Image
5.5.2014 0 Comments

Verifikácia v dvoch krokoch už aj pre PC. Pri prihlasovaní do konta už nepotrebujete vyťahovať mobil

authy_294.png Aplikáciu Authy používa pravidelne viac ako 600 tisíc používateľov. Majú ju nainštalovanú v telefóne alebo tablete a generuje im prístupové kódy, ktoré je potrebné zadať, ak je aktívna verifikácia v dvoch krokoch. Teraz je aplikácia dostupná aj pre počítače.

Authy mohli v minulosti využívať majitelia Macov. Teraz si službu stiahnu aj používatelia operačného systému Windows. Hoci je distribuovaná cez obchod Chrome Store, funguje aj v prípade, že Chrome nepoužívate ako svoj primárny prehliadač. Používateľom prehliadača od Googlu však ponúka samostatné rozšírenie, ktoré zjednodušuje prístup ku generovaným tokenom.

Pri prihlasovaní do konta už nepotrebujete vyťahovať a hľadať mobil, potrebné kódy máte priamo v prehliadači. Kódy nemusíte ručne prepisovať, skopírujete si ich do schránky. Údaje si však môžete ochrániť heslom. Týmto spôsobom zamedzíte neautorizovanému prístupu ku generovaným kódom.

Výbornou vlastnosťou služby je aj podpora viacerých zariadení. Kódy si vygenerujete na tablete, smartfóne aj počítači. Nové zariadenie pridáte do svojho konta autorizovaním pomocou SMS správy alebo iným zariadením. Aplikáciu pre PC sťahujte z Chrome Store.

Zdroj: blog.authy.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Bezpečnosť

Hacking kreditky za šesť sekúnd. Zločinci môžu bez problémov získať všetky údaje o platobnej karte

08.12.2016 00:13

Vedci z Newcastle University prišli na spôsob, ako môžu zločinci za menej ako 6 sekúnd zistiť číslo, dátum platnosti a bezpečnostný kód na kreditnej alebo debetnej karte Visa. Je to vraj „nebezpečne ľ ...

Bezpečnosť

Čísla kreditiek už nelákajú. Kyberzločinci sa zameriavajú na lekárske záznamy, čísla sociálneho zabezpečenia a útoky DDoS.

07.12.2016 00:12

V dnešnej modernej a čoraz viac prepojenej dobe sú dáta používateľov, korporácií či štátnych inštitúcií pod neustále rastúcim tlakom. Tieto dáta predstavujú poklad v rukách kyberkriminálnikov a  trend ...

Bezpečnosť 2

Ovplyvnilo Rusko americké prezidentské voľby? Podľa expertov boli niektoré hlasovacie prístroje infikované

06.12.2016 00:16

Podľa kyberbezpečnostnej firmy FireEye ruská vláda počas kampane pred americkými prezidentskými voľbami nielen vykonávala hackerské útoky, ale využívala aj sociálne siete na ovplyvňovanie názorov. Šír ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá