Image
16.5.2016 0 Comments

Vďaka JetWave sa telefóny v lietadle od internetu už neodpoja. Pripojenie bude omnoho rýchlejšie a lacnejšie

Tí, ktorí často cestujú lietadlom, už iste zažili frustráciu z toho, keď sa im náhle preruší spojenie Wi-Fi uprostred napínavého filmu či sťahovania veľkého súboru. Nové technológie, ktoré by sa mali zaviesť v nasledujúcich rokoch, sľubujú lepšiu konektivitu počas letu. Jedna z nich by sa mala stať realitou už v tomto roku.

Vďaka sieti Global Xpress od Inmarsat a hardvéru JetWave od spoločnosti Honeywell by sme sa mali dočkať služby globálneho vysokorýchlostného pripojenia Wi-Fi počas letu, ktorá bude 100-krát rýchlejšia a 20-krát lacnejšia než súčasné možnosti.

Okrem cestujúcich budú z novej technológie ťažiť aj letecké spoločnosti, veď každé lietadlo produkuje za hodinu letu 20 TB dát. A na ich spracovanie je potrebná stabilná a silná globálna sieť.

Systém Honeywell JetWave sa skladá zo štyroch zložiek: pohyblivej antény, frekvenčného konvertora so zosilňovačom signálu, systému na zameriavanie satelitu a agregátora dát. Namontovať ho možno do novších i starších lietadiel. Jeho vývoj a testovanie trvali tri roky a veľká časť prác sa uskutočnila vo vývojovom centre Honeywell v Brne.

Palubné pripojenie JetWave sa v súčasnosti testuje na certifikáciu pre 26 rôznych modelov lietadiel. Ponúkať sa začne ešte tento rok prostredníctvom služby GX Aviation od partnerskej spoločnosti Inmarsat.

Zdroj: aviation-technology.me

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Nový smartfón Microsoftu by sa mal dať rozložiť na veľký tablet

18.01.2017 00:20

Pri kúpe mobilného zariadenia je rozhodujúci aspekt jeho veľkosť. Ak chce používateľ telefonovať a posielať SMS, uprednostní telefón. Ak bude hlavne pracovať s e-mailmi a prehliadať web, hodí sa mu sk ...

Produkty

Cubetto – hračka, ktorá naučí deti základom programovania

18.01.2017 00:30

Alternatívna motessoriovská pedagogika, ktorá sa ukázala ako jeden z najúčinnejších spôsobov výučby detí, sa zameriava na vzdelávanie prostredníctvom hry. Môžu sa však touto metódou deti naučiť  aj pr ...

Produkty 2

iPhone 8 vraj bude mať displej s otvormi, oceľový rám a modem LTE s rýchlosťou sťahovania až do 1 Gb/s

18.01.2017 00:35

Do príchodu iPhonu 8 zostáva ešte niekoľko mesiacov, no už stihol vyvolať obrovskú vlnu záujmu zo strany fanúšikov i analytikov. Apple o detailoch svojho nového vlajkového modelu mlčí, ale objavilo sa ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocer TASK

Najnovšie videá