. Do detailu spracované prostredie a celkové možnosti stoja za jeho cenu. Plná konektivita vysoké rozlíšenie displeja a operačná pamäť s kapacitou 1 GB vrátane vnútornej 8 GB na ukladanie dát ho posúvajú medzi high-end modely na trhu. Vhodný je na fotenie aj nakrúcanie HD videa.

Samsung Galaxy S III mini.jpg

Orientačná cena: 360 EUR

Hodnotenie:

hodnotenie1a.jpghodnotenie3.jpg
hodnotenie2a.jpg hodnotenie5.jpg hodnotenie3a.jpg hodnotenie5.jpg hodnotenie4a.jpg hodnotenie3.jpg

Sony Xperia T

Super rýchly procesor s frekvenciou 1,5 GHz a kapacita 1 GB RAM. To je len základ tohto špičkového telefónu z aktuálnej Bondovky. Má HD rozlíšenie na 4,55" displeji, certifikáciu pre PlayStation hry, Walkman, Track ID, špeciálnu aplikáciu na pozeranie filmov a 13 MPix fotoaparát so snímačom EXMOR. High-end telefón za cenu presahujúcu lacnejší notebook má však po každej stránke vylepšenia, ktoré z neho robia hernú konzolu, fotoaparát a funkciami nabitý telefón v jednom.

3_XperiaT_Black_Front.jpg

Orientačná cena: 480 EUR

Hodnotenie:

hodnotenie1a.jpg hodnotenie4.jpg hodnotenie2a.jpg hodnotenie5.jpg hodnotenie3a.jpg hodnotenie5.jpg hodnotenie4a.jpg   hodnotenie2.jpg


Manažérsky telefón

Cena bokom, toto sú počítače do vrecka určené na prácu a samozrejme funkčne vybavené multimediálne Top modely. V mnohých prípadoch nahradia na cestách notebook a majú spĺňať najvyššie nároky na moderné zariadenie do vrecka.

Apple iPhone 5

Technologický nabitý telefón vrátane platformy, ktorá je už roky preverená miliónmi používateľov. iPhone nie je len štýlová ikona, ale prepracovaný telefón, ktorý je vidieť nielen v rukách mládeži ale aj manažérov. Má 4" displej s rozlíšením 1136 × 640 pixelov, 8 MPix fotoaparát, plnú dátovú konektivitu, dvojjadrový CPU s frekvenciou 1,2 GHz, výkonný grafický čip, 1 GB RAM alebo napríklad Bluetooth 4. Softvérová výbava iOS poskytuje prepracované aplikácie. Telefón je zároveň aj herná konzola a multimediálny prehrávač v štýle iPod touch.

iphone5.jpeg

Orientačná cena: 679 EUR / 16 GB verziu

Hodnotenie:

hodnotenie1a.jpg hodnotenie5.jpg hodnotenie2a.jpg hodnotenie3.jpg hodnotenie3a.jpg hodnotenie5.jpg hodnotenie4a.jpg hodnotenie3.jpg

BlackBerry Bold 9900

Klasický pracovný telefón pre používateľov, ktorí chcú vybavovať emaily a mať neustále dosah na svoju mobilnú kanceláriu. Rozlíšenie 2,8" displeja VGA a dlhším rozmerom na horizontálnej osi sa hodí na prezeranie webu aj čítanie textov. Nespornou výhodou je QWERTY klávesnica. CPU má frekvenciu 1,2 GHz, 768 MB RAM na aplikácie, GPS v rátane BlackBerry Maps, rozšírenie 8 GB pamäti o ďalších 32 GB, Wi-Fi, NFC a 5 MPix fotoaparát. Okrem práce zvládne aj multimédiá.

BBB9900.jpg

Orientačná cena: 480 EUR

Hodnotenie:

hodnotenie1a.jpg hodnotenie4.jpg hodnotenie2a.jpghodnotenie4.jpg
hodnotenie3a.jpg hodnotenie4.jpg hodnotenie4a.jpg hodnotenie4.jpg

Nokia Lumia 900

Najvýkonnejší model z radu Lumia so systémom Windows Phone 7.5, pre ktorý bude začiatkom roka nová aktualizácia na WP 7.8. Má 4,3" displej s rozlíšením 480 × 800 pixelov. Technológia displeja je ClearBlack AMOLED a je chránené lemovaním proti poškriabaniu ak ho otočíte displejom nadol. Samozrejme nechýba Gorilla Glass. Rozmerovo väčší telefón poslúži na sledovanie filmov, čítanie kníh, vhodný je aj na prehliadanie webu alebo prácu s kancelárskym balíkom Microsoft Office. Na jednom nabitie s prehľadom vydrží po celý deň. Vo výbave sú Nokia Mapy, cestovné poriadky, a ďalšie špeciálne aplikácie od výrobcu.

Nokia Lumia 900.jpg

Orientačná cena: 480 EUR

Hodnotenie:

hodnotenie1a.jpg hodnotenie5.jpg hodnotenie2a.jpghodnotenie4.jpg
hodnotenie3a.jpghodnotenie3.jpg
hodnotenie4a.jpghodnotenie5.jpg

Samsung Galaxy Note 2

Rozmerný 5,5" displej s HD rozlíšením radu HD Super AMOLED je vskutku impozantný. Kto nechce tablet ale rozmernejší telefón na prácu s unikátnymi funkciami a dotykovým perom, toto je správna voľba. V systéme je podpora písania na displej priamo v aplikáciách a na najnáročnejšie úlohy oceníte 2 GB RAM. Štvorjadrový procesor s frekvenciou 1,6 GHz zabezpečuje plynulosť systému aj plynulé písanie po obrazovke. Kapacita batérie je 3100 mAh. Plná dátová konektivita, podpora synchronizácie s PC cez Kies Air, prehrávanie Full HD videa, 8 MPix fotoaparát, to sú len detaily. Telefón ponúka na prácu aj multimédiá podstatne viac.

GalaxyNote2.jpg

Orientačná cena: 600 EUR

Hodnotenie:

hodnotenie1a.jpg hodnotenie5.jpg hodnotenie2a.jpg hodnotenie5.jpg hodnotenie3a.jpg hodnotenie5.jpg hodnotenie4a.jpg hodnotenie4.jpg

Samsung Galaxy S III

HD Super AMOLED displej s uhlopriečkou 4,8" je určený pre náročnejších používateľov. Rozmerovo väčší telefón má HD rozlíšenie a výkonný štvorjadrový procesor. Nakrúca Full HD video, sledovať video môžete aj v okne nad ostatnými aplikáciami, špeciálna podpora senzorov robí z telefónu unikátny kúsok na prácu aj zábavu. Podporuje rozšírenie kartami microSDXC až do kapacity 64 GB. Fotoaparát má 8 MPix a umožňuje fotenie viac snímok v jednej dávke a prakticky okamžité fotenie bez čakania.

Samsung Galaxy S III.jpg

Orientačná cena: 550 EUR

Hodnotenie:

hodnotenie1a.jpg hodnotenie5.jpg hodnotenie2a.jpg hodnotenie5.jpg hodnotenie3a.jpg hodnotenie5.jpg hodnotenie4a.jpg hodnotenie4.jpg 

Odolný telefón

Modely vhodné najmä do vonkajšieho pracovného prostredia. Hodia sa na stavbu, do prírody, skrátka všade, kde je riziko poškodenia väčšie a kde treba telefón s odolnosťou proti vode, prachu a upravenou formou ovládania.

Emporia Solid PLUS

Extra odolný telefón prežije aj utopený vo vode, má pogumované boky a telo z tvrdého plastu. Má certifikáciu IP67. Batéria je chránená skrutkou a zadný kryt má pogumované istenie. Jasný OLED displej je dobre čitateľný aj na slnku. Telefón umožňuje zobraziť extra veľké fonty, má Bluetooth, možnosť uložiť navrch zoznamu päť najdôležitejších kontaktov. Kapacita pamäti je 500 kontaktov. Podporuje odosielani SMS správ a má bohatú funkčnú výbavu, v ktorej nájdete kalendár, budík alebo GPS navigáciu. Nechýba LED svetlo a rýchly prístup k funkciám cez bočné tlačidlá.

EmporiaSolid.jpg

Orientačná cena: 150 EUR

Hodnotenie:

hodnotenie1a.jpg hodnotenie5.jpg hodnotenie2a.jpg hodnotenie5.jpg hodnotenie3a.jpg hodnotenie5.jpg hodnotenie4a.jpg hodnotenie4.jpg

EVOLVE Gladiator

Telefón s certifikáciou IP68 je odolný, telo je pogumované a prežije pády, prašné prostredie aj pobyt vo vode. Ochrana displeja je cez dvojvrstvové sklo a vďaka silnej baterke vydrží v pohotovostnom režime až 5 mesiacov. Do pamäte uložíte 500 kontaktov, vstavaná pamäť na dáta má kapacitu 1,8 GB. Má vibračné zvonenie, VGA fotoaparát, digitálny záznamník, FM rádio a prehrávanie audio a video súborov.

EvolveGladiator.jpg

Orientačná cena: 120 EUR

Hodnotenie:

hodnotenie1a.jpg hodnotenie5.jpg hodnotenie2a.jpg hodnotenie5.jpg hodnotenie3a.jpg hodnotenie5.jpg hodnotenie4a.jpghodnotenie5.jpg

Sonim XP2.1 Spirit

Konštrukcia telefónu je zo sklených vlákien, nylónu a magnézia a odolá aj mrazom. Aj v tomto prípade je zastúpená certifikácia IP67. Farebný TFT displej má QVGA rozlíšenie a podporuje rýchle dátové prenosy. Vo výbave je ďalej 3 MPix fotoaparát s LED bleskom a extra hlasitý reproduktor na hlasité telefonovanie. Kapacita pamäte sa dá rozšíriť cez microSDHC kartu do 8 GB. Nabíja sa cez microUSB konektor a má webový prehliadač, FM rádio, podporu prehrávania audio a video súborov.

SonimXP.jpg

Orientačná cena: 180 EUR

Hodnotenie:

hodnotenie1a.jpg hodnotenie5.jpg hodnotenie2a.jpghodnotenie4.jpg
hodnotenie3a.jpg hodnotenie4.jpg hodnotenie4a.jpg hodnotenie4.jpg 


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Dizajnér navrhol nábytok, ktorý sa poskladá sám

20.01.2017 00:05

Máte problém s dopravou či montážou novozakúpeného nábytku? Mladému dizajnérovi sa podarilo tento problém vyriešiť. Plocho balený nábytok uľahčuje prepravu, keď však príde na jeho montáž, zostávajú m ...

Produkty

Rozmery Samsung Galaxy S8 a S8 Plus naznačujú, že pôjde o takmer bezrámčekové telefóny s veľkými displejmi

20.01.2017 00:30

Väčšia verzia nového vlajkového modelu Samsungu Galaxy S8 Plus bude mať rozmery 152,38 × 78,51 × 7,94 mm. Tvrdí to web  GSM Arena na základe 3D renderov, ktoré získal od výrobcu krytov. Bude teda vyšš ...

Produkty

Začína sa nová séria rýchlostných pretekov elektromobilov. Upravená Tesla vraj zrýchli z 0 na 100 km/h za 2,1 s

20.01.2017 00:20

Vlani usporiadatelia ohlásili popri Formule E, najznámejších pretekoch elektromobilov, aj novú sériu Electric GT Championship. Ako pretekárske auto sa v nej použije Tesla Model S P100D. Ide o uprave ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocer TASK

Najnovšie videá