9.4.2015 0 Comments

Verbatim predstavuje stropné LED panely na neoslňujúce a rovnomerné osvetlenie kancelárií

Verbatim uvádza na trh rad vysokovýkonných stropných LED panelov, ktoré neoslňujú a neblikajú. Sú dostupné vo vyhotovení s dvoma rôznymi difúzormi: prizmatická verzia produkujúca jemné, rozptýlené svetlo, ktoré zabraňuje nepríjemným odleskom na pracoviskách, a vyhotovenie s vysokým svetelným tokom na použitie v chodbách a halách.

LED panely Verbatim sú dostupné v štandardnej veľkosti 600 × 600 mm s ultratenkým bielym krytom na nenápadné vstavanie do zavesených stropných mriežkových podhľadov. Tento 45 W LED panel využíva polykarbonátové difúzory, ktoré vyhovujú skúške žeravou slučkou 850 °C, čo je podľa európskych noriem (EN 60598-1) požiadavka na svietidlá vo verejne prístupných budovách v mnohých krajinách EÚ.

Panely Verbatim zároveň eliminujú blikanie (mihanie) vďaka využitiu pokročilého LED predradníka (napájača). Blikanie (mihanie) je kolísanie vyžarovaného svetla v čase, ktoré môže spôsobiť nepríjemné vizuálne pocity, a mnohé štúdie ukázali, že blikanie (mihanie) s vrcholom pri určitých vlnových dĺžkach môže spôsobiť únavu očí, stratu koncentrácie a bolesti hlavy. Potenciálne existuje ešte viac závažných zdravotných problémov pre koncových používateľov, ktorí trpia epilepsiou, migrénou alebo chronickým únavovým syndrómom.

Pokiaľ ide o bezpečnosť a ochranu zdravia pri práci, LED panely Verbatim majú ďalšiu nemenej dôležitú vlastnosť. Poskytujú rozptýlené svetlo s indexom oslnenia UGR nižším než 19. UGR je základným meradlom na kontrolu oslnenia podľa európskej normy EN 12464-1. Ukazuje približné oslnenie svietidlami pre daného pozorovateľa na určitom mieste a dané usporiadanie svietidiel v pravouhlej miestnosti. Maximálne povolené hodnoty UGR v kanceláriách sú: menej než 19 na pracovisku, 22 na recepcii a 25 v chodbách.

„Spojením vynikajúcej energetickej účinnosti a dlhej životnosti až 50 000 hodín poskytujú „neblikajúce" a neoslňujúce LED panely Verbatim lepšie osvetlené prostredie, ktoré je bezpečné, pohodlné a produktívne pre tých, ktorí pracujú v kanceláriách, školách, univerzitách a ďalších pracoviskách. Panely navyše ponúkajú omnoho väčšiu účinnosť, spoľahlivosť a dlhšiu životnosť než žiarivky," hovorí Dick C. Hoogerdijk, generálny manažér Verbatimu pre segment LED v regióne EUMEA.

Vďaka inovatívnej konštrukcii svietenia z orámovania panela poskytujúcej dokonale rovnomerné osvetlenie plochy je kryt LED panela Verbatim extrémne tenký. LED panel aj vďaka profesionálnej optike a pokročilému ovládaniu jasu poskytuje možnosť jeho riadenia.

Štandardný stropný LED panel Verbatim s vysokým svetelným tokom (produkt č. 52440) produkuje svetelný tok 4 000 lm a merný výkon 89 lm/W. Prizmatický LED panel (52441) s obmedzením oslnenia poskytuje svetelný tok 3 800 lm a merný výkon 84 lm/W.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Zomrel Eugene Cernan, ako posledný kráčal po povrchu Mesiaca

17.01.2017 08:00

Rodák zo Chicaga, ktorého rodičia pochádzali z Česka a Slovenska, sa dožil 82 rokov. Vo veku 82 rokov zomrel v pondelok americký astronaut česko-slovenského pôvodu Eugene Cernan, ktorý bol zatiaľ po ...

Tlačové správy

Slovenskí obchodníci sa stretnú v ocenení Mastercard Obchodník roka

17.01.2017 07:44

Už štvrtým rokom bude na Slovensku vyhlásene prestížne ocenenie Mastercard Obchodník roka. Obchodníci budú súťažiť celkovo v 10 kategóriách. Spolu so začiatkom tohto ročníka, 16. januára, bude spusten ...

Tlačové správy

Autopriemysel plánuje vybudovať 10 nových technologických centier

17.01.2017 07:33

Dodávateľské firmy v automobilovom priemysle na Slovensku plánujú v najbližších 12 mesiacoch prijať 260 nových výskumno-vývojových pracovníkov. Viac ako dve tretiny týchto firiem zároveň  deklarovali ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITSMF jar

Najnovšie videá