1.10.2012 0 Comments

Verbatim predstavuje LED zdroje s výnimočným podaním farieb a svetelným tokom

Verbatim predstavil rad špičkových LED zdrojov na profesionálne využitie určených na nahradenie halogénového osvetlenia, najmä v obchodoch, reštauráciách a hoteloch. Najnovšie energeticky úsporné LED bodové reflektory spoločnosti Verbatim poskytujú zákazníkom vynikajúce podanie farieb.

Sú vyrábané s indexom podania farieb (CRI) v minimálnej výške 95 a širokým spektrom farebnej teploty v rozmedzí od 2 700 do 4 000 K. Vysoká hodnota CRI pri LED zdrojoch zaisťuje, že farby a tóny pleti vyzerajú čo najprirodzenejšie, takmer identicky ako pri bežnom dennom svetle.

LED zdroje PAR16 GU10 dodávajúce „teplo bielu" farebnú teplotu 2 700 K, sú k dispozícii vo verziách 6 W a 8,5 W ako náhrada 35 W a 50 W halogénovej žiarovky. Sú ideálne na použitie v hoteloch, reštauráciách, múzeách a konferenčných centrách, ale aj v domácnostiach: na schodištiach, chodbách alebo v kuchyniach. LED zdroj 14,5 W PAR30 E27 nahradzuje 75 W halogénovú žiarovku obvykle používanú vo výkladných skriniach obchodov, v showroomoch a iných vystavovacích plochách. So svojou „neutrálne bielou" farebnou teplotou 4 000 K ponúka LED zdroj svetelný tok 680 lúmenov a vytvára farebne jednoliate osvetlenie.

„Nové LED zdroje s vysokými hodnotami CRI prinášajú našim profesionálnym zákazníkom väčšiu možnosť výberu. Tí totiž požadujú veľmi presné a reálne zobrazenie farieb v porovnaní s konvenčnými halogénovými žiarovkami," vysvetľuje Jeanine Chrobák-Kando, Business Development Manager, LED Verbatim EMEA. „Pomocou bodového osvetlenia s vysokým CRI kombinovaného s teplými alebo chladnými odtieňmi môžete navodiť požadovanú atmosféru, zvýrazniť či pridať intenzitu osvetlenia pre konkrétne miesta alebo objekty v obchodoch, reštauráciách či hoteloch."

Súčasťou profesionálneho radu Verbatim je tiež nedávno predstavený LED zdroj AR111 ponúkajúci výstup 750 lúmenov a skrátený tvar, vhodný na modernizáciu maloobchodných predajní. Vďaka uhlu svetelného lúča 25° je ideálnou voľbou pre bodové osvetlenie v obchodoch. Verbatim takisto vyvinul 7 W LED zdroj PAR16 GU 10 s výstupom 370 lúmenov ako náhradu za 50 W halogénovú žiarovkou, vhodný na zvýrazňujúce a doplnkové osvetlenie.

Stmievateľný 3,5 W LED zdroj typu sviečka so svetelným tokom 150 lúmenov je ďalším pozoruhodným prírastkom do profesionálneho radu. Vďaka svetelnej teplote 2 700 K vyžaruje príjemne tlmené svetlo a je ideálnym energeticky úsporným riešením pre lustre.

I keď je Verbatim známy ako priekopník v ukladaní dát, v oblasti osvetlenia siahajú korene tejto značky viac než polstoročie do minulosti. S podporou odborných znalostí Mitsubishi Chemical Corporation predstavuje portfólio LED produktov spoločnosti Verbatim technológiu, pri ktorej je možné sa vždy spoľahnúť na prvotriedny výkon, kompatibilitu a kvalitu.

Verbatim LED zdroje sú dostupné v on-line obchode spoločnosti Verbatim (www.verbatim.com) a prostredníctvom veľko- a maloobchodníkov s elektroproduktmi.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Šiesty ročník STARTUP AWARDS pozná víťazov a obsahom aj návštevnosťou prekonal všetky predchádzajúce

06.12.2016 00:15

Tohtoročné Startup Awards, ktoré sa konali v piatok 2. decembra v bratislavskom Istropolise, už majú svojich víťazov. V súťaži vyberala zahraničná odborná porota spomedzi dvanástich nápadov celkom v š ...

Biznis

Amazon bude prevážať dáta v kamiónoch. Chce tak ušetriť čas

05.12.2016 10:02

Na svojej používateľskej konferencii re:Invent predstavil Amazon nový spôsob, ako môžu zákazníci presúvať veľké objemy dát do jeho cloudovej služby Amazon Web Services (AWS). Pre veľké firmy, ktoré c ...

Biznis 1

Xiaomi vraj neutrpí poklesom predaja smartfónov, živia ho iné zdroje

02.12.2016 00:19

Prepad predaja smartfónov na čínskom trhu nebude mať významný dosah na spoločnosť Xiaomi, pretože bude kompenzovaný predajom inteligentných domácich spotrebičov a príjmami zo softvéru. Povedal to star ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá