Image
28.6.2016 0 Comments

Veľký tím exzamestnancov Applu chce vyrábať inteligentné doplnky pre autá. Už má prvý produkt.

Hoci už dlhšie kolujú zvesti o tom, že Apple pripravuje vlastné auto, spoločnosť nikdy verejne neoznámila takýto projekt. No traja jej bývalí inžinieri pred dvoma rokmi založili startup Pearl, ktorý pripravuje technologický produkt pre autá. V súčasnosti má Pearl okolo 70 zamestnancov a z nich 50 predtým pracovalo v Apple.

Prístroj RearVision je rámček s dvojicou spätných kamier, ktorý obklopí tabuľku s evidenčným číslom. Kamery sú synchronizované so smartfónom. Nie je to revolučná novinka, no zaujímavá je tým, aký dôraz sa pri nej kladie na kvalitu a detail, čo je prístup charakteristický pre Apple.

RearVision je unibody rám z hliníkovej zliatiny. Tento materiál tím vybral pre jeho trvácnosť a odolnosť poveternostným vplyvom. V jeho hornej časti sú dve kamery, ktoré poskytujú 180-stupňový pohľad. „Mozog” prístroja tvorí jednotka, ktorá sa pripája k palubnému diagnostickému systému auta alebo portu OBD, ktorý patrí k štandardnej výbave všetkých áut vyrobených po roku 1996. Kamery s ňou aj so smartfónom komunikujú bezdrôtovo. O ich napájanie sa stará solárny panel zabudovaný do rámu. Ak celý deň svieti slnko, získaná energia postačí na týždeň činnosti, pričom v batérii možno uskladniť energiu až na jeden mesiac. Kamery sa automaticky zapnú pri cúvaní a vypnú pri jazde vpred rýchlosťou asi 15 km/h. Vysielajú na mobilné zariadenie živý stream situácie za vozidlom, pričom možno prepínať medzi zobrazením na šírku a na výšku a dvoma úrovňami zoomu.

K dispozícii sú dva druhy varovania: jedno vás upozorní , že treba spomaliť, pretože za vaším autom prechádza osoba alebo vozidlo, druhé značí, že treba zastaviť, aby sa predišlo kolízii.

RearVision kombinujúci možnosť bezdrôtového streamovania, solárne napájanie a schopnosť používať smartfón ako monitor sa ponúka za 500 dolárov. K jeho prednostiam patrí aj jednoduchá inštalácia. Spoločnosť sľubuje, že bude vydávať pravidelné aktualizácie softvéru pomocou aplikácie. Plánuje sa aj zber anonymných dát, z ktorých sa kamera bude učiť, takže postupom času bude stále inteligentnejšia. V súčasnosti sa na RearVision prijímajú predobjednávky na webovej stránke Pearl, dodávky by sa mali začať v septembri.

Zdroj: theverge.com

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Koniec dokazovania, že nie sme robot. Google pripravuje systém Neviditeľná reCAPTCHA

07.12.2016 11:38

Pred niekoľkými rokmi Google zjednodušil používateľom webu dokazovanie, že sú ľudia, a nie automatizované roboty, keď nahradil systém CAPTCHA (akronym pre Completely Automated Public Turing test to te ...

Technológie 1

Video: Virtuálna realita ukazuje, čo sa môže stať, ak budete auto šoférovať opití

07.12.2016 00:21

Britská spoločnosť Diaego, ktorej patria značky ako Johnnie Walker, Smirnoff či Guinness použila „taktiku zastrašovania“  a spojila svoje sily so Samsungom pri tvorbe dosť hrôzostrašného videa s virtu ...

Technológie

Telefón nabitý do minúty a batéria poháňaná baktériami? Na alternatívne zdroje energie si ešte počkáme

07.12.2016 00:16

Hoci batériám stále dominujú tie lítiovo-iónové, vedci priebežne hľadajú efektívnejšie alternatívy. Nové prototypy vydržia napríklad 7500 cyklov vybitia a nabitia, majú až osemkrát vyššiu energetickú ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá