1.10.2012 0 Comments

Verbatim predstavuje LED zdroje s výnimočným podaním farieb a svetelným tokom

Verbatim predstavil rad špičkových LED zdrojov na profesionálne využitie určených na nahradenie halogénového osvetlenia, najmä v obchodoch, reštauráciách a hoteloch. Najnovšie energeticky úsporné LED bodové reflektory spoločnosti Verbatim poskytujú zákazníkom vynikajúce podanie farieb.

Sú vyrábané s indexom podania farieb (CRI) v minimálnej výške 95 a širokým spektrom farebnej teploty v rozmedzí od 2 700 do 4 000 K. Vysoká hodnota CRI pri LED zdrojoch zaisťuje, že farby a tóny pleti vyzerajú čo najprirodzenejšie, takmer identicky ako pri bežnom dennom svetle.

LED zdroje PAR16 GU10 dodávajúce „teplo bielu" farebnú teplotu 2 700 K, sú k dispozícii vo verziách 6 W a 8,5 W ako náhrada 35 W a 50 W halogénovej žiarovky. Sú ideálne na použitie v hoteloch, reštauráciách, múzeách a konferenčných centrách, ale aj v domácnostiach: na schodištiach, chodbách alebo v kuchyniach. LED zdroj 14,5 W PAR30 E27 nahradzuje 75 W halogénovú žiarovku obvykle používanú vo výkladných skriniach obchodov, v showroomoch a iných vystavovacích plochách. So svojou „neutrálne bielou" farebnou teplotou 4 000 K ponúka LED zdroj svetelný tok 680 lúmenov a vytvára farebne jednoliate osvetlenie.

„Nové LED zdroje s vysokými hodnotami CRI prinášajú našim profesionálnym zákazníkom väčšiu možnosť výberu. Tí totiž požadujú veľmi presné a reálne zobrazenie farieb v porovnaní s konvenčnými halogénovými žiarovkami," vysvetľuje Jeanine Chrobák-Kando, Business Development Manager, LED Verbatim EMEA. „Pomocou bodového osvetlenia s vysokým CRI kombinovaného s teplými alebo chladnými odtieňmi môžete navodiť požadovanú atmosféru, zvýrazniť či pridať intenzitu osvetlenia pre konkrétne miesta alebo objekty v obchodoch, reštauráciách či hoteloch."

Súčasťou profesionálneho radu Verbatim je tiež nedávno predstavený LED zdroj AR111 ponúkajúci výstup 750 lúmenov a skrátený tvar, vhodný na modernizáciu maloobchodných predajní. Vďaka uhlu svetelného lúča 25° je ideálnou voľbou pre bodové osvetlenie v obchodoch. Verbatim takisto vyvinul 7 W LED zdroj PAR16 GU 10 s výstupom 370 lúmenov ako náhradu za 50 W halogénovú žiarovkou, vhodný na zvýrazňujúce a doplnkové osvetlenie.

Stmievateľný 3,5 W LED zdroj typu sviečka so svetelným tokom 150 lúmenov je ďalším pozoruhodným prírastkom do profesionálneho radu. Vďaka svetelnej teplote 2 700 K vyžaruje príjemne tlmené svetlo a je ideálnym energeticky úsporným riešením pre lustre.

I keď je Verbatim známy ako priekopník v ukladaní dát, v oblasti osvetlenia siahajú korene tejto značky viac než polstoročie do minulosti. S podporou odborných znalostí Mitsubishi Chemical Corporation predstavuje portfólio LED produktov spoločnosti Verbatim technológiu, pri ktorej je možné sa vždy spoľahnúť na prvotriedny výkon, kompatibilitu a kvalitu.

Verbatim LED zdroje sú dostupné v on-line obchode spoločnosti Verbatim (www.verbatim.com) a prostredníctvom veľko- a maloobchodníkov s elektroproduktmi.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

10 trendov v oblasti podnikových sietí v roku 2017

14.01.2017 00:20

Stojíme na pokraji zásadných technologických zmien. Uplynulý rok vydláždil cestu a pripravil podmienky pre budúcnosť, ktorá rýchlo získava jasné obrysy. V roku 2017 môžeme očakávať týchto desať zmien, ...

Biznis 4

Vybudovanie Národného systému dopravných informácií stálo 14,2 milióna eur, jeho prevádzka vyjde ročne na 1,5 milióna eur

11.01.2017 00:05

Nový web z dielne ministerstva dopravy informuje o dopravných nehodách, aktuálnych zdržaniach na cestách či meškaniach vlakov, ale aj o počasí a údržbe na dopravných komunikáciách. Národný systém dopr ...

Biznis

Gartner: Trh PC, tabletov a mobilných telefónov do roku 2018 neporastie

09.01.2017 00:15

Celosvetové kombinované dodávky PC, tabletov, ultraprenosných notebookov a mobilných telefónov podľa analytikov spoločnosti Gartner v tomto roku neporastú. Ich celkový objem tak dosiahne v roku 2017 2 ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocer TASK

Najnovšie videá