Image
11.2.2014 0 Comments

Vďaka bezpečnostnej chybe v iOS môže útočník vypnúť funkciu Find My Phone

ios-find-my-iphone-hack.jpg Bezpečnostnému výskumníkovi Bradley Williamsovi sa podarilo objaviť v operačnom systéme iOS bezpečnostnú chybu, pomocou ktorej môže potenciálny útočník vypnúť funkciu Find My iPhone a zabrániť tak pôvodnému majiteľovi nájsť svoje stratené zariadenie. Táto chyba môže byť zneužitá na iOS 7.04 i predchádzajúcich verziách.

Bezpečnostná chyba využíva Apple iCloud a na vypnutie funkcie Find My iPhone treba len veľmi málo krokov. Williams jasne ukazuje, že na túto metódu postačuje niekoľko minút, a postup predstavil vo svojom videu na YouTube.

Chyba vyžaduje, aby ste mali zariadenie v rukách. Takisto je potrebné vedieť zamykací kód, prípadne sa len spoliehať na absenciu ID odtlačkov prstov. Tieto faktory môžu síce obmedziť rozšírenie používania tejto chyby, pretože mnohí používatelia našťastie používajú bezpečnostné prvky, no za správnych okolností by mohla byť táto metóda veľmi účinná.

Kroky na hack/vypnutie funkcie Find My iPhone:

Prejdite na iCloud v nastavení zariadenia.Vyberte svoj ​​účet.Zadajte 1× nesprávne heslo a potom vyberte Hotovo.Keď iPhone zobrazuje varovanie Zlé heslo, kliknite na tlačidlo OK a potom kliknite na tlačidlo Zrušiť.Znovu vyberte svoj účet.Zrušte Opis poľa a potom stlačte Hotovo.Môžete si všimnúť, že Find My iPhone je teraz vypnutý.


Dobrá správa však je, že hack bol testovaný aj na iOS 7.1 beta a nefunguje. To znamená, že využitie je účinné len po obmedzený čas. No najlepšie je byť obzvlášť opatrný v najbližších niekoľkých týždňoch, pokiaľ nevyjde nová aktualizácia, a využívať prístupový kód alebo odtlačok prsta na ochranu vášho prístroja ako doplňujúce bezpečnostné opatrenie. Apple odporúča trvalo používať heslo a ID odtlačok prsta na zabezpečenie vášho iPhonu.

Zdroj: Svet IT


Mohlo by Vás zaujímať

Bezpečnosť 3

V USA vraj chystajú odvetný kyberútok proti Rusku. Ale či sa uskutoční, to sa možno ani nedozvieme

20.10.2016 00:16

Obamova administratíva vraj hrozí rozsiahlym kyberútokom proti Rusku, ktorý by mal byť odvetou za údajné zasahovanie krajiny v súvislosti s prezidentskými voľbami. Vyjadril sa tak viceprezident Joe Bi ...

Bezpečnosť

Americký úrad navrhuje zakázať dvojfaktorovú autentizáciu založenú na SMS. Nie je bezpečná

20.10.2016 00:25

Americký Národný inštitút pre štandardy a technológie (NIST) navrhuje, aby všetky on-line služby upustili od dvojfaktorovej autentizácie založenej na SMS. Podľa návrhu Digital Authentication Guideline ...

Bezpečnosť

Vírusový radar: IoT znamená Internet of Targets

14.10.2016 00:00

Sledovanie, ukradnuté dáta a heslá, zneužité citlivé informácie. Vskutku je dosť vecí, ktoré môžu používateľov znepokojovať pri ochrane súkromia. Nakoniec prvé a posledné, čo ľudia na internete hľadaj ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá