27.2.2013 0 Comments

Verbatim plánuje masívny rast s novými produktmi v profesionálnom a spotrebiteľskom osvetlení

Pretože trh s LED osvetlením neustále rozkvitá, predstavuje spoločnosť Verbatim rýchlo svoje nové špičkové produkty, aby ťažila z tohto očakávaného rastu. Pre Verbatim predstavuje táto expanzia do oblasti LED osvetlenia budúcnosť pre jeho obchodné aktivity. Očakáva sa, že tržby z LED produktov z nich urobia do roku 2015 jednu z najdôležitejších kategórií produktov v portfóliu značky Verbatim.

Verbatim, asi najznámejší čoby priekopník v oblasti technológií na ukladanie dát, kde sa angažuje od roku 1969, teraz vďaka kľúčovým technológiám Mitsubishi Chemicals Corporation (MCC) úspešne tvorí budúcnosť LED osvetlenia.

Už od čias získavania skúseností v oblasti ukladania dát, Verbatim vždy dokazoval svoju odbornú vyspelosť v schopnosti rýchlo vyvíjať nové výrobky a teraz chce vyzdvihnúť už dosiahnutý pokrok v oblasti osvetlenia. Po predstavení svojho prvého radu svetelných LED zdrojov v septembri 2010 následne rozšíril svoje portfólio LED produktov. Dnes sa profesionálny rad Verbatim skladá z viac než 50 produktov zameraných na špecialistov na svetelný dizajn, architektov a facility manažérov. Ďalších 25 produktov je určených na použitie v domácnostiach a pre bežných spotrebiteľov, ktorým sú k dispozícii prostredníctvom obchodov s výrobkami elektro, v potrebách pre domácich majstrov a on-line obchodoch.

Verbatim je dcérskou spoločnosťou Mitsubishi Chemicals, najväčšej japonskej chemickej spoločnosti a jedného z popredných svetových výrobcov surovín pre LED. Verbatim využíva výhody už zavedených distribučných kanálov, ktoré boli zriadené na predaj súčasných produktov spoločnosti prostredníctvom B2B a B2C.

„Verbatim je známy ako značka vytvárajúca špičkové riešenia pre ukladanie dát. Spoločnosť je vyše 10 rokov svetovou jednotkou v oblasti optických médií s DVD a CD nosičmi. Náš slogan „Technológia, ktorej môžete veriť" garantuje, že naše výrobky sú vysokokvalitné, odolné a spoľahlivé. Tento záväzok našim zákazníkom úspešne dodržujeme už 40 rokov," vysvetľuje Dick Hoogerdijk, generálny manažér LED EUMEA a člen predstavenstva Mitsubishi Kagaku Media, ktorá je súčasťou Mitsubishi Chemicals.

Verbatim očakáva, že rok 2013 bude veľmi úspešný pre svetelné LED zdroje a prinesie spoločnosti viacero príležitostí na rast. Vzhľadom na stále veľký počet používaných klasických žiaroviek a zákaz Európskej únie na ich výrobu a dovoz Verbatim očakáva, že dopyt po LED svetelných zdrojoch v tomto roku dramaticky vzrastie. Pokrytie európskeho trhu s osvetľovacou technikou LED svetelnými zdrojmi bolo 15 % v roku 2012, čo zodpovedá 2,3 miliardám eur. Nový výskum spoločnosti McKinsey predpovedá, že do roku 2020 bude 60 % všetkých svetelných zdrojov a 62 % všetkých svietidiel v domácnostiach využívať LED technológiu, v súhrnnej hodnote 8,4 miliárd eur. Celkovo sa očakáva, že trh s LED produktmi v Európe by mal v roku 2020 vzrásť na 17 miliárd eur.

Produktové novinky a ich uvedenie na trh
Vďaka unikátnej fosforovej a LED technológii vyvinutej spoločnosťou MCC predstaví Verbatim čoskoro významný pokrok v oblasti LED osvetlenia. S využitím technológie VxRGB, ktorá bude predvedená na veľtrhu osvetlenia Euroluce (Miláno, 9. - 14. apríl 2013), plánuje Verbatim predstaviť nový rad MR16 svetelných zdrojov s bezkonkurenčnou vernosťou farieb. V predaji budú od apríla v elektro a internetových obchodoch.

Ďalšie prevratné nové výrobky budú nasledovať. Verbatim nedávno prezradil, že Mitsubishi Chemicals uzavrela partnerstvo so spoločnosťou Seoul Semiconductor a chce využívať ich vlastnú LED technológiu na báze nepolarizovaného nitridu gália (GaN), ktorá ponúka najmenej päťkrát vyšší jas než konvenčná LED. Tento priekopnícky prielom vo výrobe prinášajúci zvýšenie účinnosti LED umožňuje produkciu svetelných zariadení podstatne menších rozmerov a dáva špecialistom na osvetlenie väčšiu voľnosť v dizajne.

„Sme nadšení z osvojenia si technológie LED čipu na báze nitridu gália namiesto zafíru alebo karbidu kremíka. Tento krok zvýši nielen svetelný výstup našich svetelných zdrojov, ale prinesie taktiež dlhodobejšiu úsporu nákladov," dodáva Dick Hoogerdijk.

Po svojej premiére na Euroluce v roku 2011 bola technológia VELVE spoločnosti Mitsubishi daná k dispozícii návrhárom osvetlenia ako prvá na svete a komerčne najdostupnejšie, farebné laditeľné a stmievateľné OLED osvetlenie. Tento koncept umožnil MCC vyrábať svetelné moduly, ktoré ponúkajú neoslňujúce jasné osvetlenie bez blikania alebo nadmerného vyžarovania tepla. Mnohé konkurenčné OLED moduly sú limitované produkovaním iba bieleho svetla, zatiaľ čo VELVE ponúka návrhárom osvetlenia ďalšie tvorivé možnosti.

„Moduly Verbatim VELVE sa používajú na vytvorenie ambientného a atmosféru vytvárajúceho osvetlenia v bežných architektonických aplikáciách na dekoratívne alebo funkčné účely. Používatelia ťažia z harmonického tlmeného svetleného výstupu, integrovanej kalibrácie a rovnomerného rozloženia svetla z panela na panel bez prepálených miest, oslnenia alebo nepríjemnej intenzity," poznamenáva Jeanine Chrobák-Kando, EUMEA Business Development Manager spoločnosti Verbatim.

Počiatkom tohto roku začal Verbatim predstavovať svoj rad štýlového LED svetelného príslušenstva, ktoré dopĺňa špičkové a spoľahlivé LED zdroje dodávané prostredníctvom B2B a obchodných kanálov po celej Európe.

„Expanzia spoločnosti Verbatim do oblasti LED je kľúčová z hľadiska budúcnosti nášho portfólia produktov a celkovo aj obchodu," uzatvára Rüdiger Theobald, EUMEA marketingový riaditeľ spoločnosti Verbatim. „Rok 2013 bude rokom s veľkými možnosťami na rast. Verbatim chce reagovať na tieto výzvy a predstaví veľa nových inovatívnych produktov v oblasti osvetlenia so zámerom významne posilniť svoju pozíciu na trhu v Európe."


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Šiesty ročník STARTUP AWARDS pozná víťazov a obsahom aj návštevnosťou prekonal všetky predchádzajúce

06.12.2016 00:15

Tohtoročné Startup Awards, ktoré sa konali v piatok 2. decembra v bratislavskom Istropolise, už majú svojich víťazov. V súťaži vyberala zahraničná odborná porota spomedzi dvanástich nápadov celkom v š ...

Biznis

Amazon bude prevážať dáta v kamiónoch. Chce tak ušetriť čas

05.12.2016 10:02

Na svojej používateľskej konferencii re:Invent predstavil Amazon nový spôsob, ako môžu zákazníci presúvať veľké objemy dát do jeho cloudovej služby Amazon Web Services (AWS). Pre veľké firmy, ktoré c ...

Biznis 1

Xiaomi vraj neutrpí poklesom predaja smartfónov, živia ho iné zdroje

02.12.2016 00:19

Prepad predaja smartfónov na čínskom trhu nebude mať významný dosah na spoločnosť Xiaomi, pretože bude kompenzovaný predajom inteligentných domácich spotrebičov a príjmami zo softvéru. Povedal to star ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá