9.4.2015 0 Comments

Verbatim predstavuje stropné LED panely na neoslňujúce a rovnomerné osvetlenie kancelárií

Verbatim uvádza na trh rad vysokovýkonných stropných LED panelov, ktoré neoslňujú a neblikajú. Sú dostupné vo vyhotovení s dvoma rôznymi difúzormi: prizmatická verzia produkujúca jemné, rozptýlené svetlo, ktoré zabraňuje nepríjemným odleskom na pracoviskách, a vyhotovenie s vysokým svetelným tokom na použitie v chodbách a halách.

LED panely Verbatim sú dostupné v štandardnej veľkosti 600 × 600 mm s ultratenkým bielym krytom na nenápadné vstavanie do zavesených stropných mriežkových podhľadov. Tento 45 W LED panel využíva polykarbonátové difúzory, ktoré vyhovujú skúške žeravou slučkou 850 °C, čo je podľa európskych noriem (EN 60598-1) požiadavka na svietidlá vo verejne prístupných budovách v mnohých krajinách EÚ.

Panely Verbatim zároveň eliminujú blikanie (mihanie) vďaka využitiu pokročilého LED predradníka (napájača). Blikanie (mihanie) je kolísanie vyžarovaného svetla v čase, ktoré môže spôsobiť nepríjemné vizuálne pocity, a mnohé štúdie ukázali, že blikanie (mihanie) s vrcholom pri určitých vlnových dĺžkach môže spôsobiť únavu očí, stratu koncentrácie a bolesti hlavy. Potenciálne existuje ešte viac závažných zdravotných problémov pre koncových používateľov, ktorí trpia epilepsiou, migrénou alebo chronickým únavovým syndrómom.

Pokiaľ ide o bezpečnosť a ochranu zdravia pri práci, LED panely Verbatim majú ďalšiu nemenej dôležitú vlastnosť. Poskytujú rozptýlené svetlo s indexom oslnenia UGR nižším než 19. UGR je základným meradlom na kontrolu oslnenia podľa európskej normy EN 12464-1. Ukazuje približné oslnenie svietidlami pre daného pozorovateľa na určitom mieste a dané usporiadanie svietidiel v pravouhlej miestnosti. Maximálne povolené hodnoty UGR v kanceláriách sú: menej než 19 na pracovisku, 22 na recepcii a 25 v chodbách.

„Spojením vynikajúcej energetickej účinnosti a dlhej životnosti až 50 000 hodín poskytujú „neblikajúce" a neoslňujúce LED panely Verbatim lepšie osvetlené prostredie, ktoré je bezpečné, pohodlné a produktívne pre tých, ktorí pracujú v kanceláriách, školách, univerzitách a ďalších pracoviskách. Panely navyše ponúkajú omnoho väčšiu účinnosť, spoľahlivosť a dlhšiu životnosť než žiarivky," hovorí Dick C. Hoogerdijk, generálny manažér Verbatimu pre segment LED v regióne EUMEA.

Vďaka inovatívnej konštrukcii svietenia z orámovania panela poskytujúcej dokonale rovnomerné osvetlenie plochy je kryt LED panela Verbatim extrémne tenký. LED panel aj vďaka profesionálnej optike a pokročilému ovládaniu jasu poskytuje možnosť jeho riadenia.

Štandardný stropný LED panel Verbatim s vysokým svetelným tokom (produkt č. 52440) produkuje svetelný tok 4 000 lm a merný výkon 89 lm/W. Prizmatický LED panel (52441) s obmedzením oslnenia poskytuje svetelný tok 3 800 lm a merný výkon 84 lm/W.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Banky chcú rozšíriť projekt elektronickej komunikácie

09.12.2016 16:16

Slovenská banková asociácia chce rozšíriť projekt elektronickej komunikácie medzi bankami a štátnymi inštitúciami. Cieľom projektu iniciovaného asociáciou a bankami je zjednodušenie, zrýchlenie a zefe ...

Tlačové správy

V rebríčku Technology Fast 500 sa umiestnili štyri firmy zo SR

09.12.2016 16:14

Medzi najrýchlejšie rastúce technologické spoločnosti v Európe sa tento rok prebojovali štyri slovenské firmy. V rebríčku Technology Fast 500 zostavenom pre Európu, Blízky východ a Afriku (EMEA región ...

Tlačové správy

ČR: Rýchlosť, štýl, ostrosť: Monitory AOC k Vianociam

09.12.2016 15:00

Noci jsou delší, studenější a sváteční čas je za rohem. Zatímco někteří už mají na svém vánočním nákupním seznamu vše odfajfkováno, jiní ještě hledají ten pravý dárek. Společnost AOC přichází se čtyřm ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá