Image
11.2.2014 0 Comments

Vďaka bezpečnostnej chybe v iOS môže útočník vypnúť funkciu Find My Phone

ios-find-my-iphone-hack.jpg Bezpečnostnému výskumníkovi Bradley Williamsovi sa podarilo objaviť v operačnom systéme iOS bezpečnostnú chybu, pomocou ktorej môže potenciálny útočník vypnúť funkciu Find My iPhone a zabrániť tak pôvodnému majiteľovi nájsť svoje stratené zariadenie. Táto chyba môže byť zneužitá na iOS 7.04 i predchádzajúcich verziách.

Bezpečnostná chyba využíva Apple iCloud a na vypnutie funkcie Find My iPhone treba len veľmi málo krokov. Williams jasne ukazuje, že na túto metódu postačuje niekoľko minút, a postup predstavil vo svojom videu na YouTube.

Chyba vyžaduje, aby ste mali zariadenie v rukách. Takisto je potrebné vedieť zamykací kód, prípadne sa len spoliehať na absenciu ID odtlačkov prstov. Tieto faktory môžu síce obmedziť rozšírenie používania tejto chyby, pretože mnohí používatelia našťastie používajú bezpečnostné prvky, no za správnych okolností by mohla byť táto metóda veľmi účinná.

Kroky na hack/vypnutie funkcie Find My iPhone:

Prejdite na iCloud v nastavení zariadenia.Vyberte svoj ​​účet.Zadajte 1× nesprávne heslo a potom vyberte Hotovo.Keď iPhone zobrazuje varovanie Zlé heslo, kliknite na tlačidlo OK a potom kliknite na tlačidlo Zrušiť.Znovu vyberte svoj účet.Zrušte Opis poľa a potom stlačte Hotovo.Môžete si všimnúť, že Find My iPhone je teraz vypnutý.


Dobrá správa však je, že hack bol testovaný aj na iOS 7.1 beta a nefunguje. To znamená, že využitie je účinné len po obmedzený čas. No najlepšie je byť obzvlášť opatrný v najbližších niekoľkých týždňoch, pokiaľ nevyjde nová aktualizácia, a využívať prístupový kód alebo odtlačok prsta na ochranu vášho prístroja ako doplňujúce bezpečnostné opatrenie. Apple odporúča trvalo používať heslo a ID odtlačok prsta na zabezpečenie vášho iPhonu.

Zdroj: Svet IT


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Bezpečnosť

Návrat k faxom? Sedem hlavných bezpečnostných trendov na rok 2017

17.01.2017 00:10

Podľa spoločnosti GFI Software budú v oblasti podnikovej IT bezpečnosti v roku 2017 pokračovať trendy minulého roka, ktorý môžeme v mnohých ohľadoch považovať za prelomový. Prudký nárast ransomvéru, k ...

Bezpečnosť

6 trendov najbližších rokov. Umelá inteligencia odhaľuje hackerov, fog computing a kolaborácia v cloude

13.01.2017 00:18

Rok 2016 jednoznačne potvrdil, že súčasný svet sa mení a digitalizácia sa dostáva do všetkých oblastí nášho života. Napríklad rozšírená realita umožnila milovníkom Pokémonov nachytať si svoje obľúbené ...

Bezpečnosť

Pravidlá ochrany súkromia budú platiť aj pre WhatsApp, Facebook Messenger, Skype, Gmail, iMessage a Viber

12.01.2017 00:12

Stále viac Európanov komunikuje elektronicky. Na dennej alebo takmer dennej báze používa mobil na telefonovanie a písanie správ 74 percent Európanov. Internet denne využíva 60 percent a e-maily posiel ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

qubitconference

Najnovšie videá