Image
28.6.2016 0 Comments

Veľký tím exzamestnancov Applu chce vyrábať inteligentné doplnky pre autá. Už má prvý produkt.

Hoci už dlhšie kolujú zvesti o tom, že Apple pripravuje vlastné auto, spoločnosť nikdy verejne neoznámila takýto projekt. No traja jej bývalí inžinieri pred dvoma rokmi založili startup Pearl, ktorý pripravuje technologický produkt pre autá. V súčasnosti má Pearl okolo 70 zamestnancov a z nich 50 predtým pracovalo v Apple.

Prístroj RearVision je rámček s dvojicou spätných kamier, ktorý obklopí tabuľku s evidenčným číslom. Kamery sú synchronizované so smartfónom. Nie je to revolučná novinka, no zaujímavá je tým, aký dôraz sa pri nej kladie na kvalitu a detail, čo je prístup charakteristický pre Apple.

RearVision je unibody rám z hliníkovej zliatiny. Tento materiál tím vybral pre jeho trvácnosť a odolnosť poveternostným vplyvom. V jeho hornej časti sú dve kamery, ktoré poskytujú 180-stupňový pohľad. „Mozog” prístroja tvorí jednotka, ktorá sa pripája k palubnému diagnostickému systému auta alebo portu OBD, ktorý patrí k štandardnej výbave všetkých áut vyrobených po roku 1996. Kamery s ňou aj so smartfónom komunikujú bezdrôtovo. O ich napájanie sa stará solárny panel zabudovaný do rámu. Ak celý deň svieti slnko, získaná energia postačí na týždeň činnosti, pričom v batérii možno uskladniť energiu až na jeden mesiac. Kamery sa automaticky zapnú pri cúvaní a vypnú pri jazde vpred rýchlosťou asi 15 km/h. Vysielajú na mobilné zariadenie živý stream situácie za vozidlom, pričom možno prepínať medzi zobrazením na šírku a na výšku a dvoma úrovňami zoomu.

K dispozícii sú dva druhy varovania: jedno vás upozorní , že treba spomaliť, pretože za vaším autom prechádza osoba alebo vozidlo, druhé značí, že treba zastaviť, aby sa predišlo kolízii.

RearVision kombinujúci možnosť bezdrôtového streamovania, solárne napájanie a schopnosť používať smartfón ako monitor sa ponúka za 500 dolárov. K jeho prednostiam patrí aj jednoduchá inštalácia. Spoločnosť sľubuje, že bude vydávať pravidelné aktualizácie softvéru pomocou aplikácie. Plánuje sa aj zber anonymných dát, z ktorých sa kamera bude učiť, takže postupom času bude stále inteligentnejšia. V súčasnosti sa na RearVision prijímajú predobjednávky na webovej stránke Pearl, dodávky by sa mali začať v septembri.

Zdroj: theverge.com

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Budúcnosť bezdrôtového nabíjania. Ossia Cota sa postará o všetku elektroniku v celom dome

19.01.2017 00:30

Spoločnosť Ossia pútala pozornosť návštevníkov svojou pôsobivou demonštráciou už na vlaňajšom veľtrhu CES. A inak to nebolo ani v tomto roku. Bezdrôtová technológia Cota pozostáva z vysielača, prijím ...

Technológie 1

Spreje na vypínanie génov umožnia geneticky zlepšovať rastliny bez zmeny DNA

18.01.2017 00:40

Ak sa vám nepáči farba niektorých kvetov v záhrade, možno ju jedného dňa budete môcť zmeniť jednoduchým postriekaním sprejom, ktorý vypne ich určité gény. Poľnohospodári môžu takéto postreky na vypín ...

Technológie

DeepStack – umelá inteligencia, ktorá vďaka intuícii porazí v pokeri aj profesionálnych hráčov

16.01.2017 00:25

Roboty hrajúce poker nie sú úplná novinka, no tím vedcov z kanadskej Albertskej univerzity, Karlovej univerzity a ČVUT (České vysoké učení technické) položil latku trochu vyššie. V dokumente (PDF) uv ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITSMF jar

Najnovšie videá