31.3.2015 0 Comments

Valné zhromaždenie IT Asociácie Slovenska si zvolilo nových členov Správnej rady

Tohtoročné valné zhromaždenie IT Asociácie Slovenska, ktorú tvorí 89 najvýznamnejších spoločností odvetvia informačných a telekomunikačných technológií, svojou aktívnou účasťou poctil pán Norber Molnár, vedúci služobného úradu Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu a prezident Republikovej únie Slovenska, pán Marián Jusko.

Prezident IT Asociácie Slovenska, Mário Lelovský otvoril valné zhromaždenie predstavením aktivít za rok 2014, za ktorým nasledovalo predstavenie stratégie IT Asociácie Slovenska na najbližšie obdobie pod menom ITAS 2020 a najmä novej Národnej Koalície pre Digitálne Povolania, ktorá patrí do aktivít Európskej komisie známej pod názvom Grand Coalition for Digital Jobs.

„Pozícia prezidenta IT Asociácie Slovenska pre mňa predstavuje obrovský záväzok a aj po prvom roku je stále nesmiernu výzvou. Priemysel, ktorý zastupuje naša asociácia patrí medzi jeden z najdôležitejších pre rozvoj ekonomiky Slovenska no zároveň aj o jeden z tých najzanedbávanejších. Preto sme sa chopili ponuky Európskej komisie na spoluprácu pri vytváraní Národnej koalície pre Digitálne Povolania, ktorá bude spájať náš priemysel so zástupcami na strane vlády ako aj tretieho sektora," hovorí Mário Lelovský a pokračuje: „Je najvyšší čas zmeniť systém vzdelávania a už sa nemôžeme vyhovárať na pozostatky z minulosti, nielen naši členovia neustále pociťujú nedostatok kvalifikovanej pracovnej sily s IKT zručnosťami ale aj prognózy Európskej komisie hovoria o stovkách tisícov budúcich pracovných miest, ktoré bez IKT znalostí a zručností budú prázdne".

Úspechy prichádzajú pomaly, ale iba v minulom týždni sa ITASu podarilo presadiť vytvorenie novej skupiny odborov stredoškolského odborného vzdelávania pre IKT pod číslom 25, v týchto týždňoch ITAS aktívne participuje na príprave dôležitého Autorského zákona, ktorý by mal vstúpiť do platnosti od 1.1.2016. a výškou náhrad odmien autorom môže ovplyvniť konkurencieschopnosť IKT priemyslu na Sovensku. „Tu to však iba všetko začína," pokračuje Mário Lelovský, „je to beh na veľmi dlhú trať a vzdelávanie spolu s legislatívou sú pre nás stavebné piliere, ktoré môžu otvoriť cestu plne digitálnej ekonomike a časom aj jednotnému Európskemu digitálnemu trhu, ktorý nebude jednotný iba na papieri, či v reguláciách."

Účastníci valného zhromaždenia IT Asociácie Slovenska zvolili nových členov Správnej rady ITAS pre nadchádzajúce dvojročné funkčné obdobie v zložení: Frantisek Baranec (Cisco), Martin Džbor, (T-Systems), Emil Fitoš (Atos IT Solutions and Services), Marcela Havrilova (Microsoft), Rastislav Kulich (Google), Petra Kucer (EDSystem), Miroslav Majoroš (Slovak Telekom), Ivan Martak (Orange), Martin Murgáč (IBM), Ondrej Smolar (Soitron). Správna rada je reprezentatívnym a kontrolným orgánom ITAS.

Prezídium je riadiacim orgánom IT Asociácie Slovenska a prezident je výkonným a štatutárnym orgánom. Členmi prezídia ITAS sú od roku 2014: Ján Adamec (Telekom), Štefan Dobák (Gratex), Michal Hrabovec (Anasoft), Marián Marek (PosAm), Ľubo Očko (RackScale), Štefan Petergáč (Datalan), Marián Skákala (Soitron), Ondrej Sočuvka (Google), Martin Sůra (HP), Gabriel Fedorko (Microsoft)a Peter Weber st. (InterWay).

IT Asociácia Slovenska (ITAS) je profesijným združením najvýznamnejších domácich a zahraničných spoločností pôsobiacich v oblasti informačných a komunikačných technológií. Poslaním IT asociácie Slovenska je presadzovať informatizáciu ako predpoklad budovania znalostnej spoločnosti.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

VESMÍR: Sonda Cassini poslala snímky Saturnu z novej obežnej dráhy

07.12.2016 16:09

Vesmírna sonda Cassini poslala na Zem prvé snímky zo svojej novej obežnej dráhy okolo Saturnu, na ktorú sa dostala 30. novembra v rámci záverečnej fázy svojej misie. Na fotografiách je vidno búrku v t ...

Tlačové správy

CAT S30 s držiakom a autonabíjačkou v ponuke operátora O2 a Telekom

07.12.2016 09:40

Do portfólia operátorov O2 a Telekom prichádza rozšírené balenie CAT S30 s pribaleným držiakom do auta a autonabíjačkou zdarma. Odolný smartfón s armádnym štandardom 810G s bezplatným príslušenstvom s ...

Tlačové správy

Synology uvádza DiskStation DS3617xs. Centralizujte vaše dáta doslova na svojom pracovnom stole

07.12.2016 09:30

Spoločnosť Synology® Inc. dnes uvádza na trh DiskStation DS3617xs, 12-šachtový NAS server rozšíriteľný až do kapacity 36 pevných diskov. Prináša vysoký výkon v rýchlosti až 2 358 MB/s pri čítaní a pod ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá