Image
28.6.2016 0 Comments

Veľký tím exzamestnancov Applu chce vyrábať inteligentné doplnky pre autá. Už má prvý produkt.

Hoci už dlhšie kolujú zvesti o tom, že Apple pripravuje vlastné auto, spoločnosť nikdy verejne neoznámila takýto projekt. No traja jej bývalí inžinieri pred dvoma rokmi založili startup Pearl, ktorý pripravuje technologický produkt pre autá. V súčasnosti má Pearl okolo 70 zamestnancov a z nich 50 predtým pracovalo v Apple.

Prístroj RearVision je rámček s dvojicou spätných kamier, ktorý obklopí tabuľku s evidenčným číslom. Kamery sú synchronizované so smartfónom. Nie je to revolučná novinka, no zaujímavá je tým, aký dôraz sa pri nej kladie na kvalitu a detail, čo je prístup charakteristický pre Apple.

RearVision je unibody rám z hliníkovej zliatiny. Tento materiál tím vybral pre jeho trvácnosť a odolnosť poveternostným vplyvom. V jeho hornej časti sú dve kamery, ktoré poskytujú 180-stupňový pohľad. „Mozog” prístroja tvorí jednotka, ktorá sa pripája k palubnému diagnostickému systému auta alebo portu OBD, ktorý patrí k štandardnej výbave všetkých áut vyrobených po roku 1996. Kamery s ňou aj so smartfónom komunikujú bezdrôtovo. O ich napájanie sa stará solárny panel zabudovaný do rámu. Ak celý deň svieti slnko, získaná energia postačí na týždeň činnosti, pričom v batérii možno uskladniť energiu až na jeden mesiac. Kamery sa automaticky zapnú pri cúvaní a vypnú pri jazde vpred rýchlosťou asi 15 km/h. Vysielajú na mobilné zariadenie živý stream situácie za vozidlom, pričom možno prepínať medzi zobrazením na šírku a na výšku a dvoma úrovňami zoomu.

K dispozícii sú dva druhy varovania: jedno vás upozorní , že treba spomaliť, pretože za vaším autom prechádza osoba alebo vozidlo, druhé značí, že treba zastaviť, aby sa predišlo kolízii.

RearVision kombinujúci možnosť bezdrôtového streamovania, solárne napájanie a schopnosť používať smartfón ako monitor sa ponúka za 500 dolárov. K jeho prednostiam patrí aj jednoduchá inštalácia. Spoločnosť sľubuje, že bude vydávať pravidelné aktualizácie softvéru pomocou aplikácie. Plánuje sa aj zber anonymných dát, z ktorých sa kamera bude učiť, takže postupom času bude stále inteligentnejšia. V súčasnosti sa na RearVision prijímajú predobjednávky na webovej stránke Pearl, dodávky by sa mali začať v septembri.

Zdroj: theverge.com

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Drony bude možné napájať bezdrôtovým prenosom energie za letu

25.10.2016 00:28

Vzhľadom na obmedzenú výdrž batérie väčšina dronov nedokáže lietať dlhšie ako 30 minút na jedno nabitie. Napájanie káblom zo siete sa môže aplikovať len v prípade, že sa dron bude vznášať na jednom mi ...

Technológie

Klasická telefónna dvojlinka s prenosovou rýchlosťou až 10 Gb/s? Áno, odpoveďou je XG.fast

25.10.2016 00:25

Nokia sa nedávno pochválila tým, že dosiahla rýchlosť pripojenia 5 Gb/s na vzdialenosť 70 metrov na konvenčnej medenej krútenej dvojlinke a v laboratórnych podmienkach dokonca 8 Gb/s na vzdialenosť 30 ...

Technológie

Japonci predstavili technológiu projekcie na dynamicky sa meniaci povrch napríklad na vlajúcu plachtu

25.10.2016 00:22

Inžinieri z Tokijskej univerzity predstavili technológiu pokročilého dynamického mapovania projekcie. Ide o deformáciu projekcie na netuhý povrch, napríklad na nerovný list papiera či na tričko. Použi ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá