Image
11.2.2014 0 Comments

Vďaka bezpečnostnej chybe v iOS môže útočník vypnúť funkciu Find My Phone

ios-find-my-iphone-hack.jpg Bezpečnostnému výskumníkovi Bradley Williamsovi sa podarilo objaviť v operačnom systéme iOS bezpečnostnú chybu, pomocou ktorej môže potenciálny útočník vypnúť funkciu Find My iPhone a zabrániť tak pôvodnému majiteľovi nájsť svoje stratené zariadenie. Táto chyba môže byť zneužitá na iOS 7.04 i predchádzajúcich verziách.

Bezpečnostná chyba využíva Apple iCloud a na vypnutie funkcie Find My iPhone treba len veľmi málo krokov. Williams jasne ukazuje, že na túto metódu postačuje niekoľko minút, a postup predstavil vo svojom videu na YouTube.

Chyba vyžaduje, aby ste mali zariadenie v rukách. Takisto je potrebné vedieť zamykací kód, prípadne sa len spoliehať na absenciu ID odtlačkov prstov. Tieto faktory môžu síce obmedziť rozšírenie používania tejto chyby, pretože mnohí používatelia našťastie používajú bezpečnostné prvky, no za správnych okolností by mohla byť táto metóda veľmi účinná.

Kroky na hack/vypnutie funkcie Find My iPhone:

Prejdite na iCloud v nastavení zariadenia.Vyberte svoj ​​účet.Zadajte 1× nesprávne heslo a potom vyberte Hotovo.Keď iPhone zobrazuje varovanie Zlé heslo, kliknite na tlačidlo OK a potom kliknite na tlačidlo Zrušiť.Znovu vyberte svoj účet.Zrušte Opis poľa a potom stlačte Hotovo.Môžete si všimnúť, že Find My iPhone je teraz vypnutý.


Dobrá správa však je, že hack bol testovaný aj na iOS 7.1 beta a nefunguje. To znamená, že využitie je účinné len po obmedzený čas. No najlepšie je byť obzvlášť opatrný v najbližších niekoľkých týždňoch, pokiaľ nevyjde nová aktualizácia, a využívať prístupový kód alebo odtlačok prsta na ochranu vášho prístroja ako doplňujúce bezpečnostné opatrenie. Apple odporúča trvalo používať heslo a ID odtlačok prsta na zabezpečenie vášho iPhonu.

Zdroj: Svet IT


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Bezpečnosť 2

Ovplyvnilo Rusko americké prezidentské voľby? Podľa expertov boli niektoré hlasovacie prístroje infikované

06.12.2016 00:16

Podľa kyberbezpečnostnej firmy FireEye ruská vláda počas kampane pred americkými prezidentskými voľbami nielen vykonávala hackerské útoky, ale využívala aj sociálne siete na ovplyvňovanie názorov. Šír ...

Bezpečnosť 1

Ministri dopravy únie schválili prvé celoeurópske bezpečnostné pravidlá pre drony

05.12.2016 00:10

Ministri dopravy krajín Európskej únie schválili úpravu pravidiel v oblasti civilného letectva. Bezpečnosť v doprave bola pritom hlavnou témou zasadnutia, ktorého sa za predsedajúcu krajinu zúčastnil ...

Bezpečnosť 1

FSB: Ruským bankám hrozia kyberútoky zo zahraničia

03.12.2016 00:05

Ruská Federálna bezpečnostná služba (FSB) varovala, že bližšie nešpecifikované zahraničné tajné služby plánovali sériu kybernetických útokov na ruský bankový systém. FSB údajne identifikovala servery ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá