Image
18.3.2016 0 Comments

Vaulteq: Uchovávajte si svoje heslá doma v skutočnom digitálnom trezore

Na ukladanie hesiel je k dispozícii veľa rôznych správcov hesiel, všetky však ukladajú heslá do cloudu. Holandský startup Vaulteq nie veľmi dôveruje takémuto systému a prichádza s novým spôsobom zabezpečenia prístupu k on-line účtom. Ponúka malý server, ktorý pripojíte k svojmu routeru. Ten vám potom prostredníctvom sprievodných aplikácií umožní prístup k heslám aj ďalším chráneným citlivým dátam. Hardvér podobne ako správca hesiel generuje a ukladá vaše heslá, pomôže ich priradiť k účtom a potom pri prihlásení môžete vypĺňať heslá do formulárov bez toho, aby ste si ich museli pamätať.

Koncept je založený na podobnej myšlienke ako trezor, v ktorom si ľudia doma uschovávajú chránené dokumenty, ibaže tu ide o ochranu vášho digitálneho života.

Držať dáta mimo cloudu, teda fyzicky vo vašej domácnosti znie síce zaujímavo, no ako zabezpečiť prístup k nim, keď ste napríklad na cestách?

Tvorcovia mysleli aj na to a dali si patentovať systém, ktorý funguje ako stará technológia rozvádzačov. Na svoj malý domáci server môžete z práce alebo odkiaľkoľvek anonymne pristupovať pomocou aplikácie pre iOS a Android alebo doplnku do webového prehliadača Safari, Chrome a Firefox.

Vaulteq používa šifrovanie AES-256 a šifrované dáta možno zálohovať, čo zmierni obavy zo straty či krádeže servera. Dáta na ňom sú šifrované a prípadný zlodej sa k nim dostane len veľmi ťažko.

„Netvrdím, že softvér na správu hesiel nie je bezpečný,“ povedal Frederik Derksen, spoluzakladateľ a generálny riaditeľ startupu Vaulteq. „No cloud je veľmi atraktívny terč pre hackerov, pretože je tam na jednom mieste uložených veľa dát, pričom používatelia nad nimi nemajú nijakú kontrolu.“

Server Vaulteq je zatiaľ prototyp, spoločnosť začala na portáli Indiegogo  crowdfundingovú kampaň so zámerom nazbierať financie na rozbehnutie jeho výroby. Cieľová suma je 50 000 dolárov. Miniserver Vaulteq sa tu ponúka za 99 dolárov, dodávky by sa mali začať v júli.

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Microsoft predstavil svoju 3D víziu a Surface Book, ktorý by mal výkonom knokautovať konkurenciu

27.10.2016 11:23

V stredu 26. októbra Microsoft predstavil novú zásadnú aktualizáciu Windows 10 s názvom Creators Update (CU), novinky z oblasti gamingu a profesionálny desktop z rodiny Surface. Prezentoval aj inovova ...

Produkty

Luxusný Xiaomi Mi Mix má 6,4“ displej bez rámčeka a so zaoblenými rohmi. Cena vás prekvapí

27.10.2016 00:25

Na nedávnom tlačovom podujatí, kde Xiaomi uviedlo smartfón Mi Note 2, bol predvedený aj ďalší telefón – Mi Mix. Hoci ho spoločnosť predstavila ako „koncept telefónu“, ukázalo sa, že si ho bude možné a ...

Produkty

Xiaomi Mi Note 2 sa veľmi nápadne podobá na Galaxy Note 7. Prichádza s globálnou podporou pásiem LTE

27.10.2016 00:13

Xiaomi v týchto dňoch predstavilo nový smartfón Mi Note 2, ktorý sa nápadne podobá na Samsung Note 7 (dúfajme, že riziko požiaru je menšie). Jeho špecifikácie sú vcelku impozantné: - 5,7-palcový zaob ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá