Image
9.10.2015 0 Comments

Veľtrh ELO SYS sa už blíži

Výstavisko Expo Center Trenčín Vás pozýva na 21. ročník medzinárodného veľtrhu elektrotechniky, elektroniky, automatizácie, osvetlenia a telekomunikácií ELO SYS, ktorý sa bude konať 13. až 16. októbra 2015. Prezentáciu noviniek vystavovateľov aj tento rok doplní mimoriadne bohatý odborný sprievodný program.

Už po tretíkrát sa v Trenčíne bude konať konferencia Perspektívy e-mobility s podtitulom Podmienky a predpoklady ďalšieho rozvoja e-mobility". Fakulta elektrotechniky a informatiky STU v Bratislave opäť pripravila v rámci veľtrhu medzinárodnú konferenciu „Elektrotechnika, informatika a telekomunikácie 2015", Dni mobilnej robotiky a Seminár znalcov z elektrotechnických, informatických a energetických odborov. Súčasťou sprievodného programu veľtrhu bude tiež Panelová diskusia Slovenského elektrotechnického zväzu - Komory elektrotechnikov Slovenska a sekcia prednášok Fakulty špeciálnej techniky Trenčianskej univerzity Alexandra Dubčeka v Trenčíne venovaná témam: „Možnosti využitia alternatívnych pohonov v malých osobných a užitkových vozidlách", „OPTICKÁ MULTISPEKTRÁLNA METÓDA PRE NAVIGÁCIU UGV (Unmanned Ground Vehicle)" a „MEMS A ICH APLIKÁCIE POUŽITIA".

ELO SYS 2u.JPG

Seminár „Inteligentné mestá", ktorého cieľom je výmena skúseností medzi potenciálnymi dodávateľmi technológií a riešení a zástupcami miest, obcí i univerzít, pripravila v rámci tohtoročného veľtrhu Elektrotechnická fakulta Žilinskej univerzity v Žiline. Nanajvýš aktuálny je seminár Využívanie fotovoltických systémov v domácnostiach - výhody a obmedzenia, ktorý pripravila Slovenská inovačná a energetická agentúra a workshop Úradu pre reguláciu sieťových odvetví s názvom „Regulácia cien v energetike - fámy, realita, budúcnosť". Pre podnikateľov organizuje Slovenská agentúra pre rozvoj investícií a obchodu (SARIO) kooperačné podujatie na podporu exportu pod názvom Konferencia SARIO BUSINESS LINK - Riešenia pre elektrotechniku a elektroniku. Jej cieľom je predstavenie tohto projektu,prezentácia SARIO proexportných nástrojov a aktuálnych tendrov v oblasti elektrotechniky v zahraničí. Zároveň konferencia priblíži možnosti financovanie exportu a čerpania nenávratných finančných prostriedkov zo štrukturálnych fondov EÚ v spolupráci s ISA (Investment Support Association).

ELO SYS 3u.JPG

Neodmysliteľnou súčasťou veľtrhu ELO SYS sú súťaže "Elektrotechnický výrobok roka", „Ekologický počin roka", "Najúspešnejší exponát veľtrhu ELO SYS", "Konštruktér roka" a "Unikát roka", ktoré už tradične organizuje Zväz elektrotechnického priemyslu SR. Ten tento rok pripravil v spolupráci so strednými odbornými školami aj špeciálnu expozíciu s názvom „Študuj ELECTRO, buď SMART", ktorá má zvýšiť záujem mladých ľudí o vedu a zároveň zmeniť pohľad verejnosti na štúdium elektrotechniky. Zámerom tohto projektu je poukázať na to, že už žiaci stredných škôl sa stretávajú so zaujímavými a modernými technickými aplikáciami a po ukončení štúdia získavajú hodnotnú a na trhu veľmi dobre uplatniteľnú kvalifikáciu. Čo dokáže vytvoriť naša mládež ukáže aj Celoslovenského finále technickej súťaže mladých elektronikov, ktorú organizuje Slovenská spoločnosť elektronikov Bratislava.

ELO SYS 4u.JPG

Organizátori veľtrhu veria, že odbornú verejnosť zaujme nielen bohatý sprievodný program, ale aj výnimočné exponáty, ktoré budú prezentovať vystavujúce firmy.

Bližšie informácie o veľtrhu ELO SYS 2015 sú k dispozícii na internetovej stránke www.elosys.sk.

ELO SYS 5u.JPG


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá