27.3.2014 0 Comments

Vďaka cloudu môžu slovenské firmy šetriť náklady a napredovať oveľa rýchlejšie

Výhody cloudovej platformy ako škálovateľnost, dostupnosť a nízka cena využívajú na Slovensku už desiatky firiem, ktoré na nej postavili svoje riešenia. Dôkazom je aj nový informačný systém spoločnosti Assure, ktorý funguje na riešení Windows Azure a s nízkymi nákladmi dokáže urýchliť prácu poisťovacieho makléra až o 70%.

Informačný systém AssureCRM je sofistikovaný archív poistných zmlúv a klientov. Poskytuje poistné kalkulačky poisťovní rôznych produktov. V dohľadnej dobe bude navyše podporovať aj priamu tlač poistných zmlúv priamo z kalkulačiek.

Spoločnosť Assure sa pre Windows Azure od spoločnosti Microsoft rozhodla najmä kvôli nízkym nákladom na túto službu. Navyše, nepotrebuje virtuálny, ani vlastný server, šetrí prevádzkové náklady a oceňuje aj bezpečnosť dát.

„Windows Azure nám poskytol ucelenú databázu, znížil náklady na drahé a nekontrolovateľné služby okolo správy vlastného či virtuálneho serveru. Zvýšila sa bezpečnosť našich dát. Toto všetko sme na trhu hľadali niekoľko rokov a Windows Azure nám to poskytuje za veľmi priaznivú cenu. V cloudovej platforme vidím jednoznačnú budúcnosť a odporúčam ju aj ostatným spoločnostiam, ktoré pracujú s podobným a vyšším množstvom údajov," povedal Jaroslav Mikulič, konateľ, Assure s.r.o.

Jednou z priorít spoločnosti Microsoft je rozvoj cloudových služieb a sprostredkovanie ich výhod našim partnerom a zákazníkom. Teší nás, že spoločnosť Assure využíva výhody cloudovej platformy Windows Azure, vďaka ktorým pomôže zefektívniť podnikanie svojich zákazníkov," uzavrel Peter Jirsák, technický riaditeľ Microsoft Slovakia.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

MV: Občianske s elektronickým podpisom možno vybaviť aj v sobotu

03.12.2016 00:10

Občianske preukazy so zaručeným elektronickým podpisom si občania budú môcť vybaviť aj túto sobotu. Otvorené budú všetky pracoviská dokladov v Bratislave, a to od 08:00 do 13:00. V tom istom čase vyba ...

Tlačové správy

Správca národnej domény .sk pripravuje inovácie a natrvalo znižuje ceny

02.12.2016 14:00

Slovenské domény zaregistrujete od nového roku za polovicu Spoločnosť SK-NIC, a.s., správca národnej domény .sk, od roku 2017 natrvalo znižuje cenu domén. Firmy aj fyzické osoby si tak budú môcť od n ...

Tlačové správy

Európski lídri digitalizácie sa v Bruseli dohodli – internet potrebujú aj v Afrike!

02.12.2016 13:50

Podpredseda vlády SR pre investície a informatizáciu Peter Pellegrini, belgický podpredseda vlády Alexander De Croo a podpredseda Európskej komisie pre jednotný digitálny trh Andrus Ansip dnes v Bruse ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá