Image
3.5.2016 2 Comments

Veľké zemetrasenie. Intel ruší výrobu mobilných čipov pre smartfóny a tablety

Intel sa chystá na odchod z trhu s čipmi pre smartfóny a tablety, hoci v uplynulých rokoch minul miliardy dolárov na snahu expandovať na tento trh. Firma s okamžitou platnosťou ruší čipy Atom s kódovým označením Sofia a Broxton, určené pre mobilné zariadenia. Ako uviedol hovorca spoločnosti, prostriedky pôvodne vyčlenené na Broxton a Sofiu budú presunuté do „produktov, ktoré prinášajú vyššie výnosy a posúvajú našu stratégiu dopredu“.

Vo výrobnom pláne mobilných čipov Intelu vzniká po zrušení týchto čipov obrovská diera, pričom žiadne náhrady nie sú v dohľade. Dodávky Sofie sa už začali a Broxton mal prísť v tomto roku, ale jeho uvedenie bolo odsunuté.

Spoločnosť postupne ukončí aj výrobu tabletových čipov Atom X5 s kódovým  názvom Cherry Trail, ktoré nahradia procesory Pentium a Celeron s označením Apollo Lake, zamerané skôr na hybridné zariadenia ako na čisté tablety.

Hoci Intel napumpoval miliardy dolárov do svojho mobilného podnikania, nepodarilo sa mu ohroziť vedúce postavenie procesorov ARM na trhu. Procesory Atom možno nájsť len v hŕstke smartfónov a tabletov a ich trhový podiel klesá.

Mobilné stratégie spoločnosti sa zamerajú na technológie 5G, prostriedky pôvodne určené na Sofiu a Broxton budú presmerované do výroby 5G čipov a modemov. Nové siete 5G by mali poskytnúť 100-krát vyššiu dátovú priepustnosť a ich nasadenie sa očakáva okolo roku 2020.

Budúcnosť procesorov Atom môže byť spojená s rýchlo rastúcim trhom zariadení pre internet vecí. Hlavným zameraním Intelu však budú aj naďalej serverové čipy Xeon, cloud computing, programovateľné hradlové polia (FPGA) a kremíková fotonika.

Zdroj: pcworld.com

Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Šiesty ročník STARTUP AWARDS pozná víťazov a obsahom aj návštevnosťou prekonal všetky predchádzajúce

06.12.2016 00:15

Tohtoročné Startup Awards, ktoré sa konali v piatok 2. decembra v bratislavskom Istropolise, už majú svojich víťazov. V súťaži vyberala zahraničná odborná porota spomedzi dvanástich nápadov celkom v š ...

Biznis

Amazon bude prevážať dáta v kamiónoch. Chce tak ušetriť čas

05.12.2016 10:02

Na svojej používateľskej konferencii re:Invent predstavil Amazon nový spôsob, ako môžu zákazníci presúvať veľké objemy dát do jeho cloudovej služby Amazon Web Services (AWS). Pre veľké firmy, ktoré c ...

Biznis 1

Xiaomi vraj neutrpí poklesom predaja smartfónov, živia ho iné zdroje

02.12.2016 00:19

Prepad predaja smartfónov na čínskom trhu nebude mať významný dosah na spoločnosť Xiaomi, pretože bude kompenzovaný predajom inteligentných domácich spotrebičov a príjmami zo softvéru. Povedal to star ...

2 Comments

 1. 100x od coho? reakcia na: Veľké zemetrasenie. Intel ruší výrobu mobilných čipov pre smartfóny a tablety
  3.5.2016 11:05
  pisatel, 100x od coho?
  Reagovať
  • RE: 100x od coho? reakcia na: 100x od coho?
   Autor: Lea
   3.5.2016 12:05
   Myslené v porovnaní s predchádzajúcou generáciou - 4G.
   Reagovať

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá