27.3.2014 0 Comments

Vďaka cloudu môžu slovenské firmy šetriť náklady a napredovať oveľa rýchlejšie

Výhody cloudovej platformy ako škálovateľnost, dostupnosť a nízka cena využívajú na Slovensku už desiatky firiem, ktoré na nej postavili svoje riešenia. Dôkazom je aj nový informačný systém spoločnosti Assure, ktorý funguje na riešení Windows Azure a s nízkymi nákladmi dokáže urýchliť prácu poisťovacieho makléra až o 70%.

Informačný systém AssureCRM je sofistikovaný archív poistných zmlúv a klientov. Poskytuje poistné kalkulačky poisťovní rôznych produktov. V dohľadnej dobe bude navyše podporovať aj priamu tlač poistných zmlúv priamo z kalkulačiek.

Spoločnosť Assure sa pre Windows Azure od spoločnosti Microsoft rozhodla najmä kvôli nízkym nákladom na túto službu. Navyše, nepotrebuje virtuálny, ani vlastný server, šetrí prevádzkové náklady a oceňuje aj bezpečnosť dát.

„Windows Azure nám poskytol ucelenú databázu, znížil náklady na drahé a nekontrolovateľné služby okolo správy vlastného či virtuálneho serveru. Zvýšila sa bezpečnosť našich dát. Toto všetko sme na trhu hľadali niekoľko rokov a Windows Azure nám to poskytuje za veľmi priaznivú cenu. V cloudovej platforme vidím jednoznačnú budúcnosť a odporúčam ju aj ostatným spoločnostiam, ktoré pracujú s podobným a vyšším množstvom údajov," povedal Jaroslav Mikulič, konateľ, Assure s.r.o.

Jednou z priorít spoločnosti Microsoft je rozvoj cloudových služieb a sprostredkovanie ich výhod našim partnerom a zákazníkom. Teší nás, že spoločnosť Assure využíva výhody cloudovej platformy Windows Azure, vďaka ktorým pomôže zefektívniť podnikanie svojich zákazníkov," uzavrel Peter Jirsák, technický riaditeľ Microsoft Slovakia.


Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

ČR: NETGEAR predstavil najrýchlejší Wifi router R9000

21.10.2016 10:10

Společnost NETGEAR, Inc. (NASDAQGM: NTGR), globální dodavatel inovativních síťových produktů pro koncové uživatele, firmy i poskytovatele služeb, představuje Nighthawk X10 (R9000), první a nejrychlejš ...

Tlačové správy

Microsoft podporuje Europe Code Week a učí deti programovať

21.10.2016 10:00

Jednou z najdôležitejších výziev pracovného trhu Európskej únie bude riešenie priepasti medzi ponukami práce v odbore moderných technológií a digitálnymi zručnosťami mladých ľudí. Pracovný trh Únie to ...

Tlačové správy

Facebook denne priláka viac ako milardu používateľov. Sociálne siete ale prinášajú riziká

21.10.2016 09:40

Obľuba sociálnych sietí stále rastie. Podľa výskumu spoločnosti PewResearch Center využíva sociálne médiá 90 % ľudí vo veku od 18 do 29 rokov, výrazný nárast pozorujeme aj u starších užívateľov. Na so ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá