Image
18.3.2016 0 Comments

Vaulteq: Uchovávajte si svoje heslá doma v skutočnom digitálnom trezore

Na ukladanie hesiel je k dispozícii veľa rôznych správcov hesiel, všetky však ukladajú heslá do cloudu. Holandský startup Vaulteq nie veľmi dôveruje takémuto systému a prichádza s novým spôsobom zabezpečenia prístupu k on-line účtom. Ponúka malý server, ktorý pripojíte k svojmu routeru. Ten vám potom prostredníctvom sprievodných aplikácií umožní prístup k heslám aj ďalším chráneným citlivým dátam. Hardvér podobne ako správca hesiel generuje a ukladá vaše heslá, pomôže ich priradiť k účtom a potom pri prihlásení môžete vypĺňať heslá do formulárov bez toho, aby ste si ich museli pamätať.

Koncept je založený na podobnej myšlienke ako trezor, v ktorom si ľudia doma uschovávajú chránené dokumenty, ibaže tu ide o ochranu vášho digitálneho života.

Držať dáta mimo cloudu, teda fyzicky vo vašej domácnosti znie síce zaujímavo, no ako zabezpečiť prístup k nim, keď ste napríklad na cestách?

Tvorcovia mysleli aj na to a dali si patentovať systém, ktorý funguje ako stará technológia rozvádzačov. Na svoj malý domáci server môžete z práce alebo odkiaľkoľvek anonymne pristupovať pomocou aplikácie pre iOS a Android alebo doplnku do webového prehliadača Safari, Chrome a Firefox.

Vaulteq používa šifrovanie AES-256 a šifrované dáta možno zálohovať, čo zmierni obavy zo straty či krádeže servera. Dáta na ňom sú šifrované a prípadný zlodej sa k nim dostane len veľmi ťažko.

„Netvrdím, že softvér na správu hesiel nie je bezpečný,“ povedal Frederik Derksen, spoluzakladateľ a generálny riaditeľ startupu Vaulteq. „No cloud je veľmi atraktívny terč pre hackerov, pretože je tam na jednom mieste uložených veľa dát, pričom používatelia nad nimi nemajú nijakú kontrolu.“

Server Vaulteq je zatiaľ prototyp, spoločnosť začala na portáli Indiegogo  crowdfundingovú kampaň so zámerom nazbierať financie na rozbehnutie jeho výroby. Cieľová suma je 50 000 dolárov. Miniserver Vaulteq sa tu ponúka za 99 dolárov, dodávky by sa mali začať v júli.

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Video: Koľko prejde Tesla Model S s nulovým ukazovateľom nabitia batérie?

06.12.2016 00:20

Dánsky youtuber MrFirelakeDK uverejnil na svojom YouTube virálne video, v ktorom chcel ukázať, koľko jeho elektromobil Tesla Model S 85D dokáže prejsť od chvíle, keď sa na prístrojovej doske zobrazí v ...

Produkty 1

HP vyrobilo pre študentov najtenší konvertibilný notebook na svete, ktorý zvládne aj pád z lavice

06.12.2016 00:12

Novinka v portfóliu HP reaguje na zmeny, ku ktorým v školských triedach v súčasnosti dochádza. Čoraz častejšie sa upúšťa od tradičných metód výučby, ktoré sú založené na prednáškach. Naopak, väčšia po ...

Produkty

Nový LCD panel IPS od Panasonicu prináša kontrast na úrovni OLED

06.12.2016 10:50

Vysoký kontrast je jedna z hlavných predností displejov OLED. No teraz Panasonic vyvinul panel LCD typu IPS (In-Plane Switching), ktorý dosahuje porovnateľný kontrastný pomer, konkrétne na úrovni 1 00 ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá