Image
16.5.2016 0 Comments

Vďaka JetWave sa telefóny v lietadle od internetu už neodpoja. Pripojenie bude omnoho rýchlejšie a lacnejšie

Tí, ktorí často cestujú lietadlom, už iste zažili frustráciu z toho, keď sa im náhle preruší spojenie Wi-Fi uprostred napínavého filmu či sťahovania veľkého súboru. Nové technológie, ktoré by sa mali zaviesť v nasledujúcich rokoch, sľubujú lepšiu konektivitu počas letu. Jedna z nich by sa mala stať realitou už v tomto roku.

Vďaka sieti Global Xpress od Inmarsat a hardvéru JetWave od spoločnosti Honeywell by sme sa mali dočkať služby globálneho vysokorýchlostného pripojenia Wi-Fi počas letu, ktorá bude 100-krát rýchlejšia a 20-krát lacnejšia než súčasné možnosti.

Okrem cestujúcich budú z novej technológie ťažiť aj letecké spoločnosti, veď každé lietadlo produkuje za hodinu letu 20 TB dát. A na ich spracovanie je potrebná stabilná a silná globálna sieť.

Systém Honeywell JetWave sa skladá zo štyroch zložiek: pohyblivej antény, frekvenčného konvertora so zosilňovačom signálu, systému na zameriavanie satelitu a agregátora dát. Namontovať ho možno do novších i starších lietadiel. Jeho vývoj a testovanie trvali tri roky a veľká časť prác sa uskutočnila vo vývojovom centre Honeywell v Brne.

Palubné pripojenie JetWave sa v súčasnosti testuje na certifikáciu pre 26 rôznych modelov lietadiel. Ponúkať sa začne ešte tento rok prostredníctvom služby GX Aviation od partnerskej spoločnosti Inmarsat.

Zdroj: aviation-technology.me

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Microsoft to s mobilmi nevzdáva. Ukázal, že na mobiloch bude možné spustiť Windows 10 i Photoshop

09.12.2016 10:00

Na konferencii WinHEC v Číne Microsoft demonštroval, že sa mu podarilo spustiť operačný systém Windows 10 na procesore Qualcomm Snapdragon 820. Je to teda prvý procesor ARM s podporou plnohodnotného W ...

Produkty 1

Ako v IMAX. Prvý projektor DLP so 4K rozlíšením a certifikáciou THX HD Display

09.12.2016 00:10

Spoločnosť BenQ uvádza na trh nový model pre domáce kino BenQ W11000. Prvý a zatiaľ svetovo jediný 4K UHD projektor DLP s prestížnou certifikáciou THX na HD obraz ponúka 8,3 milióna pixelov, farebné p ...

Produkty

Gionee ponúkne prémiový smartfón so 7000 mAh batériou, trojicou foťákov a 6 GB RAM

09.12.2016 00:25

U nás málo známy čínsky výrobca Gionee pripravuje zaujímavý smartfón. Bude určený len na domáci trh, ale aj tak si zaslúži pozornosť pre svoju impozantnú hardvérovú konfiguráciu. Síce ešte nebol ofici ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá