Image
1.12.2015 0 Comments

Vďaka novým nástrojom Microsoftu už prezentácie v PowerPointe nebudú nudné

Iste viete, že niektoré prezentácie v PowerPointe vedia byť poriadne nudné. Microsoft to chce napraviť dvoma novými nástrojmi, ktoré pridal do PowerPointu pre Office 365. Tie budú využívať cloud na to, aby prezentácie vyzerali lepšie, pútavejšie a aj živšie vďaka niektorým pohybovým efektom.

Prvý nástroj sa volá Designer a umožňuje rýchlo vytvárať do prezentácie krásne snímky (slides). Ak nahráte obsah, ktorý má tvoriť prezentáciu, Designer pomocou cloudu a strojového učenia navrhne jeho rozloženie (layout). Pripraví niekoľko šablón, z ktorých si budete môcť vybrať.

Druhý nástroj Morph vytvára animácie. Animovať možno texty, obrázky, dokonca aj 3D útvary. Animácie urobia prezentáciu oveľa atraktívnejšou.

powerpoint_morph.gif

Napokon môžete si to pozrieť aj vo videu.


Microsoft chce nástroje Designer a Morph ponúknuť výhradne predplatiteľom Office 365, a to jeho desktopovej verzie alebo variantu pre Windows 10. No v nasledujúcich mesiacoch majú tieto nástroje fungovať aj naprieč platformami, to znamená, že budú k dispozícii aj pre iOS a Android.

Okrem nových nástrojov uviedol Microsoft aj nový program Office Insider. V rámci neho chce podobne ako v prípade Windows Insider poskytnúť členom prístup k predpredajnej verzii balíka Office 2016 pre Windows. Tí budú dostávať častejšie aktualizácie s rozličnými experimentálnymi novinkami.

Zdroj: theverge.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Alternatívna klávesnica SwiftKey je zadarmo. Bezplatne si môžete stiahnuť už aj motívy

05.12.2016 00:19

SwiftKey pred dvoma rokmi svoju dovtedy platenú aplikáciu šikovnej klávesnice sprístupnil zadarmo. Dnes podporuje už vyše 100 jazykov a má viac ako 250 miliónov používateľov. Zdrojom príjmov zostali i ...

Produkty

Google inovoval AdWords, zákazníci budú môcť poslať inzerentom SMSky

05.12.2016 00:16

Google AdWords je rozšírenie, pomocou ktorého môžu zákazníci poslať firme textovú správu na mobilný telefón priamo z vyhľadávania. V týchto dňoch k nemu Google pridáva technológiu click-to-message, kt ...

Produkty 1

iPhone so zaobleným displejom OLED má prísť už na budúci rok

02.12.2016 09:48

Ázijskí dodávatelia Applu hovoria, že cupertinská spoločnosť ich požiadala, aby zvýšili výrobu tenších panelov OLED a predložili jej prototypy obrazoviek s vyšším rozlíšením, ako má Samsung. Keďže Ap ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá