Image
16.5.2016 0 Comments

Vďaka JetWave sa telefóny v lietadle od internetu už neodpoja. Pripojenie bude omnoho rýchlejšie a lacnejšie

Tí, ktorí často cestujú lietadlom, už iste zažili frustráciu z toho, keď sa im náhle preruší spojenie Wi-Fi uprostred napínavého filmu či sťahovania veľkého súboru. Nové technológie, ktoré by sa mali zaviesť v nasledujúcich rokoch, sľubujú lepšiu konektivitu počas letu. Jedna z nich by sa mala stať realitou už v tomto roku.

Vďaka sieti Global Xpress od Inmarsat a hardvéru JetWave od spoločnosti Honeywell by sme sa mali dočkať služby globálneho vysokorýchlostného pripojenia Wi-Fi počas letu, ktorá bude 100-krát rýchlejšia a 20-krát lacnejšia než súčasné možnosti.

Okrem cestujúcich budú z novej technológie ťažiť aj letecké spoločnosti, veď každé lietadlo produkuje za hodinu letu 20 TB dát. A na ich spracovanie je potrebná stabilná a silná globálna sieť.

Systém Honeywell JetWave sa skladá zo štyroch zložiek: pohyblivej antény, frekvenčného konvertora so zosilňovačom signálu, systému na zameriavanie satelitu a agregátora dát. Namontovať ho možno do novších i starších lietadiel. Jeho vývoj a testovanie trvali tri roky a veľká časť prác sa uskutočnila vo vývojovom centre Honeywell v Brne.

Palubné pripojenie JetWave sa v súčasnosti testuje na certifikáciu pre 26 rôznych modelov lietadiel. Ponúkať sa začne ešte tento rok prostredníctvom služby GX Aviation od partnerskej spoločnosti Inmarsat.

Zdroj: aviation-technology.me

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Video: V Monaku vyskúšali naozaj funkčný a dobre ovládateľný jetpack

21.10.2016 10:01

Na začiatku októbra 2016 JetPack Aviation, výrobca batohov s prúdovým motorom, ukázal najnovšiu verziu svojho Jetpacku JB-9 v Monaku. JetPack JB-9 je schopný zvislého vzletu a pristátia. Mal by byť d ...

Produkty

Google chce pomôcť odhaliť na webe články obsahujúce dezinformácie, bludy, hoaxy a nezmysly

21.10.2016 00:22

Web je skvelý zdroj informácií, no nie všetky z nich sú hodnoverné. Možno sa tu stretnúť aj s množstvom falošných a zavádzajúcich správ, dezinformujúcich článkov, senzáciechtivých  titulkov, chybných ...

Produkty

Apple už o týždeň predstaví nové počítače Mac. Podľa parametrov to vyzerá zaujímavo

21.10.2016 00:19

Po uvedení nových telefónov iPhone a Apple Watch minulý mesiac Apple rozposlal pozvánky aj na ďalšie svoje podujatie, ktoré sa uskutoční 27. Októbra. Podľa očakávania na ňom majú debutovať nové počíta ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá