Image
6.11.2015 0 Comments

Vianoce na internete sú už tu.

Napriek tomu, že Vianočné obdobie sa začne až o pár týždňov, mnohí z nás prípravu na najkrajšie sviatky roka zahájili už teraz. Potvrdzujú to aj skúsenosti najväčších hráčov slovenského e-commerce.

Platba kartou vám pomôže

Pokiaľ ste už aj vy zahájili prípravu na vianočné nákupy, ktoré jednoznačne patria k najmasovejším a zároveň aj k najnákladnejším sviatkom roka, urobili ste dobre. Môžete si spraviť pekný prehľad a nakúpiť si darčeky bez stresu.K tomu vám pomôže aj rýchla platba kartou. „Aby ste sa na Vianoce vyhli stresu a chaosu, odporúčame nákupy zahájiť čím skôr. Svet na internete sa točí trošku rýchlejšie a skôr, teda tak o koľko skôr sa tu nákupy začnú, o to skôr sa aj skončia," tvrdí odborník na internetové platby, Róbert Kabina, zo spoločnosti Besteron. „Vaše nákupy vie dokonca urýchliť aj taká vec, akou je forma platby. Preto vždy, ak môžete zvoľte rýchlu platbu kartou a efektívny dovoz kuriérom. Vyhnete sa tak dlhému čakaniu a zbytočným radám na poštách," O tom, že Slováci si skutočne platby kartou obľúbili, svedčia aj štatistiky spoločnosti MasterCard. „Podľa našich najnovších prieskumov až 28% ľudí platí kartou denne. V porovnaní s predchádzajúcim rokom 2014 je to nárast o 4%. Rovnaký nárast sme zaznamenali u ľudí, ktorí platia kartou aspoň dvakrát týždenne - tam bol nárast z 40% na 44%," informuje Milan Laitl, zo spoločnosti MasterCard.

Rodičia nakupujú hračky v predstihu

Záujem o nakupovanie na internete sa každoročne zvyšuje s príchodom jesene. Potvrdzujú to aj štatistiky cenového porovnávača Pricemania.sk. „Podľa našich štatistík od 1.9. až do dnešných dní evidujeme zvyšujúci sa záujem najmä o elektroniku, ale aj nábytok. Prezeranosť cestovných kufrov a bicyklov je síce typicky letnou záležitosťou, ktorá však pretrváva až do polovici jesene. V tomto období sú už medzi najprezeranejšími kategóriami na Pricemania.sk aj hračky a predmety pre deti - detské pušky a pištole, detské šliapacie vozidlá, detské korčule na ľad, kolobežky, bábiky, plyšové hračky, odrážadlá, hrazdičky. Je teda zrejmé, že darčeky od Ježiška už rodičia pre svoje deti vyberajú s predstihom," tvrdí Michal Král z portálu Pricemania.


„Tento rok očakávame, že medzi najprezeranejšími kategóriami zarezonujú znovu mobilné telefóny. Uvidíme, či im aj tento rok bude patriť prvá priečka, alebo uvoľnia miesto nejakej dravejšej kategórii," dodáva Michal Král.

Bezpečne a rýchlo

Pokiaľ chcete svoje darčeky nakúpiť skutočne bezpečne, rozhodnite sa pre nákup cez overenú platobnú bránu, akou je napríklad Besteron, ktorý dokáže ušetriť množstvo času s dodávkou tovaru.Tento najrýchlejší platobný systém zabezpečí priamy prevod peňazí klienta na dodávateľský účet, a tým sa zrýchľuje aj efektivita samotného vybavenia objednávky. Pokiaľ sa rozhodnete o platbu kartou cez inú platobnú bránu, majte na pamäti niekoľko pravidiel, týkajúcich sa bezpečnosti. „V žiadnom prípade neplaťte cez otvorenú verejne dostupnú sieť wi-fi, ktorá je častom rajom pre hackerov a mohli by sa ľahko zneužiť vaše údaje. Pri prekliknutí do platobnej zóny by sa vám v lište malo objaviť pred adresou https, čo znamená, že stránka je kontrolovaná a bezpečná a vlastní SSL certifikát. Ďalšou možnosťou je tzv. 3Dsecure, čo znamená, že platba sa overuje rovno na troch stranách - u poskytovateľa služby (e-shop), zadávateľa (vy) a spoločnosti, ktorá kartu vydala. Preto je najlepšie platiť v takom e-shope, ktorý má obe tieto označenia," upozorňuje Róbert Kabina.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá