Image
3.5.2016 2 Comments

Veľké zemetrasenie. Intel ruší výrobu mobilných čipov pre smartfóny a tablety

Intel sa chystá na odchod z trhu s čipmi pre smartfóny a tablety, hoci v uplynulých rokoch minul miliardy dolárov na snahu expandovať na tento trh. Firma s okamžitou platnosťou ruší čipy Atom s kódovým označením Sofia a Broxton, určené pre mobilné zariadenia. Ako uviedol hovorca spoločnosti, prostriedky pôvodne vyčlenené na Broxton a Sofiu budú presunuté do „produktov, ktoré prinášajú vyššie výnosy a posúvajú našu stratégiu dopredu“.

Vo výrobnom pláne mobilných čipov Intelu vzniká po zrušení týchto čipov obrovská diera, pričom žiadne náhrady nie sú v dohľade. Dodávky Sofie sa už začali a Broxton mal prísť v tomto roku, ale jeho uvedenie bolo odsunuté.

Spoločnosť postupne ukončí aj výrobu tabletových čipov Atom X5 s kódovým  názvom Cherry Trail, ktoré nahradia procesory Pentium a Celeron s označením Apollo Lake, zamerané skôr na hybridné zariadenia ako na čisté tablety.

Hoci Intel napumpoval miliardy dolárov do svojho mobilného podnikania, nepodarilo sa mu ohroziť vedúce postavenie procesorov ARM na trhu. Procesory Atom možno nájsť len v hŕstke smartfónov a tabletov a ich trhový podiel klesá.

Mobilné stratégie spoločnosti sa zamerajú na technológie 5G, prostriedky pôvodne určené na Sofiu a Broxton budú presmerované do výroby 5G čipov a modemov. Nové siete 5G by mali poskytnúť 100-krát vyššiu dátovú priepustnosť a ich nasadenie sa očakáva okolo roku 2020.

Budúcnosť procesorov Atom môže byť spojená s rýchlo rastúcim trhom zariadení pre internet vecí. Hlavným zameraním Intelu však budú aj naďalej serverové čipy Xeon, cloud computing, programovateľné hradlové polia (FPGA) a kremíková fotonika.

Zdroj: pcworld.com

Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis 3

Hyperloop bude aj v Českej republike. Cesta z Bratislavy do Brna potrvá len 10 minút

20.01.2017 00:25

Na realizáciu futuristického dopravného systému Elona Muska Hyperloop sa podujali už dve spoločnosti – Hyperloop One a Hyperloop Transportation Technologies (HTT). Tá druhá už získala investície v hod ...

Biznis

Tvorca Androidu chce uviesť na trh high-end smartfón, ktorý bude vážnou konkurenciou pre Apple aj Samsung

19.01.2017 00:35

Tvorca operačného systému Android Andy Rubin chce spolu s asi 40-členným tímom bývalých zamestnancov Googlu a Applu založiť spoločnosť Essential. Tá bude pracovať na viacerých spotrebiteľských hardvér ...

Biznis

Schengen pre dáta. EK chce odstrániť bariéry voľného cezhraničného pohybu dát v EÚ

16.01.2017 00:07

Európska komisia navrhla politické a právne riešenia na uvoľnenie potenciálu dátového hospodárstva EÚ. Ide pri tom o súčasť stratégie digitálneho jednotného trhu, ktorú predstavila v máji 2015. Inform ...

2 Comments

 1. 100x od coho? reakcia na: Veľké zemetrasenie. Intel ruší výrobu mobilných čipov pre smartfóny a tablety
  3.5.2016 11:05
  pisatel, 100x od coho?
  Reagovať
  • RE: 100x od coho? reakcia na: 100x od coho?
   Autor: Lea
   3.5.2016 12:05
   Myslené v porovnaní s predchádzajúcou generáciou - 4G.
   Reagovať

Vyhľadávanie

ShowIT

Najnovšie videá