SAMSUNG_022024B Advertisement SAMSUNG_022024B Advertisement SAMSUNG_022024B Advertisement

Veľké, malé a odolné smartfóny

Archív NXT
0

Éra zväčšovania telefónov prináša pre výrobcov zásadný zlom. Používatelia očakávajú tenké telefóny, ktoré sa budú aj napriek väčším rozmerom dobre používať. Špeciálny model v teste je Huawei Ascend P6, ktorý bol v čase nášho testovania suverénne najtenším smartfónom na svete. Pridávame aj test Samsung Galaxy S4 Active, ktorý predstavuje telefón pre aktívnych ľudí, vyznačujúci sa vysokou odolnosťou. Testovali sme ho v mori na Sardínii.

Test telefonov - nahlad 01-2.jpg

Technické parametre a výsledky benchmarkov testovaných smartfónov

qr_test_telefonov.png

Alcatel One Touch Idol Ultra

TIP_REDAKCIE_PC_REVUE.jpg Mnoho ľudí si myslí, že Alcatel je v mobilnom svete vymretá značka. Vôbec to však nie je tak, práve naopak, Alcatel sa snaží oživiť svoju legendárnu líniu One Touch a model Idol Ultra mu môže k tomu veľmi dopomôcť. Výrobca totiž útočí na používateľa tromi zbraňami, ktoré môžu zabrať - prijateľnou cenou, hrúbkou iba 6,5 mm a minimalistickým dizajnom so svetločerveným krytom.

one-touch-idol-x_red.jpg

Pri hmotnosti iba 125 gramov sa tento krásavec výborne drží v ruke a vôbec nemáte pocit, že má až 4,7-palcový displej. Alcatel využil technológiu AMOLED a doprial používateľovi aj v tejto cene rozlíšenie 720 × 1080 pixelov pri hustote 312 ppi. Displej je chránený tvrdeným sklom DragonTrail a jediné, čo mu vyčítame, sú mierne presýtené farby. Krásne tenký telefón nemá odnímateľnú batériu, karta microSIM sa vkladá na pravej hrane a zaujímavé je, že nemá 3,5 mm jack na audio. Súčasťou balenia je však redukcia z microUSB práve na 3,5 mm jack a štupľové slúchadlá s priemernou kvalitou reprodukcie sú aj súčasťou balenia.

Srdcom červeného modelu Idol Ultra je dvojjadrový procesor Cortex A9 s taktom 1,2 GHz, ktorému sekunduje 1 GB pamäte RAM. Napriek tejto spoľahlivej konfigurácii nepatril telefón do kategórie najsvižnejších. Interná pamäť má kapacitu 16 GB, z toho 13,3 GB je k dispozícii pre používateľa. Veľká pochvala pre Alcatel, ktorý túto informáciu férovo uvádza aj vo svojich oficiálnych špecifikáciách. Z komunikačných vlastností nechýba Wi-Fi a rýchle dátové prenosy - pri odosielaní dát do 5,76 Mbit/s a pri prijímaní dát do 7,2 Mbit/s. Samozrejmá je podpora aj asistovanej navigácie, a keďže na Slovensku už dlhšie funguje hlasová navigácia Google, môžete ho použiť ako navigátor.

Boli sme zvedaví na schopnosti fotoaparátu, ktorý dával dobré predpoklady - 8 Mpix snímač, HD video a LED blesk. Fotografie s rozlíšením 3264 × 2448 pixelov však majú skôr priemernú kvalitu, miestami sú zašumené a farby príliš saturované. Za dobrých svetelných podmienok nebudete mať problém, na nočné fotenie však budete potrebovať poriadny fotoaparát. Nechýba množstvo efektov, filtrov, panoráma, detekcia tváre či úsmevu a hardvérovú spúšť fotoaparátu nahradil výrobca šikovne - tlačidlami hlasitosti. Zoom potom vyriešite roztiahnutím obrazu priamo v hľadáčiku na displeji. Šikovné.

Príjemné prekvapenie je batéria. Pri takom tenkom dizajne (6,5 mm) dostal výrobca dovnútra batériu s kapacitou 1800 mAh, ktorá bez väčších problémov vydržala na jedno nabitie v našom pracovnom režime takmer dva dni. Tu treba doplniť, že taký HTC One pri rovnakom využití nabíjame aj dvakrát za deň. V celkovom hodnotení má od nás Alcatel veľkú pochvalu. V rozumnej cene prináša kvalitný telefón s krásnym tenkým dizajnom a výbornou výdržou. Chcelo by to o kúsok svižnejšie reakcie systému a lepší snímač fotoaparátu. A potom už len dúfať, že tú redukciu z microUSB na 3,5 mm jack tak rýchlo nestratíte.

Hodnotenie

Hrúbka, dizajn, pomer ceny a výkonu
Priemerný fotoaparát, niekedy pomalšie reakcie systému, chýba 3,5 mm jack


Cena: 319 EUR
Zapožičal: Alcatel

HTC Desire 200

Zástupcom najnižšieho modelového radu z dielne HTC je práve model Desire 200, ktorý je akýmsi voľným nasledovníkom modelu Desire C. Prekvapil nás kvalitným konštrukčným spracovaním, podporou Beats Audio a príjemnou hmotnosťou. HTC však v prípade tohto smartfónu nešlo cestou úplne nového hardvéru. No ak hľadáte neveľký telefónik s 3,5-palcovým displejom, nebudeme vám ho vyhovárať.

G2-white-3V-HiRGB-Render.jpg

Biely vrúbkovaný plast nezachytáva odtlačky prstov a aj napriek neveľkým rozmerom sa telefón príjemne drží v ruke. S hmotnosťou 102 gramov (výrobca udáva rovných 100 gramov) patrí k tým ľahším smartfónom na trhu. Na ľavej hrane si našlo svoje miesto rozhranie microUSB, na opačnej je ešte ovládanie hlasitosti. Hardvérová spúšť fotoaparátu chýba. Na vrchnej hrane je klasicky 3,5 mm audio jack, chválime dodávané slúchadlá s náhradnými štuplíkmi a podporou Beats Audio, čo je v tejto cenovej kategórii príjemná zmena.

Nemôžeme však pochváliť displej. Niežeby nám 3,5-palcový displej prekážal, ale rozlíšenie 320 × 480 pixelov je pri hustote 165 ppi už aj v tejto kategórii prekonané, najmä pre viditeľný raster. Prekvapivo dobre reaguje dotyková plocha a chválime dobrú antireflexnú úpravu. Na telefóne vidíte skutočne na priamom slnku viac ako na akejkoľvek vlajkovej lodi iných výrobcov. No ak k priemernému displeju pridáme slabší hardvérový výkon, presnejšie povedané, výkon spred jedného roka, navyše citeľne pomalé reakcie systému, nie je sa v prípade Desire 200 veľmi na čo tešiť. Rytmus do života mu udáva iba 1 GHz jednojadrový procesor Snapdragon S1.

Dátové prenosy a konektivita sú bezproblémové. HSDPA s podporou do 7,2 Mbit/s, Wi-Fi so štandardom 802.11n, nechýba GPS s podporou asistovanej navigácie či Bluetooth vo verzii 4.0. Tu rozhodne nie je čo vyčítať, tento drobec toho zvláda dostatočne veľa. Menšie sklamanie však prichádza pri fotoaparáte, konkrétne pre absenciu autofókusu. Radšej o pár eur viac za telefón, ale autofókus k 5 Mpix snímaču jednoducho patrí. Je potom prakticky jedno, aké filtre a funkcie fotoaparát ponúka, ak na zachytenie kvalitných snímok potrebujete ideálne svetelné podmienky a aj pevnú ruku. No ak zvyknete fotografie iba uploadovať na sociálne siete, vystačíte si aj s týmto fotoaparátom.

Batéria s kapacitou 1230 mAh vydrží na jedno nabitie dodávať telefónu šťavu o niečo viac ako jeden celý deň, takže tu sa dostávame na štandard dnešných telefónov. Z komplexného hľadiska HTC Desire 200 mierne uletel s cenou, viac by mu sedela cena 99 eur. Ponúka však sympatický dizajn, dobrý zvukový prejav, priemernú výdrž, ale podpriemernú kvalitu fotografie a nižší výkon.

Hodnotenie

Dizajn, konštrukčné spracovanie, hmotnosť, Beats Audio
Výkon, cena, fotoaparátu chýba autofókus

Cena: 159 EUR
Zapožičal: HTC

Huawei Ascend Mate

Nadrozmerný telefón s vlastnosťami tabletu - takto by sa dal charakterizovať model Mate, ktorý medzi všakovakými smartfónmi pútal pozornosť aj na výstave Notebook Expo. Elegantné telo nielenže dobre vyzerá, ale vďaka zaobleným hranám a oblej zadnej časti sa dobre drží v ruke. Displej s uhlopriečkou 6,1" je v porovnaní s telom skutočne rozmerný a vypĺňa takmer celú prednú časť. Tlačidlá umiestnené štandardne pod displejom sú v tomto prípade virtuálne a tvoria súčasť ovládania. Páčila sa nám integrácia slotov na kartu microSIM a microSDHC po hranách telefónu a aj to, že sa dajú vybrať bez použitia spinky. Audiokonektor je na hornej strane, microUSB je na spodnej. Zadná kamera má 8 Mpix snímač s možnosťou nakrúcania full HD videa, predná kamera má rozlíšenie 1 Mpix.

_1495.jpg

Výkon telefónu je dimenzovaný na pohodlné používanie a náročné aplikácie. Počas testovania sme sa nestretli s výrazným poklesom výkonu. Hry sa spúšťali rýchlo nielen vďaka 1,5 GHz štvorjadru, ale aj 2 GB RAM. Prepínanie medzi aplikáciami bolo rýchle a s opätovným načítaním ikoniek a widgetov na hlavných obrazovkách sa stretnete len zriedka. K takémuto veľkému smartfónu by sa zišlo aj pero, výrobca sa však s ovládaním dobre popasoval a priniesol doplnkové funkcie. Jedna z nich je špeciálne tlačidlo plávajúce na obrazovke nad ostatnými aplikáciami. Je priľnavé k pravému a ľavému okraju displeja a spustíte ním kalkulačku, videoprehrávač, poznámkový blok a SMS správy. Vybrané programy bežia aj nad ostatnými vo forme plávajúcich okien. Nástroj na poznámky tak máte k dispozícii vždy, keď ho potrebujete. Škoda, že sa nedá prepojiť na aplikáciu Evernote, ako to býva zvykom. Treba ho aktivovať v menu cez voľbu Tlačidlo Zavesiť, ale na zvláštne preklady sme si už pri tejto značke zvykli (pôvodný názov Easy Panel). Spodný panel s virtuálnymi tlačidlami systému sa dá skrývať, a tak získate skutočne plných 1280 bodov zobrazovacej plochy. Na klávesnici sa píše výborne, čomu sa pri takomto veľkom displeji nemožno čudovať. Ale je tu aj špeciálna voľba na ovládanie jednou rukou. Číselník telefónu, klávesnica a zámok obrazovky sa trochu zmenšia a pripnú k pravej časti displeja.

Emotion UI 1.5 je nové rozhranie bez hlavného menu, všetky ikony programov sa budú umiestňovať na hlavné obrazovky. Môžete ich dávať do skupín podobne ako pri systéme Apple iOS. V tomto prípade sa nám rozhranie páčilo, rovnako aj možnosť vyberať z mnohých grafických tém, prechodov obrazoviek a aktivácie zvukových profilov. V tomto smere je výbava nadštandardná. Kapacita akumulátora umožní používať telefón po dva dni. Zatiaľ čo iné telefóny si pýtajú ráno nabíjačku, s týmto modelom môžete cez deň ešte pracovať. Kapacitu akumulátora 4050 mAh poznať. Využili sme telefón aj ako čítačku elektronických kníh a vďaka veľkému displeju sa nám páčil aj pri sledovaní videa a hraní hier. Hru Riptide GP máte zadarmo ako súčasť výbavy. Pri používaní telefónu môžete mať nasadené aj bežné rukavice.

Hodnotenie

Elegantné telo, užitočné funkcie v systéme, vysoký výkon, široké možnosti využitia
Treba akceptovať vyššiu hmotnosť

Cena: 399 EUR
Zapožičal: Huawei

Huawei Ascend P6

TIP_REDAKCIE_PC_REVUE.jpg Najtenší smartfón na svete v podobe modelu Ascend P6 rozhodne neťaží len zo svojej hrúbky. Je to z každej stránky vynikajúci telefón, na ktorý si veľmi rýchlo zvyknete a nadobudnete pocit, že takto má vyzerať inteligentný telefón súčasnosti.

Ide o vynikajúci telefón za rozumnú cenu od zatiaľ menej známeho, ale veľmi perspektívneho čínskeho výrobcu. Je mimoriadne tenký a má vysoký výkon.

Huawei Ascend P6-Photography(BLACK)-front-20130603.jpg

Kovové telo s jemne zaoblenými hranami vyzerá na pohľad veľmi dobre. Hrúbka 6,18 mm robí z telefónu skutočnú „placku" a svoj rozmer si zachováva v každom bode. Nevytŕča ani fotoaparát, takže spodok má jednoliatu líniu. Po bokoch sú tlačidlá na ovládanie hlasitosti a vypnutie displeja, na tejto strane sú aj sloty na kartu microSDHC a microSIM. Šachty sa vyberajú spinkou, ktorá je na druhej bočnej strane v spodnej časti. Jej vybratím zároveň otvoríte audiokonektor. Výrobca použil 4,7-palcový displej s rozlíšením 720 × 1280 bodov a technológiou in-cell, ktorá o 30 % znižuje jeho hrúbku. Samostatnú kategóriu predstavuje technologická výbava. Silný 4-jadrový procesor s frekvenciou 1,5 GHz a 2 GB RAM umožňujú pohodlnú prácu s telefónom, využívanie multimediálnych funkcií a hranie hier.

Aj v tomto prípade je hra Riptide GP zadarmo a bez tradičného sekania. Pohotové reakcie má smartfón aj pri fotení, predný fotoaparát má 5 Mpix, zadný o 3 Mpix viac. Fotenie je jedna z ďalších domén tohto modelu. Kvalitou sa vyrovná podstatne drahším telefónom. Extra vlastnosť je zlepšovanie fotografie. V spojení s predným fotoaparátom ide o veľmi dobrú funkciu, ako si trochu vyretušovať a zlepšiť expozíciu fotografie. Sme si istí, že funkcia omladenia tváre Beauty Level nájde uplatnenie nielen u žien. Fotenie panoramatických snímok funguje bezchybne a je rýchle. Tento model sa radí medzi telefóny s najrýchlejšie použiteľným fotoaparátom. Citlivosť displeja možno zmeniť, aby sa dal ovládať aj v rukaviciach. S touto možnosťou sa stretávame pri nových smartfónoch čoraz častejšie. Oceňujeme, že ani tento výrobca nastolený trend neignoruje. Z technickej stránky je tu všetko, čo od high-end telefónu očakávate, absentuje len NFC. V skutočnosti nám v praxi nechýbalo, no význam tejto funkcie bude narastať.

Rozhranie Emotion UI je rozšírené o nové funkcie a na rozdiel od modelu Mate je tu vo verzii 1.6. Poskytuje výborné možnosti prispôsobenia z grafickej stránky, ale aj zo stránky rozšírenia funkcií. Dôraz sa kladie na bezpečnosť a používateľ je informovaný o aktivitách aplikácií a napríklad o push správach, ktoré chcú posielať, a teda neustále na pozadí komunikovať so svojím serverom. Nechýbajú funkcie stíšenia hovoru alebo hudby, zníženie hlasitosti uchopením zvoniaceho telefónu alebo automatické vytočenie kontaktu priložením telefónu k uchu. Telefón sa pri pozeraní filmov alebo hraní hier dosť zahrieva, je to však tým, že zadná časť slúži na odvod tepla. Dá sa na to zvyknúť. Ide o špičkový model, ktorý sa rozhodne vydaril.

Hodnotenie

Skutočne tenký telefón, kovové telo, Emotion UI 1.6, softvérová výbava, rýchly CPU
Žiadne podstatné

Cena: 399 EUR
Zapožičal: Huawei


Tracer Oxygen GS1

Na náš trh sa pred pár mesiacmi dostal so svojím crossoverom medzi telefónom a tabletom aj poľský výrobca Tracer. Model Oxygen GS1 je velikánsky 5-palcový tabletosmartfón pracujúci s dvoma SIM kartami súčasne. Nevieme si pomôcť, ale ak zúrila patentovaná vojna pre dizajn medzi Applom a Samsungom, treba podotknúť, že vzhľad Oxygenu je až náramne podobný Samsungu Galaxy Note. Prekvapilo nás kvalitné konštrukčné spracovanie (aj keď so zachytávaním odtlačkov) a najmä bohatá štandardná výbava za danú koncovú cenu. Súčasťou balenia sú totiž dve batérie, puzdro typu flip cover a ochranná fólia na displej. Tomu hovoríme dobrý predajný argument.

tracer.jpg

Tento velikánsky telefón poskytuje rozlíšenie 480 × 800 pixelov, čo sa môže zdať málo, ale má to pozitívny vplyv na batériu. O nej o chvíľu. Nevýhodou staršej technológie TFT displeja sú slabé pozorovacie uhly, ale prekvapivo dobrá je reakčná doba dotykovej plochy. Dvojjadrový procesor Cortex A9 pracuje s prakticky čistým Androidom 4.0.4. Áno, je to už staršia verzia, ale manuálnym upgradom na najnovšiu verziu vám nikto nezabráni. A keďže Tracer prakticky nedodáva žiadnu softvérovú nadstavbu, o nič neprídete.

Reakcie celého systému sú pomerne svižné, 512 MB pamäte RAM na úvod postačuje, nesmiete však telefón „preládovať" aplikáciami. Nechýba klasický manažment SIM kariet a každej z dvoch vložených môžete nastaviť, ktorá bude primárna na hlas, správy alebo dáta. Obe sú, samozrejme, súčasne aktívne, keďže telefón má skutočne dva rádiové moduly. Vcelku dobre je na tom telefón aj s konektivitou, ponúka prenosy v HSDPA, cez Wi-Fi, nechýba možnosť navigácie, a to aj asistovanej.

Fotoaparát s rozlíšením 5 Mpix ponúka automatické zaostrovanie s prisvetľovacou diódou. Fotografie sú mierne zašumené a s nie úplne reálnymi farbami, výsledná kvalita snímok však zodpovedá cenovej triede a je porovnateľná s konkurenčnými fotomobilmi v cene 150 eur. Čo napríklad tejto cenovej kategórii nezodpovedá, je reproduktor, ktorý akoby si Tracer požičal z niektorej z vlajkových lodí konkurencie. Hrá naozaj dobre a hlasno. Vcelku je Tracer Oxygen zaujímavý „tabletofón", ktorého hlavným predajným argumentom je podľa nás najmä výdrž. Batéria s kapacitou vyše 3000 mAh udrží tento 5-palcový smartfón pri živote takmer dva dni (tu sa prejaví výhoda nižšieho rozlíšenia displeja), a to sú súčasťou balenia hneď dve batérie.

Hodnotenie

Bohatá základná výbava, výdrž batérie, veľký displej, dobrý reproduktor, dve SIM karty
Priemerný fotoaparát, slabá pamäť RAM

Cena: 149 EUR
Zapožičal: Agem Computers

Verdikt PC REVUE

Začali sme tenučkým smartfónom Alcatel One Touch Idol Ultra s príjemným dizajnom, ktorého hlavným predajným argumentom je výborný pomer ceny a výkonu. Následne sme sa pozreli na lacný a podľa nášho názoru nie až taký vydarený HTC Desire 200, ktorého výbava bola už dávnejšie prekonaná. Huawei Ascend Mate je vynikajúci telefón s veľkým displejom. Má vysoký výkon, oceniteľný pri práci aj multimediálnej zábave. Výbava systému je nadštandardná a pozitívne hodnotíme aj zvýšenú výdrž. Huawei Ascend P6 je extra tenký mobil, no zároveň má výborné ovládanie a aktualizovanú nadstavbu Emotion UI. Ide o smartfón, ktorý má podľa nás len pozitívne stránky a nastavená cena je za tento unikátny kúsok rozhodne prijateľná. Tracer Oxygen je na druhej strane cenová alternatíva veľkého telefónu na dve SIM karty.

Samsung Galaxy S4 Active

TIP_REDAKCIE_PC_REVUE.jpg Toto je telefón pre náročných používateľov, ktorí sú však naozaj akční a aktívni až tak, že im sem-tam smartfón vypadne z ruky, prípadne sa dostane aj do vody. Galaxy S4 Active sa pri tomto zaobchádzaní naozaj cíti ako ryba vo vode. My sme si tento smartfón zobrali so sebou na dovolenku a nijako sme ho nešetrili. Naopak, takmer zámerne sme ho topili v morskej vode, a to aj dlhšie, ako výrobca uvádza vo svojich špecifikáciách. Hádzali sme ho na zem, ale zviezol sa aj po kamenných schodoch a ešte v Bratislave si užil aj hod do diaľky. Pod morskou hladinou sme ho použili na fotografovanie a nakrútili sme aj video. To sú zábery, ktorými vašich známych určite prekvapíte.

Toto je podľa tvrdenia výrobcu odolný telefón určený pre aktívnych ľudí, ktorí sa neboja experimentovať s vodou. My sme si ho vyskúšali počas letnej dovolenky na Sardínii, kde sme pomocou neho nakrúcali videá a fotili zábery pod morskou hladinou. Rovnako sme overovali aj jeho odolnosť proti pádom.

SamsungGalaxyS4Active.jpg

Poďme však po poriadku. Prirodzene, Samsung Galaxy S4 Active má veľa spoločného so svojím menovcom, a to z hardvérovej i softvérovej stránky. Ide teda o jeden z najvýkonnejších smartfónov na trhu. Základom v našom prípade bol 4-jadrový 1,9 GHz procesor Qualcomm s 2 GB pamäťou, 5-palcový displej TFT s full HD rozlíšením, 8-megapixelový fotoaparát, operačný systém Android 4.2.2 + TouchWiz a 2600 mAh vymeniteľná batéria. Kapacita pamäte pre používateľa je 16 GB, dá sa rozšíriť kartou microSD až o 64 GB. Okrem bežných komunikačných možností podporuje aj Wi-Fi 802.11ac, Bluetooth 4.0 a LTE. K dispozícii je GPS, NFC a Active podporuje aj GroupPlay na vzájomné spojenie smarfónov značky Samsung. Rozmery telefónu sú 139 × 71 × 9,1 mm, hmotnosť 153 gramov. Z hľadiska softvéru je tu napr. aplikácia S Health, S Translator, Fotopríbeh a pod.

Podstatný je udávaný stupeň krytia IP67, čo je v prípade telefónu s používateľsky vymeniteľnou batériou naozaj netradičné. Samsung to vybavil tak, že okolo zadného krytu umiestnil gumové tesnenie, ktoré presne prilieha k telu smartfónu. Dôležité je preto naozaj starostlivo pripevniť zadný kryt, a to aj v priestore tesne pod kamerou (tento spoj originálny Galaxy S4 nemá). Inak by mohlo dôjsť k zatečeniu vody dovnútra smartfónu. Ďalej pred ponáraním do vody potrebujete poriadne zatvoriť port microUSB v spodnej časti Active. Takto pripravení si naozaj môžete dovoliť telefón ponoriť do vody, ba čo viac, môžete ním fotografovať. Existuje na to špeciálny fotorežim, nazvaný Voda. Ten vás upozorní, že pod vodou sa nedá rukami ovládať dotyková obrazovka, a preto ako spúšť fotoaparátu či kamery bude slúžiť tlačidlo na nastavenie hlasitosti. Potvrdzujeme, že to funguje a naozaj sa dá dobre fotografovať pod vodou. Horšie je, že mokré ruky a dotykový displej naozaj k sebe nepasujú, a teda pozrieť si nafotené zábery priamo vo vode či zmeniť režim fotografovania na video bude vyžadovať poriadnu námahu. V každom prípade takéto zábery vám budú vaši známi závidieť.

AkciaGalaxyS4Active.jpg

AkciaGalaxyS4ActiveSprcha.jpg

Takto sme Samsung Galaxy S4 Active ponárali do morskej vody a neskôr čistili pod sprchou

Ako je to teda s odolnosťou tohto telefónu? Jednoznačne dobre, displej nie je Super AMOLED, ale TFT a ten je odolnejší proti pádom. Nie je to ani hra na najtenší smartfón na svete, a preto odolá aj pádom či sadnutiu si na telefón. Vo vode zvládol Active všetko, čo sme mu pripravili. Podstatné je naozaj venovať pozornosť správnemu zaisteniu krytu. Pri testoch sa nám stalo, že zatečená voda spôsobila to, že telefón zobrazoval pripojené slúchadlá, hoci v skutočnosti to tak nebolo. No inak ako so slúchadlami sa v tej chvíli telefonovať nedalo. Po pár hodinách na slnku tento jav zmizol. Na videu uvidíte, ako to celé pri testovaní prebiehalo, a pripájame aj niekoľko fotiek realizovaných pod hladinou i mimo nej.

PodMorom.jpg

PodMorom2.jpg

Usvit.jpg

Príklady fotografií realizovaných s Galaxy S4 Active pod morom, ale aj za úsvitu

Cena: 579 EUR
Zapožičal: Samsung

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať