Image
1.12.2015 0 Comments

Vďaka novým nástrojom Microsoftu už prezentácie v PowerPointe nebudú nudné

Iste viete, že niektoré prezentácie v PowerPointe vedia byť poriadne nudné. Microsoft to chce napraviť dvoma novými nástrojmi, ktoré pridal do PowerPointu pre Office 365. Tie budú využívať cloud na to, aby prezentácie vyzerali lepšie, pútavejšie a aj živšie vďaka niektorým pohybovým efektom.

Prvý nástroj sa volá Designer a umožňuje rýchlo vytvárať do prezentácie krásne snímky (slides). Ak nahráte obsah, ktorý má tvoriť prezentáciu, Designer pomocou cloudu a strojového učenia navrhne jeho rozloženie (layout). Pripraví niekoľko šablón, z ktorých si budete môcť vybrať.

Druhý nástroj Morph vytvára animácie. Animovať možno texty, obrázky, dokonca aj 3D útvary. Animácie urobia prezentáciu oveľa atraktívnejšou.

powerpoint_morph.gif

Napokon môžete si to pozrieť aj vo videu.


Microsoft chce nástroje Designer a Morph ponúknuť výhradne predplatiteľom Office 365, a to jeho desktopovej verzie alebo variantu pre Windows 10. No v nasledujúcich mesiacoch majú tieto nástroje fungovať aj naprieč platformami, to znamená, že budú k dispozícii aj pre iOS a Android.

Okrem nových nástrojov uviedol Microsoft aj nový program Office Insider. V rámci neho chce podobne ako v prípade Windows Insider poskytnúť členom prístup k predpredajnej verzii balíka Office 2016 pre Windows. Tí budú dostávať častejšie aktualizácie s rozličnými experimentálnymi novinkami.

Zdroj: theverge.com


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Video: V Monaku vyskúšali naozaj funkčný a dobre ovládateľný jetpack

21.10.2016 10:01

Na začiatku októbra 2016 JetPack Aviation, výrobca batohov s prúdovým motorom, ukázal najnovšiu verziu svojho Jetpacku JB-9 v Monaku. JetPack JB-9 je schopný zvislého vzletu a pristátia. Mal by byť d ...

Produkty

Google chce pomôcť odhaliť na webe články obsahujúce dezinformácie, bludy, hoaxy a nezmysly

21.10.2016 00:22

Web je skvelý zdroj informácií, no nie všetky z nich sú hodnoverné. Možno sa tu stretnúť aj s množstvom falošných a zavádzajúcich správ, dezinformujúcich článkov, senzáciechtivých  titulkov, chybných ...

Produkty

Apple už o týždeň predstaví nové počítače Mac. Podľa parametrov to vyzerá zaujímavo

21.10.2016 00:19

Po uvedení nových telefónov iPhone a Apple Watch minulý mesiac Apple rozposlal pozvánky aj na ďalšie svoje podujatie, ktoré sa uskutoční 27. Októbra. Podľa očakávania na ňom majú debutovať nové počíta ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá