Image
1.12.2015 0 Comments

Vďaka novým nástrojom Microsoftu už prezentácie v PowerPointe nebudú nudné

Iste viete, že niektoré prezentácie v PowerPointe vedia byť poriadne nudné. Microsoft to chce napraviť dvoma novými nástrojmi, ktoré pridal do PowerPointu pre Office 365. Tie budú využívať cloud na to, aby prezentácie vyzerali lepšie, pútavejšie a aj živšie vďaka niektorým pohybovým efektom.

Prvý nástroj sa volá Designer a umožňuje rýchlo vytvárať do prezentácie krásne snímky (slides). Ak nahráte obsah, ktorý má tvoriť prezentáciu, Designer pomocou cloudu a strojového učenia navrhne jeho rozloženie (layout). Pripraví niekoľko šablón, z ktorých si budete môcť vybrať.

Druhý nástroj Morph vytvára animácie. Animovať možno texty, obrázky, dokonca aj 3D útvary. Animácie urobia prezentáciu oveľa atraktívnejšou.

powerpoint_morph.gif

Napokon môžete si to pozrieť aj vo videu.


Microsoft chce nástroje Designer a Morph ponúknuť výhradne predplatiteľom Office 365, a to jeho desktopovej verzie alebo variantu pre Windows 10. No v nasledujúcich mesiacoch majú tieto nástroje fungovať aj naprieč platformami, to znamená, že budú k dispozícii aj pre iOS a Android.

Okrem nových nástrojov uviedol Microsoft aj nový program Office Insider. V rámci neho chce podobne ako v prípade Windows Insider poskytnúť členom prístup k predpredajnej verzii balíka Office 2016 pre Windows. Tí budú dostávať častejšie aktualizácie s rozličnými experimentálnymi novinkami.

Zdroj: theverge.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Dizajnér navrhol nábytok, ktorý sa poskladá sám

20.01.2017 00:05

Máte problém s dopravou či montážou novozakúpeného nábytku? Mladému dizajnérovi sa podarilo tento problém vyriešiť. Plocho balený nábytok uľahčuje prepravu, keď však príde na jeho montáž, zostávajú m ...

Produkty

Rozmery Samsung Galaxy S8 a S8 Plus naznačujú, že pôjde o takmer bezrámčekové telefóny s veľkými displejmi

20.01.2017 00:30

Väčšia verzia nového vlajkového modelu Samsungu Galaxy S8 Plus bude mať rozmery 152,38 × 78,51 × 7,94 mm. Tvrdí to web  GSM Arena na základe 3D renderov, ktoré získal od výrobcu krytov. Bude teda vyšš ...

Produkty

Začína sa nová séria rýchlostných pretekov elektromobilov. Upravená Tesla vraj zrýchli z 0 na 100 km/h za 2,1 s

20.01.2017 00:20

Vlani usporiadatelia ohlásili popri Formule E, najznámejších pretekoch elektromobilov, aj novú sériu Electric GT Championship. Ako pretekárske auto sa v nej použije Tesla Model S P100D. Ide o uprave ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ShowIT

Najnovšie videá